Autor Wątek: "pulsowanie" dźwięku  (Przeczytany 3373 razy)

Offline indyk

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 8
    • okresysieleja
"pulsowanie" dźwięku
« 29 Paź, 2012, 16:09:03 »
Witam,

Zacznę może od tego, że nagrywam w domu dopiero od niedawna :)

Eksportowałem swój mix do .flac , chciałem sprawdzić jak to brzmi na różnym sprzęcie (monitory, słuchawki, pierdziafony z laptopa itd. )

O ile na monitorach brzmi ok, na słuchawkach też - ścieżki w miksie wydają się współgrać ze sobą. Z ciekawości puściłem sobie z głośników laptopowych. A tam momentami dźwięk jakby "pulsuje" głośnością, jakoś dziwacznie, zupełnie nic nie przychodzi mi do głowy co może być tego przyczyną. Myślałem, że to może być przez to, że źle ustawiłem parametry kompresora na gitarach i przez to całość się psuje (ale wówczas chyba bym to usłyszał już w trakcie zabawy z miksem). Dla pewności sprawdziłem, jak ma się sytuacja, kiedy wyłącze kompresor. Jest dokładnie to samo.

Sprawdziłem na laptopie mojego brata, i tam nie ma tego pulsowania. Przyczyna więc tkwi w moim laptopie, ale zastanawiam się, czemu tak się dzieje??

Offline indyk

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 8
    • okresysieleja
Odp: "pulsowanie" dźwięku
« Odpowiedź #1 29 Paź, 2012, 16:36:00 »
http://soundcloud.com/okresysieleja

na innych moich nagraniach jest podobnie, czyzby poprostu głośniki w laptopie się styrały? Kupiłem go ponad 3 lata temu, a dopiero teraz to zauważyłem..

Offline Rames

  • Gaduła
  • Wiadomości: 115
Odp: "pulsowanie" dźwięku
« Odpowiedź #2 29 Paź, 2012, 16:51:15 »
Mi poziom głośności skacze w laptopie, chociaż to nie tylko na głośniczkach, kiedy jego fizyczne pokrętło głośności ustawione na 'cicho'. Jeśli masz coś takiego to może spróbuj dać głośniej.

Offline indyk

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 8
    • okresysieleja
Odp: "pulsowanie" dźwięku
« Odpowiedź #3 29 Paź, 2012, 16:59:16 »
dzięki :D

w 5c3s bas miał przeskakiwać na lewo i prawo :p niestety jestem po formacie systemu i nie mam możliwości wyedytować tego


Pogłośniłem na laptopie, dalej faluje :/ A myślałem, że tylko baterie siadają w laptopach po jakimś czasie:p

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
6160 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lip, 2008, 14:20:40
wysłana przez Dexterek
25 Odpowiedzi
24189 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2010, 12:45:40
wysłana przez mondomg
3 Odpowiedzi
4506 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sty, 2010, 22:34:41
wysłana przez theremin
9 Odpowiedzi
5267 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lip, 2010, 22:26:56
wysłana przez Vertigo
7 Odpowiedzi
8688 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Wrz, 2010, 15:02:14
wysłana przez Budzan