Autor Wątek: Jaki pikap mostkowy do mahoniowego wiosła?  (Przeczytany 3904 razy)

Offline qqryq

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 98
Jaki pikap mostkowy do mahoniowego wiosła?
« 25 Paź, 2012, 21:13:44 »
W temacie NGD było kilka propozycji, ale pomyślałem że zapytam jeszcze raz, konkretniej. Gitara - Ibanez ARZ307 full mahą napędzana fractalem. Jeden dziwny warunek: musi być w ofercie may-shopu ;) Pogrzebałem trochę w necie i myślę nad Aftermathem. Tylko z drugiej strony, lubię dżęty tylko chciałbym pikap na którym pogram też coś innego. Rzecz w tym że na jutubie brakuje filmików na których ktoś gra na aftermathach coś innego niż dżęt. Padło SD custom5 sh-14, no ale czy to z kolei nie przymuli? Myślałem też o Crunchlabie bo lubię pietruszkę, ale tu też boję się przymulania.
Z drugiej strony, czy nie tragizuję? We fractalu chyba jest sporo parametrów do regulacji żeby niwelować takie rzeczy? :D
Chciałbym też zapytać o Merliny PAF7? Grał ktoś? Mało info w necie o nich.

Jak widać nie mam doświadczenia z pickupami. Jeśli troluję to sory ;) Najbliżej jestem zdecydowania się na Aftermatha, tylko martwi mnie czy ten pikap będzie dla mnie wystarczająco uniwersalny.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Dadzą rade Aftermath i to ze grają na tym tylko djentowcy o niczym nie swiadczy bo to fajny pickup.
Ponad to Nailbomb i ten jest najbardziej uniwersalnym pickupem jak dla mnie, I sam sie dziwie ze to powiem Painkiller. Ten ostatni IMO strasznie siarzy ale w mahuniu to nie jest takie drastryczne a da na tym zagrac coś wincej .
Zacnym pickupem jest tez Blackhawk i tez w mahuniu daje rade bez problemu.
Dobrze radza sobie D'Activatory ale ja nie lubie DM wiec polecać nie bede.
Kazdy z nich praktycznie jest inny. Aktualnie w nowym projekcie bede testować różnice pomiedzy aftermałke a nailbombe i któryś z nich zostanie.
Dzisiaj ogrywalim Black Doga i to jest r&r pickup który nie ma tego harakteru burych knedli, kwiczy jak głup,i a ma mało gejnu , bardzo zacny pickup jak ktoś nie lubi higainowych ustrojstw.

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Jak pokazał nam jeden brodacz z Norwegii: na aftermałce można pograć też deathmetal :P Albo rock&rolla :P Warunek jest jeden: pickup ma się dogadywać z wiesłem. I nie z gatunkiem drewna, tylko z całością. Wiesła z mahoniu grajom bardzo różniasto i ciężko znaleźć jakąś uniwersalną regułę.
synkopy to guwno

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Poszukaj sobie filmikow typa z ss.org , gra na ibku 7ce z aftermąkami covery Mastodona i nie brzmi to za ChRL jak dżent. A i ja po ostatnim rekonesansie i wypytywaniu na szalcie to nastawilem sie na nailbombe do wiosla z mahą, bo bedzie wlasnie ,tak jak pisze Commelina, najbardziej uniwersalny.
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline qqryq

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 98
Hmm Nailbą bardziej uniwersalny mówicie. Brzmi jak coś bardziej dla mnie niż Aftermathy.


Tutaj nawet podoba mi się jak to gada, bardziej mi chyba leży Alnico ale nie wiem czy bezpieczniej nie byłoby z ceramicznym do mahoniu. Zawsze w sumie można pogonić, chętnych na bkp tutaj nie brakuje raczej  ;D

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Hmm Nailbą bardziej uniwersalny mówicie. Brzmi jak coś bardziej dla mnie niż Aftermathy.


Tutaj nawet podoba mi się jak to gada, bardziej mi chyba leży Alnico ale nie wiem czy bezpieczniej nie byłoby z ceramicznym do mahoniu. Zawsze w sumie można pogonić, chętnych na bkp tutaj nie brakuje raczej  ;D

ceramiczny all the way!
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Ja nailbomba alnico polecam z całego serca. Miałem w setiusie (który ani nie jest bardzo ciemny na mahoniowe wiosło, ani też nie jest extra jasny jak na mahą) i był idealnie zbalansowany, na mesowych przesterach chodził super + ładne kliny przy rozłączaniu. Aha - to był najlepszy rozłączony pickup do mocnego napieprzania. Nie grałem na lepszym rozłączonym pickupie do hajgejów - czy to deathmetal czy to djent, czy sludge.

Wymieniłem na pejnkillera bo trafiła się okazja na set w ładnych puszkach :D
weimar guitar gently weeps

Offline qqryq

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 98
Niestety, nie było możliwości zamówić w tym momencie BKP, zamówiłem set Pietruszki. Zobaczymy, najwyżej poleci na giełdę ;) Dzięki za pomoc :)

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
A nie lepiej było wziąć zwyczajnie 498T od Gibsona? ;)

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Do 7ki? Chyba raczej nie :D
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Do 7ki? Chyba raczej nie :D

Ups - zdecydowanie nie (nie doczytałem)! :D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
11 Odpowiedzi
2921 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Paź, 2012, 16:54:11
wysłana przez Stivo2005
0 Odpowiedzi
1523 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Lis, 2013, 07:39:12
wysłana przez indabrain
23 Odpowiedzi
10582 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Kwi, 2016, 19:31:32
wysłana przez m.prorok
17 Odpowiedzi
5036 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Sty, 2017, 23:40:11
wysłana przez gitzenon
7 Odpowiedzi
2885 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Sty, 2018, 21:51:13
wysłana przez OMSON