Autor Wątek: MG Vintage 5W - TEST  (Przeczytany 6748 razy)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
MG Vintage 5W - TEST
« 02 Lis, 2012, 22:16:26 »
Witam,

dziś przetestowałem w mieszkaniu wzmacniacz firmy MG Amplification model Vintage 5W, konstrukcja oprat na dwóch lampach 12AX7/ECC83 oraz jednej EL84, a potrafi wprawić w zdziwienie. To chyba najciekawiej brzmiący MG jakiego miałem okazję ograć, a jednak kilka ich było. Brzmi selektywniej od dużego "brata" Vintage 40W, dość podobnie do Vintage 50W, nie wiem czemu. Model jaki ograłem jest z 2011 roku, czyli ma potencjometr gain 200kOhm, w starszych modelach był to 1MOhm co skutkowało znacznie większym poziomem przesterowania. Ten widoczny na filmiku został przeze mnie przerobiony z 200k na 1M, jednak video zostało zrobione jeszcze na 200k. Zapraszam!



A dla ciekawskich filmik pokazujący różnicę w brzmieniu przed i po modzie:



Miłego oglądania!
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: MG Vintage 5W - TEST
« Odpowiedź #1 02 Lis, 2012, 22:22:09 »
Stivo2005 - człowiek jednego riffu :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: MG Vintage 5W - TEST
« Odpowiedź #2 02 Lis, 2012, 22:35:58 »
Stivo2005 - człowiek jednego riffu :D

Niestety, nie jestem autorem tych riffow ;-) zawsze w tych tescikach gram numery z EP kapeli w ktorej gram. Doszedlem w trakcie nagrywek, kiedy te kawalki juz dawno byly napisane ;-) a gram te numery dlatego bo lubie i mam podklad perkusji :D
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Odp: MG Vintage 5W - TEST
« Odpowiedź #3 02 Lis, 2012, 22:41:49 »
A można prosić samą mp3? ;)
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
Odp: MG Vintage 5W - TEST
« Odpowiedź #4 03 Lis, 2012, 01:28:11 »
A można prosić samą mp3? ;)
Co? Coverek szykujemy?  ;D ;D

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Odp: MG Vintage 5W - TEST
« Odpowiedź #5 03 Lis, 2012, 07:59:24 »
Nie. :P
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Orange

  • Gość
Odp: MG Vintage 5W - TEST
« Odpowiedź #6 03 Lis, 2012, 10:45:01 »
Hmm zGASowałem się lekko :D

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Odp: MG Vintage 5W - TEST
« Odpowiedź #7 03 Lis, 2012, 11:46:09 »
Hmm zGASowałem się lekko :D

Nie jest na sprzedaż :D

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: MG Vintage 5W - TEST
« Odpowiedź #8 04 Lis, 2012, 22:25:44 »
Stivo2005 - człowiek jednego riffu :D
tja. testowanie wszystkich wzmaków tym samym riffem jest złym pomysłem. na pewno :P

Stivo świadkiem, że nie dalej jak wczoraj mu pisałem na PW że robi świetna robote, bo przez to że testy sa na jednym kawałku i wiosle, świetnie ukazuje różnice w brzmieniu ampa. Pochwaliłem go też i pochwale raz jeszcze - kawałek zawiera wszystko co chciałbym usłyszec w tescie higainu - szybkie kostkowania, palm muting, wypuszczone riffy a nie akordy na cleanie, riffu na crunchu i solo na przesterze (<-niemalże cytat ;) ) :D

Mój post odnosił się do tego, że za każdym razem jak puszczam test Stiva, zakładam że będzie ten własnie kawałek i ten riff poczatkowy, po czym go słysze i usmiecham sie pod nosem bo zgadłem :)
B ( o ) ( o ) B S

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Odp: MG Vintage 5W - TEST
« Odpowiedź #9 05 Lis, 2012, 18:06:23 »
Stivo - dla mnie brzmi kupiasto, nie dlatego że brzmi kupiasto ale... patrząc na to jak masz ustawiony mikrofon nie może brzmieć inaczej ;), naprawdę parę lat nagrywam wzmaki i zawsze brzmiało kupiasto, dopoki nie posiedziałem z Bugerami koleś mi latal z mikrofonem i powiedziałem stop i zobaczyłem jak ustawił to sam w życiu bym tak nie ustawił, a naprawdę wydawało mi się że miałem już przerobiona każda z możliwych pozycji włącznie z 69 ;).

Chociaż zobacz z ciekawości, nie chcę nikogo pouczać potraktuj to jako kolejną rade do wytestowania. Mikrofon jest na wysokości środka kopułki ale naprawde pada po katem prawie na brzeg głośnika no może ze 3 cm mniej, na bank bliżej brzegu niz środka.





Na tym widac najlepiej, pojemnosciowka AT3035 ustawione jest centralnie na srodku glosnika,


pozdrawiam,
« Ostatnia zmiana: 05 Lis, 2012, 18:11:43 wysłana przez sinquestsound »

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: MG Vintage 5W - TEST
« Odpowiedź #10 05 Lis, 2012, 18:09:42 »
Napisałes to jakby było jedno złote ustawienie, które Ty znalazłeś. To co dla Ciebie brzmi kupiasto dla innych może być fajne. Dobry przykłąd - IMO brzmienie Stiva jest lepsze niż Twoich Buger (pisze to bez zlośliwości) :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Odp: MG Vintage 5W - TEST
« Odpowiedź #11 05 Lis, 2012, 20:27:54 »
Napisałes to jakby było jedno złote ustawienie, które Ty znalazłeś. To co dla Ciebie brzmi kupiasto dla innych może być fajne. Dobry przykłąd - IMO brzmienie Stiva jest lepsze niż Twoich Buger (pisze to bez zlośliwości) :D
mam w dupie co jest według twego IMO, napisałem do Stivo żeby zobaczył, jak będzie chciał obada jak nie jego sprawa ;)
Pozdrawiam,

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: MG Vintage 5W - TEST
« Odpowiedź #12 05 Lis, 2012, 20:34:28 »
dla mnie brzmi kupiasto, nie dlatego że brzmi kupiasto ale... patrząc na to jak masz ustawiony mikrofon nie może brzmieć inaczej ;)

Jesli masz w dupie moje IMO to dlaczego inni mają nie miec w dupie Twojego? Chyba ze to tez masz w dupie :D

dla mnie brzmi kupiasto, nie dlatego że brzmi kupiasto ale... patrząc na to jak masz ustawiony mikrofon nie może brzmieć inaczej ;)

Ahaaaa. Patrząc na Twoje ustawienie mikrofonów możemy się dowiedziec dlaczego u Ciebie Bugery brzmią słabo? Sorry, ustawienie mikrofonu jest istotne i zmienia na tyle sporo że nie można stweirdzic po ustawieniu ze cos musi brzmieć gównianie. Ale po co ja Ci to pisze, przecież i tak masz to w dupie.
B ( o ) ( o ) B S

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Odp: MG Vintage 5W - TEST
« Odpowiedź #13 05 Lis, 2012, 20:44:51 »
Cytuj
Jesli masz w dupie moje IMO to dlaczego inni mają nie miec w dupie Twojego? Chyba ze to tez masz w dupie :D
inni nie są takimi zakutymi pałami jak Ty - cała tajemnica ;), nie chce mi się z tobą gadać bo nie ma o czym... żyj sobie człowieczku w pokoju !
Pozdrawiam,

Posty połączone: 05 Lis, 2012, 20:45:19
Cytuj
Jesli masz w dupie moje IMO to dlaczego inni mają nie miec w dupie Twojego? Chyba ze to tez masz w dupie :D
inni nie są takimi zakutymi pałami jak Ty - cała tajemnica ;), nie chce mi się z tobą gadać bo nie ma o czym... żyj sobie człowieczku w pokoju !
Pozdrawiam,

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: MG Vintage 5W - TEST
« Odpowiedź #14 05 Lis, 2012, 20:50:50 »
:facepalm: źle znosisz krytykę? Bo na to wygląda.
B ( o ) ( o ) B S

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: MG Vintage 5W - TEST
« Odpowiedź #15 05 Lis, 2012, 21:07:20 »
Panowie, ale nie zachowujmy sie jak pigmeje :D

Powiem tak, Sinquest, rozumiem Ciebie, przed nagraniem stosuje kilka czasem wiecej ustawien majka, ale... mam zupelnie inne oczekiwania co do brzmienia. Ty nagrwasz bardzo sterylnie, gity sa mega nowoczesne i stylistycznie wychodzi Ci najlepiej jakies defkore itp ja lubie zupelnie co innego, brud, siara. Juz przy jednym z pierwszych testow to tlumaczylem. Nie nagrywam pod innych, a tak by przede wszystkim mi sie to podobalo. Ok?

Co do ustawienia ktore sugerujesz, probowalem, dla mnie zbyt wyczyszczone ze srodka i troche atak ginie. Na szybich wzmakach, ok ale juz na wolach jak Marshall robi sie kupa, tak dla mnie.

Reasumujac, nagrywam jak JA lubie, a innych zdanie szanuje.

Sam swojego materialu bym nie nagral, bo od LP oczekuje czego niz od testu.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Odp: MG Vintage 5W - TEST
« Odpowiedź #16 05 Lis, 2012, 22:21:03 »
Cytuj
Ty nagrwasz bardzo sterylnie, gity sa mega nowoczesne i stylistycznie wychodzi Ci najlepiej jakies defkore itp ja lubie zupelnie co innego, brud, siara.
a widzisz, za szybko mnie zaszufladkowałeś  ;D, fakt zamieszczane miksy na Bugerkach są sterylne bo takie ślady ściągam z neta i reampuje, jeżeli chodzi o to co sam nagrywam wraz z kapelami to inna bajka, nie lubię pitolić dla pitolenia obadaj 2 sample kapel które obecnie "realizuje" odpowiadam za wbicie śladów (żywe gary,gitary bas wokale) miksy i master - nie uważam że brzmienie jest sterylne i nowoczesne - nie lubię takiego, a ze 99 % kapel gra obecnie to a nie stary dobry metal to inna sprawa  :headbang:

https://dl.dropbox.com/u/67037385/sample_1.mp3
https://dl.dropbox.com/u/67037385/sample_2.mp3

Materiał tych 2 kapel nie jest jeszcze skończony, dlatego tylko fragmenty po wstępnych miksach,

Pozdrawiam,

Orange

  • Gość
Odp: MG Vintage 5W - TEST
« Odpowiedź #17 05 Lis, 2012, 23:14:41 »
Ad 3 :+1

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
15 Odpowiedzi
12175 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Paź, 2011, 08:21:38
wysłana przez wuj Bat
11 Odpowiedzi
10261 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Wrz, 2012, 23:13:34
wysłana przez Olcha
3 Odpowiedzi
2677 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lis, 2015, 07:46:40
wysłana przez przemekprzemek
7 Odpowiedzi
4165 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lis, 2016, 22:06:37
wysłana przez gizmi7
0 Odpowiedzi
1957 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Sty, 2022, 13:28:22
wysłana przez Stivo2005