Autor Wątek: NPAD (New Power Amp Day) - MG Amps 2x50  (Przeczytany 5618 razy)

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
NPAD (New Power Amp Day) - MG Amps 2x50
« 21 Paź, 2012, 22:13:00 »
Niby to tylko końcówka mocy, ale zawsze. Myślę, że jest tu sporo osób grających na końcach mocy i teścik powinien nie przejść bez zainteresowania ;)



Pierwsze wrażenia: kurestwo jest cholernie ciężkie. Aż się nie chce wierzyć, że taka mała skrzynka tyle waży.
Do dyspozycji mamy 2 kanały po 50W (albo jeden - w przypadku wpięcia się tylko w kanał A drugi zostaje wyłączony i gramy na 1x50W), albo zmostkowane 100W czystej, lampowej mocy. Na pojedynczym kanale tynk leciał ze ścian, więc 100 watów mocy musi zatem zwiastować pewną zagładę wszystkiego, co żyje w promieniu kilometra.
W sumie nie ma tu wielkiej filozofii - kontrola głośności, prezencji i przełącznik modern/vintage, przy czym nazwy te są raczej zwyczajowe - tryb modern daje nam delikatny "uśmiech Mariana" (podbicie basów i wysokich tonów), vintage zaś ścisza ww. częstotliwości i nasyca środek. Oba tryby są niezastąpione przy poszukiwaniach brzmienia.
Jak to gra? Zrywa twarz i wpycha do dupy. Wcześniej uruchamiałem 11R na tranzystorowych konstrukcjach (świetna wieża stereo Yamahy i jakiś Randall) i było jak najbardziej OK, ale dopiero na pełnej lampie brzmienie nabiera właściwego charakteru. "Lampowość" naprawdę w tym przypadku słychać, akordy są niesamowicie nasycone, kompletnie zmienia się dynamika i odpowiedź wiosła, obrzydliwie cyfrowy 11R ( ;D ) nabiera o wiele żywszego, naturalnego charakteru. Końcówka świetnie przekazuje niskie częstotliwości, co jest kluczowe przy naszych patologicznych strojeniach. Na koniec weekendu z nowym sprzętem przeżyłem bardzo miłe zaskoczenie - można nawet na małej kurwie osiągnąć świetne nasycenie sygnału (kombinując z głośnością w obu urządzeniach naraz).

Generalnie - koniec mocy jest przezajebisty, koszt nówki to w tym momencie 1,8k z przesyłką, za śmieszne w porównaniu z markową konkurencją pieniądze mamy pieprzone monstrum. Aż boję się myśleć, jak będzie to mordować w połączeniu z lepszą kolumną - niestety obecnie śmigam na Harleyu Bentonie :)

Coby nie być gołosłownym, zamieszkam filmik nagrany w full HD. Takie nagranie jest co prawda gówniane z definicji, ale nie miałem możliwości porządnie nagrać pieca za pomocą mikrofonu... Jest też dużo baboli wykonawczych, ale chodzi w końcu o brzmienie, może komuś coś przybliży ;)


pozdrawiam i ogromnie polecam sprzęt ;)

Offline Art

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 88
Na próbce nie słychać w sumie niczego, co by wskazywało, że jest to lepszy sprzęt niż ichnie tranzystorki, ale widać za to logo MG - więc jestem pewien, że jest miazga ;)
Gratzy zakupu! :)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
No więc ograliśmy na jutubie konówkie MG ;D

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Się deczko śliniłem na to, ale jeśli tak cholernie ciężka, to po wczorajszym tachaniu sprzętu na qńcert... no nie wiem ;).
Paczki z głów!

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Się deczko śliniłem na to, ale jeśli tak cholernie ciężka, to po wczorajszym tachaniu sprzętu na qńcert... no nie wiem ;).

Grałęś kącert?
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Eche. Ca. 120 szt. dzieci :).
Paczki z głów!

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
No więc ograliśmy na jutubie konówkie MG ;D

czekam na legendarny tekst "no weź, źle bias ustawiłeś" ;D

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Jak na moje ucho to źle bias ustawiłeś ;)
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
kurde, to faktycznie nie umiem ustawić pieca, idę płakać do kącika ;c

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Ok, tylko to końcówka mocy a nie piec!!!111111111 Mylisz pojęcia lamusie co na n00b OMG!!!!!!!111 TUTAJ POLSKA PRZEJMUJEMY TEN FILM!!!!!!11 :zuo:

Spoiler
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Jak zobaczyłem rogi na ścianie, to pomyślałem, że będzie mastodon i kliknąłem. A tu takaja chujnia :D

;)

Gratulacje i cieszę się Twoim szczęściem, ale tak mi się wydaje, że to "brzmienie" na YT nic nie mówi o końcówce i pewnie nikogo do zakupu nie zachęci. Rozumiem jednak, że takie filmiki robi się po to, by entuzjazmem zarazić innych :)

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Ghost, przeczytaj dokladnie post. Zdaje sobie sprawe, ze film na YT gowno mowi o brzmieniu, film jest promocyjno-rekreacyjny ;)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
to ta z allegro za 1400 co była?
B ( o ) ( o ) B S

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Nówka za 400 zł więcej, także nie ma jakiegoś drastycznego skoku ceny :)

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Na video wyglądasz jakby przez drzwi z tyłu ktoś miał wejść i ci zaraz zajebać  ;D Co do samego filmu faktycznie niewiele można powiedzieć, gra bo gra ;) Sam robiłem sobie zestawienie real 5150 i mesa oraz symulacje z poda mesy i 5150 wpietego w końcówkę Bugery wszystko zgrane przez sm57, moim zdaniem lepiej słychać niby to "odcyfrowienie" ale jak wiem 90 % nie uznaje Bugery jako wzmak lampowy :P tak czy inaczej zestawienie tutaj: http://www.brickwall.pl/index.php?threads/pod-xt-5150-mesa-vs-real-5150-mesa.176/

Pozdrawiam,

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Za niebawem długi weekend, może wtedy się nagra jakąś normalną próbkę :)

Offline Lukas

  • Gaduła
  • Wiadomości: 127
Co by nie było, dobrze Ci to kurwi! Mnie pasi :)
...i fakt...odnosi się wrażenie jakby ktoś miał zaraz wparować do pokoju  ;)

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
w sumie Radom, jak się gra za głośno to zaraz jakieś dresy wparują i uciszą ;D

Offline Lukasz808

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
Mam pytanie do korzystających z MG amp 2x50. Właśnie otrzymałem nową końcówkę z firmy MG. Pytanie czy u was też tak się dzieje że końcówka w trybie MODERN lekko szumi i brumi (jeszcze przed podłączeniem preampu )? (tylko gdy jest sama podłączona do paczki, paczkę mam brand new marshalla - więc to raczej nie wina paczki).
Dzwoniłem do Pana Marka mówi że tak może się dziać, szczerze mówić wkurza mnie to brumienie.
Brzmienie końcówki + LIne ^ hd 500 jest super, gra wybitnie, bez zarzutu. Jedyne co to to brumienie.
będę wdzieczny za informację od innych użytkowników

Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
kolego ogarnij się
poruszasz jeden problem w kilku tematach do tego bawisz się w archeologa
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

Offline lordgreg33

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Faktycznie ta końcówka ma tendencje do głośnej pracy zwłaszcza na kanale modern , czyli u mnie jest podobnie.

Posty połączone: 08 Lis, 2014, 08:56:43
Osobiście znalazłem wyjście z tej ko(s)micznej sytuacji - gram na Vintage  ;)
« Ostatnia zmiana: 08 Lis, 2014, 08:56:43 wysłana przez lordgreg33 »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
19 Odpowiedzi
8677 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Kwi, 2008, 13:26:39
wysłana przez BartekL
82 Odpowiedzi
25755 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Sie, 2008, 02:11:37
wysłana przez D_Rivv
2 Odpowiedzi
2155 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lis, 2008, 12:58:52
wysłana przez Zomballo
13 Odpowiedzi
3808 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lis, 2014, 08:47:16
wysłana przez lordgreg33
12 Odpowiedzi
2893 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lut, 2013, 15:47:00
wysłana przez Gohes