Autor Wątek: [cover wokalny] Textures - Reaching Home [1sza proba]  (Przeczytany 1386 razy)

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Zrobilem test mojego MXL'a 990S i przy okazji postanowilem, ze sprobuje zaspiewac ten kawalek, ktory dotad tylko spiewalem sobie pod nosem na sluchawkach. Jestem poczatkujacy, jeszcze nie wiem czy dobrze rokujący, ale przekonać sie trzeba. Nagrane prawie za jednym podejsciem, poprawilem tylko kilka zonkow.

Sciezka wokalu jest nieoczyszczona, nie ma kompresji ani poglosu...bo tak :kissmyass:

hejterzy do dziela!!!!

Wlacz osadzony player soundcloud
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Tragedii nie ma, szału też nie. Nagraj coś z samą ścieżką dźwiękową, bo z wokalem w tle miesza się wszystko.
mniut i piah

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Tragedii nie ma, szału też nie. Nagraj coś z samą ścieżką dźwiękową, bo z wokalem w tle miesza się wszystko.

nie znalazlem wersji instrumentalnej, dlatego "popłynąłem" z tym co było pod reką, ale faktycznie miesza sie to mocno z oryginalna sciezka. Bedzie pewnie lepiej nastepnym razem jezeli wrzuce na sciezke wokalna jakakolwiek kompresje i moze jakies eq zeby calosc byla bardziej czytelna.
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||


Offline fk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 188
    • NailbombAudio
prosze nie rob tego samego bledu co 5819591 innych wokalistow w polsce i nie olewaj prac nad akcentem. Pinglish jest czyms co wywoluje u mnie konwulsje i automatycznie przekresla sprawe

poza tym nieczysto, do pracy

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
prosze nie rob tego samego bledu co 5819591 innych wokalistow w polsce i nie olewaj prac nad akcentem. Pinglish jest czyms co wywoluje u mnie konwulsje i automatycznie przekresla sprawe

sam jestem na to uczulony przeokrutnie i nie rozumiem teraz czy slyszysz u mnie  polisz "fil inwajted" inglisz czy nie? bo uwazam, ze wymowe angielska mam dobra, co prawda bardziej amerykanska anizeli brytyjska ale mam i tez mnie ch... strzela jak slysze kiedy 90% polskich wokalistow probuje spiewac po angielsku i zalicza fail za failem (jako przyklad odsylam na youtube do Bitwy na glosy i "wspaniale" wykonanie "Set fire to the rain" Adele, a raczej "set fajer tu de rejn"....


poza tym nieczysto, do pracy


aye, faktycznie nadal sa babole

Center Canceller się może przydać. Trening też :D

no wlasnie nie wiedzialem gdzie tego szukac:D dzieki Aston, a trening caly czas trwa:D
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Oczywiście sporo Cię jeszcze czeka pracy jak to w kazdym instrumencie, a wokal jest zawsze najważniejszy. Gdybyś miał saturację, kompresję, eq, delay/reverb nikt nie zarzuciłby Ci, że jedziesz lekko w krzaki. Czysty wokal zawsze wydaje się niefajny. Tutaj na domiar wszystkiego jest po prostu za głośno. Daje radę. Przyjemny tembr głosu. Dymałbym :D
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline machloja

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 31
Trochę nieczysto, przy dłuższych głoskach "zjeżdża" Ci wokal i jesteś pod dźwiękiem za każdym razem. Z resztą w oryginale koleżka robi podobnie parę razy, co mnie kole w uszy (choć ogólnie lubię jak wyśpiewuje) Naprawdę ciężko jest zabrzmieć zajebiście na pojedynczej, suchej ścieżce, wrzuciłbyś na vox jakiegoś ozone'a, EQ, delay i jakoś by to siadło. Z mojego doświadczenia wynika, że lepiej strawić taki wokal jak gdzieniegdzie podogrywasz jakąś harmonię, szczególnie w miejscach, gdzie czujesz, że się rozjeżdzasz.  Ale techniki panie brak trochę, trzeba ćwiczyć.

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
@machloja

sporo konkretnych uwag, przyda mi sie to zeby wiedziec nad czym pracowac, bo ciagle cwicze i planuje nauczyc sie innych utworow

co do post produkcji to dzisiaj wieczorem mam dostac sciezki, jak je ogarne to wrzuce tutaj poprawiony miks i zobacze co wtedy powiecie, fakt ze najchetniej to bym nagral teraz calosc od nowa, ale ilosc czasu nie pozwala na to
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
1909 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Kwi, 2008, 11:51:11
wysłana przez lokibalboa
9 Odpowiedzi
2681 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Cze, 2013, 14:10:14
wysłana przez BetoNova
5 Odpowiedzi
2694 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Gru, 2011, 09:48:25
wysłana przez commelina
12 Odpowiedzi
1840 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Paź, 2013, 22:26:53
wysłana przez Aston
2 Odpowiedzi
1969 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lut, 2016, 19:37:33
wysłana przez Przychlast