Autor Wątek: Symulator obniżenia pickupa :d  (Przeczytany 3931 razy)

Offline Łysy

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 27
  • O kurwa, nie jestem handlarzem. Co ja tu robie?
Symulator obniżenia pickupa :d
« 03 Gru, 2012, 14:41:39 »
To będzie chyba jedno z bardziej zrytych pytań, aż wstyd mi je zadać, ale trudno.  :facepalm:

Ogólnie sprawa wygląda tak, ze zastanawiam sie nad kupnem pewnego amerykańskiego pieca. Problem polega na tym, ze brzmi mi dopiero wtedy, kiedy znacznie obniże pickupy w gitarach (albo gram na singlach)- ma grube i dosyć skompresowane brzmienie, po obniżeniu pickupa jest większa dynamika, twardsze brzmienie, imo lepszy atak. Piec niby ma gałke preamp od kompresji, ale nie do konca mi pasuje to jak ona dziala.

Mógłbym poobniżać pickupy w gitarach, ale mam ich kurwa 6 i w dodatku pickupy są raczej na standardowej wysokości i dobrze gadają z moim Marshallem, podejrzewam, ze przy standardowych piecach jest to samo, wiec wole uniknąć tego rozwiązania.

Zmniejszenie głośności w gitarze troche pomaga, ale to nie do końca to.
Może ktos mial problem ze wzmakiem o malej czulosci na wejsciu/zbyt duzej kompresji i znalazl rozwiazanie? Zastanawiam sie nad jakims equalizerem, ale kiedys mialem mxr KFK i coś mi tam nie pasowało(chyba lekko kompresował). Są jakieś symulacje akustyka, więc moze i ktos wymyślił coś pod tym kątem...

Mozna tez to ugryźć z drugiej strony - ustawie wszystkie pickupy niżej i dodam gainu z jakiegoś equalizera, ale ciągle ta opcja z dziwnym obniżaniem pickupów mnie odstrasza.

To nie jest trolling, nic nie poradze, sytuacja jest taka a nie inna, nie chce obniżać pickupów i nie chce zrezygnować z tego wzmaka ...krejzi

Orange

  • Gość
bbe sonic maximizer. Na pewno puffmajster coś ci może zmajstrować.

Online Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 365
    • CTG TV
 :choszatan:
mniut i piah

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Uzasadnienia, które wypisujesz wydają się durne, ale postaram się pomóc. Wygląda na to, że ten wzmacniacz nie lubi dołu na wejściu i dużego outputu, więc jeśli chcesz używać go z humbuckerami zwykły OD808 powinien pomóc. Tube Screamer tnie dół i górę (filtr jest mniej więcej przy 700hz)  przez co w efekcie końcowym uwypukla środek i dodaje ataku - to załatwi połowę problemu. Drugą połowę załatwisz gałką volume w TSie obniżając sygnał, który wejdzie do wzmaka. Oczywiście gałka gainu w TSie skręcona do zera. Eq pomiędzy gitarą, a wzmacniaczem też zadziała.
« Ostatnia zmiana: 03 Gru, 2012, 20:53:22 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Mógłbym poobniżać pickupy w gitarach, ale mam ich kurwa 6
Sprzedaj 5, będziesz miał jedną :D
synkopy to guwno

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
Pytanie nie jest głupie :P. Odpowiedź prosta - opierdol marszala lub zrób sobie moda :)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Akurat moja podróba TSa nie tnie dołu za bardzo w porównaniu do TS9 ktorego mialem

TS9 tnie mniej niż 808. Musiałeś mieć kiepską podróbkę, polecam XRa (terror sprzedaje na giełdzie za stówkie, nie pożałujesz)

Jak to najlepiej sprawdzić? Ustaw kanał czysty, następnie vol na TSie tak, żeby po włączeniu i wyłączeniu go głośność była taka sama. Teraz podziwiaj jak 'ciaśnieje' dół.
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Teraz podziwiaj jak 'ciaśnieje' dół.

Mmmmm... :P
Paczki z głów!

bandit112

  • Gość
KURWA XDD

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
6565 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Paź, 2007, 10:21:02
wysłana przez Leon
3 Odpowiedzi
8107 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2008, 22:10:45
wysłana przez [Maikh]
0 Odpowiedzi
1482 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2009, 23:37:45
wysłana przez vicente
6 Odpowiedzi
2110 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Cze, 2012, 13:08:45
wysłana przez Br-Owca
8 Odpowiedzi
3177 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Gru, 2016, 10:10:49
wysłana przez Filu888