Autor Wątek: BKP Aftermath 7 - porównanie w Music Man JP7 i Skervesen JK (VIDEO!)  (Przeczytany 10249 razy)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Przy okazji taki trochę NPD, z racji tego, że wymieniłem w MM mój stary sprawdzony set Nailbomb/Cold Sweat na dwa Aftermathy. W spojlerze moje odczucia:

Spoiler

Co do samego nagrania, miał to być ślepy test, ale pomyślałem, że nie będzie to nieco bezczelne, wszak każdy mógł posłuchać testu JK i dopasować do odpowiedniego brzmienia z tego testu. Tak czy inaczej, polecam posłuchać najpierw samego audio i spróbować zgadnąć, która gitara kiedy się odzywa (dla ułatwienia dodam, że grają zawsze na zmianę).

Wlacz osadzony player soundcloud


A tutajże wideło pokazujące w pełnej krasie obu pacjentów:



Jeśli komu mało, to tu ma jeszcze wyżej wymieniony test JK. Wrzucałem go wcześniej w Jarka temacie o tej gitarze, ale możliwe, że komuś umknął.



Miłego wieczoru, wyglądacie dzisiaj przepięknie :)

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
A co miałeś wcześniej dokładnie mąd?

Nailbomb Alnico V set?

Co do filmików - między gitarami nie słyszę żadnej zauważalnej różnicy...
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Mała różnica dla mnie, ale MM brzmi jakby lekko bardziej "'loose'". Fajnie wplatasz tapingi Mądzio :)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
W JK imo gorzej to gada. Albo inaczej - JP gada bardziej zajebiscie a JK mniej zajebiście
B ( o ) ( o ) B S

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
A co miałeś wcześniej dokładnie mąd?

Nailbomb Alnico V set?

Wcześniej miałem dokładnie Nailbomb Alnico V (bridge) i Cold Sweat Alnico V (neck).

Fakt, różnice nie są ogromne, osobiście wydaje mi się, że nie ma tu lepszej czy gorszej gitary, choć w tym zastosowaniu jaśniej brzmiące deski brzmią selektywniej i charakterniej, choć dalej pełno, a lipie jakby brakowało jakiegoś czegoś w górce.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Fakt faktem, że ta prezentacja zniechęciła mnie do Aftermathów. ;)

Nailbomb Alnico V (bridge) + VHII (neck) to chyba jednak mój typ.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Olcha

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Kurde, jak fajnie mieć Nailbomba :D
  A tak serio to rzeczywiście After trochę za mało naturalny jak dla mnie.. ale do psychodzentów niezastąpiony  :o

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 759
Kurde, jak fajnie mieć Nailbomba :D

Mam i ja! ;) Różnice kosmetyczne, raz jedna gita, raz druga mie się bardziej podobywała. Z pewnością mondzio bardzo gustownie komponuje, chce się słuchać.

ED:
[philosoraptor mode]A czy to nie znaczy, że BKP jest nawet gorsze od EMG, bo gdzie nie wsadzisz, to gra tak samo??...[/philosoraptor mode]
;)
« Ostatnia zmiana: 28 Wrz, 2012, 08:48:47 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Do djentu Jarka wioso lepsze chyba, choć bardzo jasno to brzmi, z Painkillerem chyba by już kuło w uszy, co?
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline TheBlueNote_7

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 75
Też ledwo słyszę różnicę, tak jak napisałeś w MM bardziej naturalnie (MM <3). Podobujom mie się właśnie te Aftery od dłuższego czasu, ale tu mnie brzmią jakoś tak..nie wiem, mnie nie podchodzi to to. U jakiegoś ziomka na jutjubie fajnie gadały w Ltd m-207, ino on na sraktalu nagrywał  :P

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD
A mi Nejlbą bardziej leży. Wincyj takiego mjensa fajnego. Lubię mięso ;)

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Pierwsza gitara ma ostrzejszą, żyletowatą górkę, druga chodzi mienkcej i wincej doła ma. A na żywo wolę dżejkeja bo ma lepsiejszy mostek :P

z Painkillerem chyba by już kuło w uszy, co?
A ić pan w chuj z tym gównem. :P Painkillery bolom.
synkopy to guwno

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Jestem w trakcie nagrywania kolejnego numeru, tym razem nie klepanego na bieżąco, a starej przemyślanej o 136 razy za dużo kompozycji. Użyję tylko MM i będzie lepsze porównanie, bo będą też partie podobne do tej z testu JK.

Gitary brzmią podobnie, bo to ten sam preset w 11R, ten sam przetwornik, ten sam gitarzysta, te same struny nawet. Mimo to, różnice są, nie tyle słyszalne, co odczuwalne, mam/miałem nadzieję ;)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Mondziu moje zdanie znasz , ja miałem ten test jako slepy i nie chwaląc sie dobrze typowałem.  Nie wiem co naturalnego jest w brzmieniu MM i co to naturalne brzmienie na cyfrze itd itd ale zadowolony jestem z tego co słysze .

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Nie wiem, może im się w MM parzyściej alikwoty układają ;) Test robiłem bez poważniejszych intencji, może żeby się do jesionu jeszcze bardziej przekonać, co też się chyba udało. Tak czy inaczej, Polska reprezentacja w mojej opinii się obroniła, choć nie to chciałem sprawdzać, bo po co :)

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Przebrnalem przez caly temat, jezeli chodzi o porownanie to bardziej lezy mi brzmienie w MM - jakos tak pelniej sie odzywa, mniej sterylnie niz JK, szczerze powiedziawszy to przerazilem sie tego brzmienia w JK, ale z kolei jak wlaczylem filmik z samym JK brzmienie jest o wiele przyjemniejsze niz to z porownania z MM. Mondo, to kwestia presetu czy jak?
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline Lukas

  • Gaduła
  • Wiadomości: 127
Oba wiosła tak zakurwiście idą żę nie wiem nawet co bardziej mi się podoba  :o
W moim odczuciu JK jest delikatnie ostrzejszy a JP cieplejszy dla ucha...i oba bardzo mi leżą soundem z tą różnicą że JK wizualnie bardziej mi pasi  :P

Fajne riffy, jest masa!

Offline Yakus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 119
  • albo się przegrywa albo przegrywa
A mi bardziej siedzi JK! Strasznie podoba mi się właśnie ta 'sterylność' na którą narzekają moi poprzednicy. ;)

A riffy miażdżą, respect!

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Dziękuję, pierwszy raz mi ktoś powiedział, że mam fajne riffy, nigdy nie byłem w tym nawet przeciętny :)

przerazilem sie tego brzmienia w JK, ale z kolei jak wlaczylem filmik z samym JK brzmienie jest o wiele przyjemniejsze niz to z porownania z MM. Mondo, to kwestia presetu czy jak?

To porównanie zrobiłem bardziej djentowe i sterylne niż test-pioseneczka JK, może stąd takie wrażenie. Zwrócę tylko uwagę na fakt, że na JK można wykręcić i to "przyjemniejsze" brzmienie przesterowane, jak i mega sterylne, a MM w mojej opinii już tego sterylnego nie potrafi tak dobrze uciągnąć.

Franq

  • Gość
+ dla JK
+ za riffy  ;)

Obie gitary brzmią dobrze,  mi pasuje bardziej Skervesen, ostrzejsza góra i lekko jaśniejsza się zdaje.

Fakt faktem, że ta prezentacja zniechęciła mnie do Aftermathów. ;)
A mnie właśnie zachęciła :)
« Ostatnia zmiana: 25 Paź, 2012, 18:29:52 wysłana przez Franq »

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
A mi bardziej siedzi JK! Strasznie podoba mi się właśnie ta 'sterylność' na którą narzekają moi poprzednicy. ;)

A riffy miażdżą, respect!

Bo wiesz z ta sterylnością to jest jeden problem, czeba umieć czysto grać :P ;D

Mondziu, przecież wiesz ze za kompozycje masz wielki szacun i już sie pan tak nie kryguj ;)

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Dziękuję, pierwszy raz mi ktoś powiedział, że mam fajne riffy, nigdy nie byłem w tym nawet przeciętny :)

przerazilem sie tego brzmienia w JK, ale z kolei jak wlaczylem filmik z samym JK brzmienie jest o wiele przyjemniejsze niz to z porownania z MM. Mondo, to kwestia presetu czy jak?

To porównanie zrobiłem bardziej djentowe i sterylne niż test-pioseneczka JK, może stąd takie wrażenie. Zwrócę tylko uwagę na fakt, że na JK można wykręcić i to "przyjemniejsze" brzmienie przesterowane, jak i mega sterylne, a MM w mojej opinii już tego sterylnego nie potrafi tak dobrze uciągnąć.

No wlasnie, bo ten pickup nie brzmi tak z miejsca sterylnie, widac wszyscy w kolko takie same eq robia w post-prod zeby dżent by...ech, w sumie jaram sie dalej aftermąką, ale jak przyjdzie co do czego to raczej wezme nailbomba, jakie sa Twoje odczucia pomiedzy tymi dwoma w twoim MM??
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline Zelman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 277
  • http://trylionband.com
    • Trylion
Dziękuję, pierwszy raz mi ktoś powiedział, że mam fajne riffy, nigdy nie byłem w tym nawet przeciętny :)

przerazilem sie tego brzmienia w JK, ale z kolei jak wlaczylem filmik z samym JK brzmienie jest o wiele przyjemniejsze niz to z porownania z MM. Mondo, to kwestia presetu czy jak?

To porównanie zrobiłem bardziej djentowe i sterylne niż test-pioseneczka JK, może stąd takie wrażenie. Zwrócę tylko uwagę na fakt, że na JK można wykręcić i to "przyjemniejsze" brzmienie przesterowane, jak i mega sterylne, a MM w mojej opinii już tego sterylnego nie potrafi tak dobrze uciągnąć.

No wlasnie, bo ten pickup nie brzmi tak z miejsca sterylnie, widac wszyscy w kolko takie same eq robia w post-prod zeby dżent by...ech, w sumie jaram sie dalej aftermąką, ale jak przyjdzie co do czego to raczej wezme nailbomba, jakie sa Twoje odczucia pomiedzy tymi dwoma w twoim MM??

Też właśnie się zastanawiam między Aftermathem, a Nailbombem ceramicznym do lipy (RG1527), chociaż na początku celowałem w Crunch Laba, no ale co BKP to BKP ;) Dlatego z chęcią poczytam komentarze o wrażaniach z obu tych pickupów. Przy okazji lekki OT - do Jebaneza RG1527 Bareknuckle wejdą bez problemu, czy trzeba coś frezować/wyginać/cokolowiek?

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!

Przy okazji lekki OT - do Jebaneza RG1527 Bareknuckle wejdą bez problemu, czy trzeba coś frezować/wyginać/cokolowiek?


paczaj tu:

||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Kurwa, z uzbierania okolic 350 zł na D-Sonica/Crunchlaba zrobiło się trzy razy tyle na set faptermathów... Mam przejebane.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Music Man JP-7

Zaczęty przez Andy « 1 2 » Gitary 7-strunowe

37 Odpowiedzi
28723 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Sty, 2008, 21:36:29
wysłana przez Pan Sinner
45 Odpowiedzi
26383 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Kwi, 2008, 00:43:45
wysłana przez Pan Sinner
24 Odpowiedzi
17040 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lut, 2009, 10:49:07
wysłana przez fireboy
53 Odpowiedzi
24094 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Gru, 2013, 18:15:49
wysłana przez commelina
8 Odpowiedzi
6226 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Kwi, 2019, 00:46:42
wysłana przez wuj Bat