Autor Wątek: [szybki mix]Icarus Lives - próbka wokalu[tylko darcie mordy]  (Przeczytany 1099 razy)

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Ejże!!!

tym razem wrzucam króciutką próbkę mojego darcia mordy do mxl'a 990s przy instrumentalnym wtórowaniu Kaloryferów. Chciałem coś dłuższego wrzucić, ale miałem już wtedy zmęczony głos po prawie 3 godzinach nagrywania wokalu i ze wszystkich fragmentow ten wyszedl mi najlepiej.

Wlacz osadzony player soundcloud


OGÓŁEM: wydaje mi się, że zrobiłem bład nagrywając bez kompresji i limitera na wejsciu, ale koniec koncow po zmiksowaniu nie jest źle, tylko teraz mysle ze sciezka wokalu jest za glosno. Do miksu uzylem limitera, kompresji, troszke delay'a i ts808 (niekoniecznie w tej kolejnosci :P ). Na TS808 podbilem jedynie volume i tone w kierunku treble, gain zostawilem na 3 i drive tez nie ruszylem: 0 tak jak domyslnie. Następnym razem bede musiał wrzucić komp i limiter na insercie i wtedy dodać więcej mocy celtyckiej w darciu mordy, powinno być lepiej :)

Dajcie znać jak to wg was brzmi.
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline OfensywnyRondel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 412
  • podstępny wysłannik kalafiora
a EQ nie ruszałeś? bo mocno matowy jest ten wokal, taki "sypialniany", przydałoby się odciąć sporo dołu i podbić lekko góry.
nie lubie placki

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
a EQ nie ruszałeś? bo mocno matowy jest ten wokal, taki "sypialniany", przydałoby się odciąć sporo dołu i podbić lekko góry.

eq...jakies proste z ReaEQ chyba wrzucilem, nie jestem juz pewien bo robilem to pozno wieczorem, ale sprobuje tak zrobic jak sugerujesz i zobacze co z  tego wyjdzie
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
ja tu sie Iron Maiden spodziewalem, a mi sie pojebaly muzyki :D
troche krotkie, ale jak rozjasnisz powinno byc spoko :)

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
ja tu sie Iron Maiden spodziewalem, a mi sie pojebaly muzyki :D
troche krotkie, ale jak rozjasnisz powinno byc spoko :)

he he, syreny przeciwlotniczej nie umiem robic:D

chcialem wiekszy fragment walnac, ale w pozostalych partiach zawsze znalazl sie jeden moment gdzie mi cos nie lezalo, a nie mialem czasu na powtorki potem. Pocwicze wiecej i przygotuje sie na drugi test i tyle.
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline machloja

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 31
Jestem bardzo przyzwyczajony do takiego pedalskiego krzyku w tym kawałku, a Ty tu, widze, na blekowo jedziesz.
Ja wciąż się upieram, że jak nagrywasz w chałupie na kanapie, to pociągnij jak najwięcej ścieżek, przy growlu będzie to miało efekt zajebistej mocy, a i przestrzeni nabierze przez nierówności gdzieniegdzie. Taka moja strategia na chałupnicze wokale

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
1 Odpowiedzi
1815 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Mar, 2010, 18:53:31
wysłana przez Wachu
36 Odpowiedzi
5951 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Cze, 2011, 10:28:28
wysłana przez sylkis
7 Odpowiedzi
2066 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Kwi, 2012, 16:16:38
wysłana przez OfensywnyRondel
21 Odpowiedzi
5508 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Cze, 2012, 09:18:25
wysłana przez vinz893
6 Odpowiedzi
2365 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Kwi, 2014, 14:52:26
wysłana przez Aerosmith