Autor Wątek: Interface do gitary i pianina w ok.500zł  (Przeczytany 2295 razy)

Offline howitsmade

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 13
Interface do gitary i pianina w ok.500zł
« 21 Paź, 2012, 16:58:53 »
Witam, prosiłbym o pomoc w znalezieniu odpowiedniego interface'u na USB do domowych nagrań gitary i pianina cyfrowego. Pianino posiada wyjcie słuchawkowe i MIDIOUT. Cena to ok 500zł. Komputer z Win7. Chciałbym nagrywać gitare za pomocą wtyczek (np. GuitarRig5) a pianino przez wyjście słuchawkowe korzystając z dxwięków pianina lub jako kontroler MIDI i korzystając z sampli. Wskażcie drogę, czym się zainteresować.

EDIT: W oko wpadł mi Lexicon Lambda Studio. Generalnie będe potrzebował nagrywać jeden instument na raz, ale nie wykluczam używania dwóch kanałów jednocześnie.
« Ostatnia zmiana: 21 Paź, 2012, 23:25:19 wysłana przez howitsmade »

Offline fraunos

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 50
Ja ostatnio kupiłem Alesis iO4, ale nie wiem czy Cię zadowoli, bo mam z nim trochę problemy. No i ogólnie nie jest chyba najlepszej jakości (mówię też o wzmacniaczach, myślę, że w innym interfejsie lepszy dźwięk byś miał).

Offline .rogaty

  • Gaduła
  • Wiadomości: 287
  • Dolina Magicznego Jednorożca Nińdzia!
Obadaj sobie Focusrite Scarlett 2i2. Do domciu w sam raz - stabilny, pod Win 7 śmiga bez problemu, niska latencja, banalna instalacja i trochę fajnych VST w pakiecie. Komponenty też dość wysokiej jakości (m.in. gniazda Neutrik) Używam bodajże 4 miesiąc i jestem mocno zadowolony.
It's always nice to have a penis.

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
Zdecydowanie 2i2, chociaż..  Ostatnio Steinberg dość mocno walczy swoimi małymi interfejsami (CI1, CI2) o pozycję na rynku. Po szybkich testach - zdecydowanie warto się tym zainteresować.  Szczególnie, że soft (Sequel, Cubase, Wavelab - w zależności od wersji interfejsu) dorzucają za free..

Offline genius

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
Od siebie również mogę polecić Focusrite 2i2, podpinasz, instalujesz sterowniki i działa jak należy bez zbędnego jebania. Zauważyłem też sporą poprawę jakości odtwarzanej muzyki :) Zapoluj na używkę, ja swoją kupiłem za ok. 350zł.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
3531 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Wrz, 2010, 21:17:58
wysłana przez mleko
2 Odpowiedzi
3287 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Gru, 2011, 04:37:14
wysłana przez mondomg
2 Odpowiedzi
1487 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Mar, 2013, 23:44:25
wysłana przez bandit112
10 Odpowiedzi
3862 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sie, 2013, 13:16:25
wysłana przez przemekprzemek
8 Odpowiedzi
9876 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Gru, 2018, 10:43:17
wysłana przez october