Autor Wątek: terrormusza - trochę o ogranych gitarach +NGD  (Przeczytany 19860 razy)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
terrormusza - trochę o ogranych gitarach +NGD
« 13 Paź, 2012, 16:54:34 »
Dzięki odwiedzinom Terrora z Medusą i dzięki Dale'owi, który podesłał mi Regiusa zebrało się u mnie na jamie kilka interesujących patyków. Każdy inaczej gadał, był inny manualnie, więc pomyślałem że opiszę skromnie swoje wrażenia. Trochę tekstu się jednak zebrało, ale zamiast wrzucać 'didn't read lol.jpg' można przynajmniej poczytać o poszczególnych instrumentach, jeśli któryś kogoś interesuje.

Skervesen Medusa:
   Ciekawa gitara, bo ma 24,69"/25'4" fanned frets, komoramy rezonansowe, korpus zbudowany z jesionu i topoli oczkowej zaś gryf z klonu wzorzystego z hebanowymi przekładkami i konstrukcję bolt-on. Przede wszystkim była wygodna manualnie. Fanned-frets mi w ogóle nie przeszkadzał w tym przypadku, a nawet wygodniej i łatwiej chwytało mi się rozwlekłe akordy. Nie każdy DPF natomiast mnie pasuje, bo od Swana 27/25'5 dostawałem zeza w wysokich pozycjach. Jeśli ktoś się zraził, albo przekonał do krzywych progów to powinien pamiętać, że niekoniecznie każda wariacja będzie mu odpowiadać. Gryf był średniej grubości o asymetrycznym profilu i mnie dobrze leżał w rękach. Drobną manualną przeszkodą natomiast był mostek. Kostka od najgrubszej struny bardzo mnie kuła w rękę, ale na szczęście to nie jest nic czego nie załatwiłby pilniczek i 5 min wolnego czasu. Jeśli chodzi o kąt mostka to na Swanie szersza rozpiętość mnie przeszkadzała, tutaj nie było tego problemu, grało mi się równie wygodnie co na zwykłym prostopadłym mostku.  Do głównych zalet gitary zaliczę strojenie, bo to jedna z najlepiej strojących gitar na jakich grałem (zaraz obok mojego Axisa - z siodełkiem ervana i po wizycie u Mulata).
   Całość specyfikacji dała jasne brzmienie, bardzo ciasne, ale dzięki Warpigom bez ostrej góry i jazgotu. Podobało mi się jak grała solowo, bo jest bardzo punktowa (selektywna) i śpiewna. Rytmicznie "djent-singlecut" (Terrormuzik trademark :D) - dużo ataku, ciasna, jasna, lekko druciana i sprawiała wrażenie że output jest dość niski (coś nie poznaję po tym i po ostatnich Waszych opisach Warpigów). Jeśli ktoś szuka takiego brzmienia to warto się na ten model pokusić.
   Wizualnie na pewno lepiej wykonana niż Gibson Custom (;)). Nie było jakiś rzucających się w oczy wizualnych niedociągnięć, a jedynie jakieś mikroskopijne, które z tego co się zdążyłem zorientować tylko ja zauważam. Generalnie bardzo wysoki poziom. Na pochwałę zasługują kosmetyczne drobiazgi, których w seryjnych gitarach nie uświadczymy (np. tył główki).

Langowski Kiwicaster:
Wiele razy już o nim pisałem ja i nie tylko, więc streszczę się. Nadal kocham to wiosło i nadal stawiam na wysokim poziomie wykonania i brzmienia. Po przepinaniu jej i Medusy różnica była taka, że znikał atak, a pojawiało się mięso. Nie mogliśmy się zdecydować która z tych dwóch fajniej gra, bo to kwestia gustu i tego CO się na niej grało. Czarek lubi drut, ja lubię mięso, więc obaj byliśmy zadowoleni z wyników testu. Dodam, że Kiwi jest zielona, więc w przedbiegach rozkurwia wszystko ;)

Mayones Regius 7 baryton czarny:
Tutaj zaczyna się NGD i tutaj zarówno ja jak i Czarek przeżyliśmy spory szok. Zamówiłem go z myślą o tym, żeby się nią trochę nacieszyć i sprzedać dalej. Miałem już jednego Regiusa (sześciostrunowego z mahoniowymi skrzydłami) i mimo perfekcyjnego (dosłownie) wykonania grał dosyć przeciętnie. Tego po pierwszych kilku dźwiękach postawiłem na czele gitar na jakich grałem jeśli chodzi o brzmienie (i mój gust). Czarek określił go jako gitara gruba świnia (poprawka), ja jako czołg do breakdownów. Brzmienie jest takie pełne, głośnie, tak długo wybrzmiewa i ma w sobie taką pompę, że tłumionym trytonem podnosi więcej niż wszyscy kulturyści na forum. Przy okazji bardzo wygodna manualnie - Czarek myślał, że to 25'5". Trochę może przeszkadzać brak podcięcia na prawą rękę i nie każdy jest fanem mostka AMB, ale i ja i Terror przyzwyczajeni to Axisów nie mieliśmy problemu z grą na niej. Jestem bardzo szczęśliwy z zakupu tego wiosła, bo brzmi zajebiście i zaspokaja moje pedantyczne natręctwo ;)

Mayones Setius 6 CS natural:
Standard E, struny 9-46 i pickupy Bartolini... na tym powinienem skończyć, ale wysilę się na coś jeszcze. Pograliśmy kilka minut i odłożyliśmy. Solidnie wykonana i dla mnie wygodna (dla Czarka niekoniecznie). Zdziwiło mnie, że miała korpus i gryf odrobinę grubszy od innego Setiusa, którego miałem chwilę. Coś się zmieniło w konstrukcji czy może to ze względu na CS <myśli>. Co więcej mogę powiedzieć? Ładna.

Ernie Ball Music Man Axis Super Sport Rosewood, a nie jakiś tam palisander Limited:
Najładniej pachnące wiosło ze wszystkich ;) Kolejna świetnie strojąca gitara o niecodziennej specyfikacji - dużo palisandru, siodełko earvana, 5-way mega-switch. Brzmi ciepło, fajnie mruczy, a pasmo ma bardzo ukierunkowane na środek - mało niskiego (dla pasma gitarowego) dołu i wysokiej góry. Sama z siebie nie robi przez to takiego wrażenia brzmieniowego postawiona obok np. dobrego Les Paula (mówa o DŻY DŻY DŻY), ale to nie o to nam chyba chodzi, żeby gitara brzmiała fajnie osobno tylko z kapelą. Wydaje mi się, że to idealne wiosło do nagrywania, bo ze względu na specyfikę jej brzmienia nie trzeba będzie tak ciąć brzmienia LP/HP, a i strojeniem ucieszy realizatora. Manualnie to samo co z Regiusem - mnie świetnie leży gryf, a do prawej ręki musiałem się przyzwyczaić, ale teraz to bajka manualna. Sam pomysł konstrukcyjny na maksymalne zmniejszenie gitary jest świetny o czym każdy użytkownik MM wie.

Mayones Regius 7 baryton biały:
Prawie to samo co z czarnym. Nie przyglądałem jej się z lupą, ale też wydaje się perfekcyjnie wykonany. Manualnie to to samo, a brzmieniowo tylko trochę mniej nam pasował, ale miał cieniutkie struny i SD BO. Czuć było w nim to samo 'coś' co w czarnej i nie mogę się doczekać aż założę jej grubsze struny i porównam sobie które pupy mi bardziej odpowiadają (...o ile zdążę, bo to nie moje wiosło i mieć go wiecznie nie będę ;)). Tak czy siak pokochałem Regiusy w tej wersji (7, baryton, jesion na skrzydła).

Kończąc jakimś morałem - każda gitara miała w sobie coś fajnego i wszystko zależy tylko od tego czego się szuka. Wszystkiego na raz jedna mieć nigdy nie będzie, więc warto się zastanowić co się lubi i czego się oczekuje zanim się jakąś kupi/zmówi... ale przecież każdy tutaj doskonale zdaje sobie z tego sprawę ;)

Dla urozmaicenia fap.gif:


i już wcześniej wrzucana 'mało-co-mówiąca-ale-zawsze-to-coś' próbka:
http://speedy.sh/aPFkR/KiwiMedusaRegius.wav
(Regius jest niżej nastrojony, ale doskonale słychać o czym pisałem. Biały też ma tą charakterystykę w sobie, tylko jeszcze drzemie ;))
« Ostatnia zmiana: 31 Mar, 2013, 17:45:28 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Ech..Grałbym.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Na wiosła Terrora są rzucane jakieś magiczne zaklęcia po prostu, nie ma innej opcji!
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Skervesen Medusa

miałem to wiosło przez moment w łapkach u Jarka, jako szmaja nie wypowiadam się o wygodzie, ale moja reakcja była podobna: "to są Warpigi?!"

Nie wiem jak ty, ale ja sobie wyrobiłem o nich zdanie na podstawie wersji ceramicznej, którą miałem w Ibanezie i Stefanie. Ostatnio słyszę z głośnika i od forumowych kolegów nie to jakimi je pamiętam. Być może to wersja Alnico V tak się różni, być może te deski same z siebie tak je uformowały brzmieniowo, a może to opary klejów w fabryce BKP nie sprzyjają pracownikom. Na pewno dalej miały cechę ściętej góry i dobrej separacji strun.
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
fajny tekst, chciałem tylko dodać kiedyś sobie kupię regiusa 7 barytonowego :)

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Ładnie Słonko świeciło;)

Przeczytałem. Kiwi > all.
A tak bardziej serio, chętnie bym sam ograł ten arsenał. Muszę Cię kiedy nawiedzić i jeszcze jakoś zgrać to z Czarkiem i/lub jego skervesenami ;)

Grac Regiusa, szkoda tylko że czarny - chociaż przez to brzmi szybciej.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Grac Regiusa, szkoda tylko że czarny - chociaż przez to brzmi szybciej.
nie.
czerwone brzmią szybciej. czarne brzmią mhoczniej ;D

Da red wunz go fasta!



Posty połączone: 13 Paź, 2012, 19:32:46
Tak z nudów sobie połączyłem wszystkie sample - Lewa Medusa, Prawa Kiwi, Center Regius + ReaPitch
https://dl.dropbox.com/u/13715654/wtf.mp3
« Ostatnia zmiana: 13 Paź, 2012, 19:32:46 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
Wejszłem za fejsbuka sprawą... Kurna stary, bym wiedział gdzie mieszkasz to nasłał bym na Ciebie moich karków, coby Cię okroili - mam setki takich znajomych oczywiście :D

Miałem w łapskach tego Dejlowego Redżjusa - manualnie i z wyglądu jest całkiem spoko. Jedyne co mi w nim nie siedziało to cena :D Poza tym moim zdaniem wygląda on najlepiej ze wszystkich tych wiosełek, zaraz potem Muszakaster. Reszta to tam chuj - z wyglądu oczywiście.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Regius to najlepsza gitara na jakiej grałem, niestety nie dla mnie heh ;) Jak ktoś ma awersję to flatów i braku profilu - nie polecam.
mniut i piah

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Krótka próbka obu Regiusów przy okazji nagrywania nowego kawałka (biały w lewym kanale, czarny w prawym):

Wlacz osadzony player soundcloud
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
zajebisty klin, jaram się :)

Offline guitarmajster

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 50
    • myspace
zajebisty klin, jaram się :)

+1! nie jest taki plastikowy jak u kaloryferi ;)

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
a przy okazji Musza możesz porównać gryfy setiusa 7 i regiusa 7, ostatnio przechodzi mi przez głowę pomysł by opchnąć setiusa i parę gratów dla tej jedynej :D. A poważnie możesz w ogóle porównać te gitary, pamiętam, że setiusa 7 miałeś przez jakiś czas, więc może jakieś wnioski czy przemyślenia się nasuwają.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
a przy okazji Musza możesz porównać gryfy setiusa 7 i regiusa 7, ostatnio przechodzi mi przez głowę pomysł by opchnąć setiusa i parę gratów dla tej jedynej :D. A poważnie możesz w ogóle porównać te gitary, pamiętam, że setiusa 7 miałeś przez jakiś czas, więc może jakieś wnioski czy przemyślenia się nasuwają.

Musiałbym mieć je obok siebie, żeby powiedzieć jaka jest różnica. Profil jest bardzo podobny, to na pewno, a wg strony Mayonesa różnią się tylko szerokością.

Na pewno pozbycie się kilku gratów dla Regiusa będzie dobrym posunięciem imo. To jedno z najlepszych wioseł jakie miałem w ręku ever i złego słowa na temat czegokolwiek w nim nie mogę powiedzieć, a dobrych mnóstwo.
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
mata cienką próbkie Regiusa kto nie zagląda do topicu o Axe:
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Regius napierdala jak dzika bestia  :devil: Nie wiedziałem, że JB7 jest do tego zdolny  :o A może to AXE?
power to a being never dies

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Chyba jeden z pierwszych filmów Muszy gdzie sałnd mnie nie robi( oprócz tych pojebanych klinów one są fajne :D ) - ale cuż nie moje klimaty więc może tak ma właśnie brzmieć :D

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Regius napierdala jak dzika bestia  :devil: Nie wiedziałem, że JB7 jest do tego zdolny  :o A może to AXE?

Sam się dziwię, że mi JB tak zajebiście odpowiada. W tym wiośle jedyne co odczułem potrzebę zmieniać to struny raz na jakiś czas ;)

Miałem na jamie takiego samego Regiusa tylko, że z BO i choć ich naturalny charakter dominował, a różnica była bardzo subtelna to jednak wolałem tego z JB. Tu porównanie (w połowie BO zamienia się na JB):

https://dl.dropbox.com/u/13715654/Musza%20preset%20Regius.mp3

Prawda, że bardzo subtelna różnica? (to też świadczy o równości egzemplarzy imo)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Mi pierwsze brzmienie bardzo siedzi (może trochę mniej gainu i ew. góry/środka bym odjął bo siarzy lekko) no i czyste. Regius oczywiście bajka, chociaż nie miałem jeszcze żadnego w łapie to coś czuję, że te gitary mogą mi zabrać dużo miłości jaką dotychczas darzyłem PRS'y. Regius i Raptor to dwa wiosła które obowiązkowo muszę ograć.

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Regius napierdala jak dzika bestia  :devil: Nie wiedziałem, że JB7 jest do tego zdolny  :o A może to AXE?

Sam się dziwię, że mi JB tak zajebiście odpowiada. W tym wiośle jedyne co odczułem potrzebę zmieniać to struny raz na jakiś czas ;)

Miałem na jamie takiego samego Regiusa tylko, że z BO i choć ich naturalny charakter dominował, a różnica była bardzo subtelna to jednak wolałem tego z JB. Tu porównanie (w połowie BO zamienia się na JB):

https://dl.dropbox.com/u/13715654/Musza%20preset%20Regius.mp3

Prawda, że bardzo subtelna różnica? (to też świadczy o równości egzemplarzy imo)

Ja też wolę tutaj JB, jakiś taki agresywniejszy.
power to a being never dies

Offline jaco

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
ten regius jest machoniowy czy jesionowy?

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Jesią. Też mnie w nim JB mocno zaskoczył.
Ale Musz - trochę mało dżyn dżyn :D

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
I co, może mam napisać ze mi się podoba ? :P ;D

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Jakbyś mi Musza napisał że to nagrane na Schecterze z Lundgrenem albo na Ibku z New 7 to też bym uwierzył. Zero charakterystyki gitary w cyfrach :/ Jest selektywność, jest pierdolnięcie ale co z czego już nie.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
32 Odpowiedzi
12223 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Sie, 2011, 04:41:15
wysłana przez wrobelsparrow
15 Odpowiedzi
6537 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Cze, 2012, 22:22:24
wysłana przez heartquake
0 Odpowiedzi
1405 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Kwi, 2016, 11:53:22
wysłana przez delaa
8 Odpowiedzi
4630 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lip, 2016, 23:40:28
wysłana przez Fizyczny
60 Odpowiedzi
10701 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Mar, 2021, 21:08:23
wysłana przez spacelord7