Autor Wątek: TonePort przerywa...  (Przeczytany 12233 razy)

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
TonePort przerywa...
« 24 Lip, 2008, 13:02:23 »





No i klasycznie już pojawił sie pierwszy problem...wszystko zianstalowane i podlączone jak trzeba ale TonePort co jakiś czas przerywa i to tak haniebnie sie zacina że granie jest praktycznie nie możliwe....dzieje sie to co jakieś 10-20sekund...myślałem że to wina kabli, przejściówek ale sprawdziłem to różnymi innymi i niestety jest wciąż to samo. Taka sama sytuacja jest podczas słuchania muzyki przez TP...nawet przez słuchawki.....komp sie najwyraźniej muli. USB mam 2.0 mój laptop to HP Pavilion DV6000 ...a na dysku 40 z 70GB wolnego dysku....jakiś pomysł ? Gdy w panelu sterowania przełączam "odtwarzanie głosu" na kartę dźwiękową kompa wszystko jest ok....any ideas ? bo penis will shoot me in a moment chce sobie pograć a tu taki wał. Jak mi pomożecie to mógłbym się podjąć ponagrywania próbek tego cuda.  :angel:

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Odp: TonePort przerywa...
« Odpowiedź #1 24 Lip, 2008, 13:11:10 »
sprawdz na innych portach usb w kompie. Niektóre chipsety USB(zwłaszcza w laptopach) słabo współpracują z TP.
Jak inny port nie pomoże to chuj bombki strzelił.

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: TonePort przerywa...
« Odpowiedź #2 24 Lip, 2008, 13:12:45 »
Również uważam, że może to być wina lapciaka.
Raczej do tego stworzony nie został...

Jeżeli masz możliwość, to po przetestowaniu innych USB (wątpię, żeby był to powód) spróbuj na jakimś stacjonarnym.
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: TonePort przerywa...
« Odpowiedź #3 24 Lip, 2008, 13:35:33 »
No to musze PC z kurzu wydostać to zobacze. Porty w lapsie wszystkie sprawdziłem i na każdym to samo. Moim zdaniem macie racje to te usb. Ostatni laptop jaki kupiłem, miał być mobilny i póki co sie mobilnie psuje- już 2 razy sie spierd.ił i na gwarancji oddawałem a teraz TP nie obsługuje. Wybornie

Offline karaś

  • Gaduła
  • Wiadomości: 165
    • http://laggyluk.com
Odp: TonePort przerywa...
« Odpowiedź #4 24 Lip, 2008, 15:00:27 »
a powyłączałeś wszelkie zbędne shity?

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: TonePort przerywa...
« Odpowiedź #5 24 Lip, 2008, 17:22:53 »
Oczywiście




Działa!
Oczywiście chodziło o latencje na GearBox monitor. Taki bajer odkryłem dopiero gdy przełączyłem panel sterowania na "widok klasyczny" i pojawiła się ikonka TonePort z ustawieniami latencji.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: TonePort przerywa...
« Odpowiedź #6 24 Lip, 2008, 17:27:37 »
a instrukcje czytałeś? :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: TonePort przerywa...
« Odpowiedź #7 24 Lip, 2008, 18:01:49 »
a instrukcje czytałeś? :D

Jestem za dobry na instrukcje...i mam polar informatyka....:D nie no żartuje z instrukcji dowiedziałem sie tylko że to prawdziwy przełom w home recordingu, ??? no przełom to jest jak sie przełączy panel sterowania na widok klasyczny

Ale swoją dorga urządzenie genitalne ;)
« Ostatnia zmiana: 24 Lip, 2008, 18:03:31 wysłana przez lokibalboa »

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
Odp: TonePort przerywa...
« Odpowiedź #8 26 Paź, 2008, 23:21:16 »
U mnie niestety pojawil sie ten sam problem.. Niestety takie samo dzialanie nie przynosi efektow.. Na stacjonarnym kompie nie mialem problemow, przesiadlem sie na laptopa (potrzebowalem mobilnego komputera) i zaczely sie schody..

Zainstalowalem. Wszystko tak jak na PC. Odpalilem muze. Gra. Ale po chwili jedno-dwu sekundowe przycinki.. Podlubalem w ustawieniach, pozwiekszalem wszystkie mozliwe bufory i latencje na max - to samo.

Dostalem wstepna informacje, ze moze to byc problem niezbyt wydajnego zasilania laptopowych portow USB.

Czy to mozliwe, zeby dzwiek sie przycinal wlasnie przez to? Na allegro czasami mozna dostac takie kabelki 2xUSB (obie wtyczki wpinamy w kompa, z jedna sa przekazywane dane + zasilanie, a z 2giej tylko zasilanie) -> 1xUSB (ta w TPorta)

Czy to moze cos dac?

Ewentualnie jakie macie inne pomysly na rozwiazanie problemu? Chcialbym zostac przy TP, z racji przyzwoitych mozliwosci, ale coraz czesciej rozwazam zamiane na jakis zewnetrzny interfejs audio z wlasnym zasilaniem.

PS: jesli nie mam w lapku firewire, to mozna to jakos domontowac?

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: TonePort przerywa...
« Odpowiedź #9 27 Paź, 2008, 00:04:05 »
panel sterowania-line6-tone direct monitoring buffer size- im wiekszy dasz tym mniej przerywa tak bylo u mnie. dopiero przy medium przestało przerywać w 100%

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
Odp: TonePort przerywa...
« Odpowiedź #10 27 Paź, 2008, 00:11:09 »
niestety - jak pisalem, nawet jak bylo na max to i tak cielo..

dalsze pomysly?

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: TonePort przerywa...
« Odpowiedź #11 27 Paź, 2008, 00:24:08 »
Spróbuj wyłączyć łączność bezprzewodową (WiFi). U mnie pomogło z innym tego typu urządzeniem.

Ewentualnie coś takiego:
1. Start --> Control Panel --> Device Manager.
2. Expand "Network Adapters".
3. Right-click on your wireless adapter and select "Properties".
4. Go to the "Advanced" tab.
5. Select "Disable Bands".
6. Pull down "Disable 802.11a".
7. Click "Apply".

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: TonePort przerywa...
« Odpowiedź #12 27 Paź, 2008, 18:29:49 »
[ciach]
PS: jesli nie mam w lapku firewire, to mozna to jakos domontowac?
Można kupić coś takiego:
http://sklep.vobis.pl/oferta/akcesoria_do_nb/pcmcia/847170_pcmcia_fire_wire_3_porty.aspx
Dobrze zrobić uprzednio rozeznanie czy kontroler firewire podpasi interfejsowi audio, który planujesz kupić. Mój intefejsik M-Audio działa bez problemów z tym co mam w lapku (Texas Instruments). Poprzedni właściciel mówił, że nie chciała działać z RICOHem, ale z VIA chodziła ok.

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: TonePort przerywa...
« Odpowiedź #13 27 Paź, 2008, 20:26:29 »
[ciach]
PS: jesli nie mam w lapku firewire, to mozna to jakos domontowac?
Można kupić coś takiego:
http://sklep.vobis.pl/oferta/akcesoria_do_nb/pcmcia/847170_pcmcia_fire_wire_3_porty.aspx
Dobrze zrobić uprzednio rozeznanie czy kontroler firewire podpasi interfejsowi audio, który planujesz kupić. Mój intefejsik M-Audio działa bez problemów z tym co mam w lapku (Texas Instruments). Poprzedni właściciel mówił, że nie chciała działać z RICOHem, ale z VIA chodziła ok.
I dobrze by było sprawdzić jakiego rodzaju jest złącze rozszerzeń bo wbrew pozorom są różne.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
Odp: TonePort przerywa...
« Odpowiedź #14 27 Paź, 2008, 23:25:08 »
dzieki za odpowiedzi, jutro sprawdze to o czym napisal mondomg.

sprawdzaliscie kiedys czy TP chodzi na HUBach? na pudle napisane, ze ni ma bata, ale zastanawiam sie nad tym czy bedzie wiedzial, ze jest podpiety przez hub, jesli bedzie jedynym urzadzeniem w niego wpietym? kombinuje tak dlatego, ze caly czas mam nadzieje, na problemy z zasilaniem..

czekam na wszystkie rady.

PS: jesli macie jakis pomysl na dobry interfejs 2we (mono) 2wy (mono) laczony najchetniej za pomoca USB, to czekam na propozycje.

Komp: HP (Compaq) 6820s

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: TonePort przerywa...
« Odpowiedź #15 28 Paź, 2008, 11:48:15 »
Wiesz men... mi na niektórych HUBach nie chcial nawet pendrive chodzić... :-\ Co do interfejsów USB, to chyba tylko e-mu 0202 i 0404 są urządzeniami USB 2.0. Ale pewnie nie doświadczysz na nich na tyle niskiej latencji, żeby komfortowo pograć sobie z programowymi symulatorami typu Revalver, Guitar Rig, itd. Jedyne wyjście to firewire...

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: TonePort przerywa...
« Odpowiedź #16 28 Paź, 2008, 16:16:17 »
Nie tylko E-mu robi na USB. Sprawdź ofertę M-Audio, chociażby. W ogóle polecam http://www.eis.com.pl/virtual/modules.php?name=Forum w tej sprawie, masa ludzi pytała już o interfejsy.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: TonePort przerywa...
« Odpowiedź #17 28 Paź, 2008, 16:43:10 »
Tylko że te produkty M-Audio z tego co widzę to USB 1.1, które jest mocno ograniczone... :-\

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: TonePort przerywa...
« Odpowiedź #18 28 Paź, 2008, 16:50:20 »
A tego to już nie wiem, bo i na stronce nie podali. Wydaje mi się, że te nowsze produkty powinny śmigać na 2.0 ale to i tak bez porównania do 1394 w sprawie latency.

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież
Odp: TonePort przerywa...
« Odpowiedź #19 18 Kwi, 2009, 08:58:23 »
fajnie się to czyta, dwa i pół roku temu wciągnąłem Maca Mini za 1600 PLN nowego... rok temu kupiłem MacBooka za 3499 PLN, nie mniej jednak od kiedy pracuję na Applu, podłączam poprostu każdy sprzęt, instaluję każdy soft i cieszę się życiem. Zero formatów, zwiech, sterowników, kodeków, reinstalek, robaków, wirusów, trojanów, antywirusów, spywareów i antyspywareów, defragmentacji, błędów krytycznych, problemów komunikacji hardware'u, konfiktów hardware'u, latencji, konfliktów kontrolerów z interfejsami.

Nie mam absolutnie żadnych problemów.

Na jebaniu się z syfilisem XP straciłem dobre kilka lat życia przez stres i wkurw. Jak pójdę do piekła, to będzie to piekło na Windozie. 

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
15 Odpowiedzi
11325 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Mar, 2009, 11:04:44
wysłana przez hmmtt
8 Odpowiedzi
7589 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Paź, 2008, 12:54:49
wysłana przez Rafik
1 Odpowiedzi
1615 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Cze, 2012, 20:46:19
wysłana przez 1962
12 Odpowiedzi
3126 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Kwi, 2015, 15:31:37
wysłana przez Konik1883
9 Odpowiedzi
3011 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Wrz, 2015, 23:46:31
wysłana przez W.L