Autor Wątek: Ocena brzmienia - PAS + Ampkit na Iphone'a [próbki, zuo, bździąg w drop F#]  (Przeczytany 1210 razy)

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Dajcie znac co sadzicie o brzmieniu:

Wszystko jest ustawione w Ampkicie, nie kombinowalem nic dalej:

setup jest taki: bramka szumow -> compressor -> tubescreamer-> peavey 6534+ sim -> mesa dr 4x12 cab + neumann u87 off axis, wszystkie sciezki sa w ustawieniu MIX (dodaje high pass i low pass na moje ucho), jest jeszcze SOLO (w tej opcji nie obcina specjalnie czestotliwosci)

W pierwszej próbce mialem ustawiony kanał rhythm na wzmaku, pozostale to juz kanał lead,
gain we wzmaku na 3, na ts-ie na 6, presence podkrecone wysoko 8-9, midy na 7, basy na 4, gora na 6 mniej wiecej,

Gitara to moj PAS-ek na sh-4, przestrojona dp drop F# na strunach 10-46

Pierwsza probka w wersji kanal rhythym z niskim gainem
Wlacz osadzony player soundcloud

Druga probka to samo, z gainem poprawionym i do tego kanal lead
Wlacz osadzony player soundcloud


szybkie zuo (chyba najbardziej równo nagrana próbka...wow, dumny z siebie ech)
Wlacz osadzony player soundcloud


pomysł z pierwszej próbki troche rozwinięty z artefaktem komórkowym na koniec (można bez glitch'a?:D można:P)
Wlacz osadzony player soundcloud


na koniec zwrotka z Icarusa Peri Peri, o dziwo bramka szumów ustawiona ekstremalnie daje rade i wycisza mocno tak jak trzeba
Wlacz osadzony player soundcloud



(Jest duzo zonkow, ale tu nie o to chodzi, wiekszosc nagrywalem kiedy mój szesciomiesieczny syn bawil sie na podlodze o 6.00 rano a ja na kanapie na sluchawkach bzdziagi jakieś, także przyznaje jest na szybko bo czasu na granie mało), moge jakies coś bardziej konkretnego nagrać, ale wtedy bym sie ucieszył jeżeli ktoś miałby ochote ulożyć perke i bas i moze zmiksowac to zeby sie przekonac jak to daje rade:)

EDIT - zwracam honor, buraka strzelilem
« Ostatnia zmiana: 26 Wrz, 2012, 15:42:23 wysłana przez escape_artist »
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Men, a ja mam taką sugestię - ułóż jakąś prostą perkę sam, z gotowych rzeczy, bo w ten sposób, to nie wiadomo, gdzie jest dzień dobry w takcie, gdzie do widzenia, czy się jebnąłeś, czy tak miało być. Nie potrafię nic mądrego wywnioskować z tych funtów :(




Offline Widek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Gitara to moj PAS-ek na sh-4, przestrojona po Widkowemu (drop F# na strunach 10-46)




Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Gitara to moj PAS-ek na sh-4, przestrojona po Widkowemu (drop F# na strunach 10-46)

( Obraz usunięty.)



no dobra, sorry, nie hejtuje, tylko pamietam ze przestrajales ekstremalnie na cienkich strunach:P juz sie ogarniam
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline Widek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Spoko, żartuję sobie - teraz mam w jednej szóstce 13-74 do Fis (dalej jest dość cienko) i do dzisiaj nie mogę uwierzyć jak to możliwe, że udało mi się nagrać coś w tym stroju na 10-46 :D

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Spoko, żartuję sobie - teraz mam w jednej szóstce 13-74 do Fis (dalej jest dość cienko) i do dzisiaj nie mogę uwierzyć jak to możliwe, że udało mi się nagrać coś w tym stroju na 10-46 :D

ufff....no ja zamierzam teraz wpakowac do mojej szostki cos w stylu 13-74, tylko nie wiem czy dla tej najgrubszej nie bede musial borować otworu w sperzelku:/ co innego siodelko, to trzeba bedzie poszerzyc
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline Widek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Jest taki fajny patent, że zdejmujesz owijkę z samej góry (1 cm) z 74ki i pod spodem zostaje grubość powiedzmy 40-46 - wejdzie do każdego klucza i nie trzeba przewiercać :)

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Jest taki fajny patent, że zdejmujesz owijkę z samej góry (1 cm) z 74ki i pod spodem zostaje grubość powiedzmy 40-46 - wejdzie do każdego klucza i nie trzeba przewiercać :)

to po klopocie:) dzieki za info!
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
włóż panie trochę siły w prawą rękę, bo ledwo te struny dotykasz.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
włóż panie trochę siły w prawą rękę, bo ledwo te struny dotykasz.

za lekko bo jak pierdolne to struny beda sie telepać ze bedzie wahadełko +-30 centów:P grubsze struny w drodze, spróbuje mimo wszystko zastosować się do rady i opanować makaron.


|UPDATE 15 pazdziernika 2012 | EDIT:

Edytowalem, zeby nie stawiac jednego posta za postem. Pytalem wczesniej support od Ampkita, czy mialoby sens podlaczenie wyjscia sluchawkowego z Linka bezposrednio do Line-in w kompie. Koleś odradzał, wg niego lepiej exportowac sciezki przez wi-fi (ale ja obecnie nie mam wi-fi:/ moze jak skoncze budowac dom i skonfiguruje sobie neta z routerem to wtedy pogadamy inaczej). Mimo wszystko podlaczylem sie tak do kompa i odblokowalem glosnosc na line-in w kompie. Rezultat: Jak dla mnie bomba! Nie zauwazylem specjalnie zaklocen (oczywiscie zmienilem w telefonie tryb pracy na samolotowy) czy też szumów, więc taki tryb nagrywania bardzo dobrze sie zapowiada, nie mialem jednak czasu odpalic reaper'a zeby nagrac cos do perkusji, ale postaram sie to niedlugo uczynic.

PLUSY:

1. nie musze kupować interfejsu poki co (no chyba ze bede chcial koniecznie DI nagrywac, ale wole sobie ustawic brzmienie w aplikacji, to samo tyczy sie basu, bo wzmaki basowe tez sa dostepne)

2. jeden grat mniej na biurku na ktorym i tak nie ma miejsca bo stoi na nim komp chociazby i zawsze walaja sie jakies rzeczy (mieszkamy we trojke tymczasowo na bardzo malej powierzchni u mojego tescia)

3. bardzo mobilna opcja jezeli chodzi o nagrywanie gdziekolwiek na kompie:)

Jak tylko zaloże nowe struny i znajde chwile zeby usiasc do kompa z wioslem, to postaram sie wrzucic cos sensownego (bo na razie to bylo takie pitu pitu)
« Ostatnia zmiana: 15 Paź, 2012, 12:02:04 wysłana przez escape_artist »
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
3049 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Sie, 2009, 20:15:07
wysłana przez Matt-Carnage
4 Odpowiedzi
2076 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Kwi, 2011, 22:33:09
wysłana przez Maciek
4 Odpowiedzi
1762 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Cze, 2011, 14:32:23
wysłana przez Stivo2005
1 Odpowiedzi
1041 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Cze, 2011, 21:30:35
wysłana przez sylkis
4 Odpowiedzi
912 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Kwi, 2012, 10:47:18
wysłana przez ukasheq