Autor Wątek: ESP SC607B custom lutniczy unikat - fotorelacja z operacji  (Przeczytany 38713 razy)

Offline Vin$

  • Gaduła
  • Wiadomości: 302
  • Gitara & Bas
Postanowione! Klamka zapadła! Podrapany, poszarpany, poobijany koreańczyk z Ameryki poszedł pod nóż! Oto foto-relacja z zabiegu, na bieżąco!

Operacja: Zrobić porządek!
Obiekt: ESP LTD SC607B maple
Postawowa dolegliwość: Zniszczony lakier
Miejsce: Warsztat lutniczy
Chirurg: Pan Mirosław Fejcho
Cel: kompleksowa przeróbka instrumentu

Długo o tym myślałem, długo nie było na to pieniędzy. Zap**** się na dwa etaty to jest. Więc i milusi carpenterek się doczeka nowej skóry i bebechów :D

Trochę o wiośle. Gitara to dobrze znany koreańczyk LTD SC607b wersja czarna z klonową deską i emg 81-7. Dorwałem ją w bardzo dobrej cenie od kolegi Sinnera, dostarczona przez kolegę Nikt'a. Wiosło pochodzi z USA, gdyby nie zmasakrowany lakier przez tamtejszego (ćpunowatego?) właściciela to rzekłbym że stan prawie idealny. Jakby nie było okazjonalny deal za 2000zł :)

Spoiler

Wiosło zawiozłem 17 listopada 2012r. do dobrze znanego majstra Mirka Fejcho z Oleśnicy. Dokładnie oglądnął pacjenta i zwyzywał tego co tak potraktował ten zacny instrument. Lutnik odrazu zwrócił uwagę na akcję strun. Jakieś 3-4mm wydało mu się za duże. Popatrzył przez tył i tu proszę. Pierwszy problem na istnienie którego nawet nie wpadłem. Pitolone kitajce dali mostek z tak chu***** materiału, że.... wygiął się prawdopodobnie pod obciążeniem strun  :facepalm:. Radius wyszedł wklęsły a nie jak powinno być, wypukły. Szukał doktorek skutków uderzenia, ale nie znalazł. Ale kto tam wie. Ja tego na pewno nie zrobiłem. Poza tym nawet jeśli walnięte było, to nie zmienia faktu że do życi mostek bo kręcąc kilka razy zarżnąłem łeb śruby regulującej.  >:(


Na fotce mój mostek (niklowany) obok inny mostek (złoty) taki jak powineń być. Widać także ukręconą śrubę od straplocka...

Po tym wszystkim Pan Mirek zabrał się za początkowe zdzieranie lakieru (brrrr! :headache:). Chcieliśmy zobaczyć czy chociaż drewno tam jest czy jakiś paździerz. Zdarł w trzech miejscach. Na gryfie, na tyle przy gnieździe i pośrodku gdzie biegnie gryf. Oczom ukazał się jasny klon. Dobry znak  :). Jak upora się z całym to zobaczymy co z tego można zrobić.






Mam generalnie dwie wizje. Jedna obejmuje przypalany transparent a druga lakierowaną.

Pana Mirka oceniam ogólnie bardzo pozytywnie. Przyjazne podejście, fachowa wiedza i dobry kontakt telefoniczny jak i mailowy. Pokazał mi później swoją kanciapę ze sprzętem zespołu. Gitary jego produkcji, efekty, procesor Rolanda, looper i combo Riviera. Ale to nakur**! :D. Szacun.

Wkrótce będzie następna aktualizacja kiedy Carpatek będzie na golasa :D. Bądzcie czujni!
I'm back!

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
ryjesz mi czerep takimi zabiegami :) uwielbiam to hehe...   ...oczywiście czekam

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Jakbyś go wykończył tak, tylko z czarnym osprzętem to bym chyba umarł z zazdrości:


« Ostatnia zmiana: 21 Lis, 2012, 10:24:48 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Olej zieleń, royal blue eFTeWu.





weimar guitar gently weeps

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Kierwa, przecie nie rób czegoś co jest już w ofercie kolorów, taka okazja jest żeby sobie zrobić jedną jedyną sztukę...

Brokat dobry pomysł. Albo Ocean Turquoise, albo cokolwiek ze starej palety kolorów Fendera. Przecież sobie wyobraź jak zajebiście to będzie wyglądać w takim kolorze:



Tu masz trochę więcej pomysłów z tej samej parafii: http://home.provide.net/~cfh/fenderc.html

Pitolone kitajce dali mostek z tak chu***** materiału, że.... wygiął się prawdopodobnie pod obciążeniem strun  :facepalm:.

Może cię to zdziwi, ale kochane amerykańce z firmy Gipson robili to samo w latach siedemdziesiątych ;)


( Obraz usunięty.)

You are so 3 years ago: http://forum.sevenstring.pl/gitary-7-strunowe/rg-1527-prestige-%28royal-blue%29-czy-rg-1527-%28black-pearl%29/msg52176/#msg52176
Łe tej.

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Nawiązałę właśnie do takiej klasyki
weimar guitar gently weeps

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833
dajcie mu zrobić po swojemu ;)

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
O jaaa :) Nie mogę się doczekać efektu końcowego.
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Warto obejrzeć ten filmik. Masz tu szeroką paletę wykończeń dla tego modelu (w wersji ESP):

« Ostatnia zmiana: 21 Lis, 2012, 14:07:13 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Zielony to imo nieciekawy kolor na gitarę. Tak jak i na samochód. ;) Pasuje jedynie do spodni moro. :D Ale to moje zdanie.







To miałem na myśli mówiąc brokat. ;) Jeden będzie lubił, drugi nie.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .


Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
ja bym zrobil rozowa :) albo chociaz czarna z jakims elementem rozowym. ile jest takich do nakurwiania, co?

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Zielony to imo nieciekawy kolor na gitarę. Tak jak i na samochód. ;) Pasuje jedynie do spodni moro. :D Ale to moje zdanie.

 ::)

( Obraz usunięty.)

Taka czerwień jest mega seksi :love: sprawię sobie coś w takim wykończeniu jak już się skończą na świecie zielone gitary hehe
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
No wisienka w brokacie.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Jeszcze trochę inspiracji:









« Ostatnia zmiana: 21 Lis, 2012, 21:47:37 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Wygląda trochę jak bombka na choinkę. :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Vin$

  • Gaduła
  • Wiadomości: 302
  • Gitara & Bas
Mam do was pytanko które mi się nasunęło. Mianowicie generalnie wisi mi to czy będzie gitara później noname, czy nawzywała się dalej LTD, ESP czy Lootnick, ponieważ nie jestem metkowcem. Np. spodnie kupuje z dobrych źródeł, dobrych materiałów i dwa razy przymierzane, bez względu czy to BigStar, Diverse czy "ChinCiangCiung"... ale mniejsza o to.
Co sądzicie o metkowaniu takiego wiosła? Będzie totalnie inne i raczej unikatowe jednakże dalej to będzie Carpenter. Jakby to było odebrane przez was, przez widzów, muzyków, ew. odkupujących gdyby to wiosło miało taką a nie inną metkę albo brak?
I'm back!

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Ja bym jednak metkę zostawił
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
To tylko lakier ;) Metka musi być wg mnie. Żeby było wiadomo jakiej gitara jest produkcji, ale warto dodać kto przerabiał.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie pełnowymiarowe główki bez logo wyglądają jakoś po prostu łyso. Najlepiej według mnie dać coś w stylu "LTD & Lootnick" i nie kombinować. Logo Lootnicka z pewnością da gwarancję jakości wprowadzonych modyfikacji przy odsprzedaży gitary.
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Vin$

  • Gaduła
  • Wiadomości: 302
  • Gitara & Bas
To tylko lakier ;)

Nie tylko lakier. Prawdopodobnie do wymiany pójdą przetworniki i cały osprzęt od potków po siodełko :)
I'm back!

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie pełnowymiarowe główki bez logo wyglądają jakoś po prostu łyso.
Jak to dobrze, że skiervesen się zreflektował :D


Co do gitary, dorzucę jeszcze pomysł lakierowania reverse burst.
weimar guitar gently weeps

Offline Mordimer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • PMH
Ja, jak Aston wcześniej, polecam Dargie Delight, tyle że wersję II:

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
6670 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Paź, 2008, 23:48:57
wysłana przez Vin$
18 Odpowiedzi
8057 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Lut, 2009, 14:36:24
wysłana przez James Dean
21 Odpowiedzi
19200 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Cze, 2010, 01:08:02
wysłana przez lerielu
ESP TELECASTER 7 CUSTOM

Zaczęty przez oz « 1 2 » Custom shop

38 Odpowiedzi
20131 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sty, 2015, 14:12:32
wysłana przez Leon
11 Odpowiedzi
3049 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Cze, 2019, 20:16:57
wysłana przez wuj Bat