Autor Wątek: Pickupy do Ibaneza RG7421XL (basswood)  (Przeczytany 4295 razy)

Offline Drzony

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 13
    • http://www.illuminandi.kdm.pl
Pickupy do Ibaneza RG7421XL (basswood)
« 29 Sty, 2007, 22:14:24 »
Obecnie gram na EMG 707 przy MOSTKU i bardzo nie lubię tego pickupa (będę chciał sprzedac jak kupię coś innego). Na moim piecu (ENGL FIREBALL) ma co prawda mnóstwo kopa na siódmej strunie, ale jest cholernie suchy, sterylny i bez życia generalnie. No i ma za mocny sygnal, bo ENLG lepiej brzmi na wyzszych poziomach gaina, a z EMG i ENGL dodawac gaina to samobojstwo. EMG 81 brzmi - dla mnie - jeszcze gorzej. Szukam przetwornika który brzmiałby całym pasmem ( w tym duzo NISKIEGO środka bo tego mi brakuje), cieplo, a zarazem mial wystarczajaco dużo kopa zeby najniższa struna brzmiala mocno. Myslalem o SEYMOR DUNCAN JB (SH-4 7) bo jego brzmienie w mahoniowej gitarze na moim piecu niszczylo, ale, niestety pickup ten nie sprawdza sie w gitarze z BASSWOOd (lipy), a z tego wlasnie wykonane jest moje wioslo (IBANEZ RG7421 XL). Jesli macie jakies doswiadczenie z ponizszymi przystawkami w gitarach z tego drewna, prosze napiszcie co myslicie o:

(wszystkie modele to DIMARZIO)

D Sonic 7
Tone Zone 7
Blaze bridge 7
Air Norton 7
Evolution 7

Szukam brzmienia najblizszego JB, moze z ciut wiekszym kopem. Zależy mi, jak mówiłem, na "organiczności" brzmienia.

PS Gdzie zamawiacie pickupy?

Yony

  • Gość
Ja zamawiam w sieci Rock'n'roll.
Może nie najtaniej, ale pewnie. Obfitym źródłem jest eBay, choć ja tam się boję kupować. Wolę swoją zniżkę u dystrybutora.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Cytat: "Drzony"

D Sonic 7
Tone Zone 7
Blaze bridge 7
Air Norton 7
Evolution 7


to nie sa wszystkie pickupy dimarzio. jest jeszcze X2N7 i nowosc D Activator7

po krotce:

Air northon  to pickup typowo neckowy wiec odpada
Evo7 brzmi zle w lipie
D Activator ma byc pasywna wersja pickupow aktywnych ... nowosc nie mam bezposrednich recenzji ale domyslam sie ze bedzie bardzo sterylny
Tone Zone ma duzo dolu , srodka i mocny sygnal wyjsciowy,jedni to lubia inni nie
X2N7 to szatan w czystej postaci. maks output do rzezni


ja bym polecil Ci Blaze Custom ktorego nie wymieniles. to troche mocniejsza wersja zwyklego Blaze ale ma podbity bardzie srodek,bardziej zbalansowany zakres i wyzszy sygnal wyjsciowy. U mnie w lipie (RG2077XL) urywał dupsko pod kazdym wzgledem.

D SOnic tez moglby byc dobrym rozwiazaniem. Patrz Music Man Petrucciego ktory tez jest z lipy.. ale nie gralem an tym pickupie. moze Andy bedzie w stanie Ci pomoc

pozdrawiam
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Drzony

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 13
    • http://www.illuminandi.kdm.pl
Hmm, dzieki chłopaki.

CO do EVO 7 i lipy to słyszałem mnóstwo opinii, że to super połączenie. Ale generalnie podniecali się tym pikapem kolesie, którym podobało się też EMG, więc trochę się go boję... Ale sam nie wiem.

Co do BLAZE neck, to też ktoś skarżył się, że pod mostkiem jest zbyt jazgotliwy (ale kto dogodzil wszystkim). Dlaczego go preferujesz od wersji BRIDGE? I jaka muze grasz?

XN nie chce, bo nie potrzebuje AZ tyle outputu, wole gain z pieca lampowego.

D-Activator? - tfu, sama nazwa mnie odrzuca, hehe :)

Zastanawiam sie na D Sonic (mój faworyt, słyszałem parę sampli i byly dość cacy)
ew. Blazem bridge (choć właśnie boję się że jest scooped)
ew. Tone Zone (choć  to też dość kontrowerasyjny pup po opiniach sądząc). Napiszcie coś jeszcze chopy na czym gracie i ci polecacie/czego nie trawicie.

Ja, jak mówiłem, szukam ciepłego, organicznego brzmienia, które jednak byłoby potężne i na tyle selektywne zeby dało radę pograc na nim trochę death metalu nawet. Seymour Duncan JB w mahoniu to mój ideał.

Pozdro

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Cytat: "Drzony"

Co do BLAZE neck, to też ktoś skarżył się, że pod mostkiem jest zbyt jazgotliwy (ale kto dogodzil wszystkim). Dlaczego go preferujesz od wersji BRIDGE? I jaka muze grasz?

ew. Blazem bridge (choć właśnie boję się że jest scooped)
ew. Tone Zone (choć  to też dość kontrowerasyjny pup po opiniach


zle przeczytales

ja pisalem o Blaze Custom a to jest pickup bridgowy. Mialem zalozony jeszcze Blaze Neck w pozycji bridge i byl strasznie kiepski. to najslabszy jesli chodzi o poziom sygnalu wyjsciowego pickup dimarzio do 7strunowek,slabszy od PAF7. do lekkich rzeczy i do gry na czystym nie powiem slicznie gadal ale przesterowac sie tego prawie nie dalo i strasznie vintagowo brzmial... ;)

blaze custom mialem w LACS ktory jest z olchy,w nim tez mialem Blaze Neck w pozycji bridge. w lipie ogrywalem Blaze bridge i Blaze Custom Bridge

muza to cos takiego

www.coin1.mp3.wp.pl (nie sluchaj akustycznych nagran)

www.myspace.com/letdowndept (utwor Problem z szafa byl nagrywany na LACS z Blaze Neck w pozycji bridge, kurewsko ciezko bylo go przesterowac do takiego poziomy jak to slychac na nagraniu)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
a moze Merlin custom??

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
4263 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Paź, 2008, 22:35:09
wysłana przez BartekL
2 Odpowiedzi
3384 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Wrz, 2009, 18:31:28
wysłana przez Leon
7 Odpowiedzi
4127 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lut, 2010, 15:44:53
wysłana przez dom?n
4 Odpowiedzi
1764 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Lip, 2013, 15:50:40
wysłana przez mkoper
14 Odpowiedzi
4548 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sie, 2015, 09:02:13
wysłana przez ArekArekObsesja