Autor Wątek: Dziwny problem z monitorami  (Przeczytany 2290 razy)

Offline Darkened

  • Gaduła
  • Wiadomości: 146
  • Death Metal to styl życia.
Dziwny problem z monitorami
« 24 Wrz, 2012, 18:18:15 »
Cześć i czołem. Odkąd przeprowadziłem się do nowego mieszkania mam problem z moimi Behringerami B3030A. Otóż w skrócie obraziły się na metal :P Gdy słucham muzyki, w której jest dużo basu i kartofli wydobywa się z nich dziwny buczący odgłos (prawie identyczny jakby ktoś dmuchał w gwint butelki), nie jest on ciągły. Przesuwałem ścieżki, na lewym buczy trochę bardziej, ale buczą oba, więc to raczej nie awaria głośnika. Buczenie słychać nawet na minimalnych głośnościach, czym głośniej tym bardziej przeszkadza.

Guglowałem, znalazłem, że problem może tkwić w braku uziemienia. Faktycznie, miałem je podłączone do gniazdka bez uziemienia, więc dzisiaj poszedłem, kupiłem przedłużkę i podłączyłem je do gniazdka z uziemieniem. Niestety problem nie ustąpił w najmniejszym stopniu. Macie jeszcze jakieś pomysły o co może chodzić? Wszystko podłączone jest tak jak było przed przeprowadzką.

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
Odp: Dziwny problem z monitorami
« Odpowiedź #1 24 Wrz, 2012, 18:28:14 »
A w gniazdku z uziemieniem naprawdę jest uziemienie czy po prostu gniazdko ma 3 bolce? ;)
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Odp: Dziwny problem z monitorami
« Odpowiedź #2 24 Wrz, 2012, 18:35:24 »
Cytuj
Otóż w skrócie obraziły się na metal

Może monitory zmądrzały :D

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Odp: Dziwny problem z monitorami
« Odpowiedź #3 24 Wrz, 2012, 21:03:13 »
Brzmi to jak zakłócenie elektryczne czy jak rezonans mechaniczny?
synkopy to guwno

Offline Darkened

  • Gaduła
  • Wiadomości: 146
  • Death Metal to styl życia.
Odp: Dziwny problem z monitorami
« Odpowiedź #4 24 Wrz, 2012, 23:18:55 »
Zdecydowanie bardziej jak rezonans, tak jakby bas chciał przejąć kontrolę nad światem :P Jak podłączę słuchawki do PODa (do którego są też podłączone monitory) to brzmi normalnie.

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Odp: Dziwny problem z monitorami
« Odpowiedź #5 25 Wrz, 2012, 09:40:58 »
Zdecydowanie bardziej jak rezonans
No to problem nie ma nic wspólnego z instalacją elektryczną. Za to może mieć dużo wspólnego z akustyką pokoju, właściwościami rezonansowymi mebli i innych gratów, ewentualnie w czasie transportu coś się stało i zaczęła rezonować obudowa samego głośnika. Ale sprawdź najpierw pomieszczenie i szafy.
synkopy to guwno

Offline Darkened

  • Gaduła
  • Wiadomości: 146
  • Death Metal to styl życia.
Odp: Dziwny problem z monitorami
« Odpowiedź #6 25 Wrz, 2012, 11:10:09 »
Położyłem je na środku pokoju na podłodze i przestały buczeć. Teraz tylko muszę obczaić czy sprawa leży w odległości od ściany czy wysokości na której stoją, bo na wysokości biurka ściany są gołe z każdej strony. Myślałem jeszcze, że może biurko rezonuje, ale chyba jak głośniki leżą na gąbkach akustycznych to nie powinno?

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
15 Odpowiedzi
7816 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Mar, 2009, 20:13:25
wysłana przez Musza
16 Odpowiedzi
7455 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lut, 2010, 14:11:59
wysłana przez davqoniu
7 Odpowiedzi
1735 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Kwi, 2012, 22:26:58
wysłana przez g-zs
5 Odpowiedzi
2708 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Sty, 2015, 20:00:48
wysłana przez bandit112
2 Odpowiedzi
2483 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lip, 2019, 20:25:09
wysłana przez Janek595