Autor Wątek: Cubase + 11R = totalna masakra...  (Przeczytany 2542 razy)

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Cubase + 11R = totalna masakra...
« 14 Wrz, 2012, 00:54:25 »
Witam,

piszę do Was, bo już mnie taka kurwica bierze, że rozwaliłem biurko i chcę ograniczyć straty -.-'

Mam Cubase 5 i Eleven Racka zainstalowane na Win7. W "audio device" ustawione mam pod ASIO4All do 11R. Wszystko działało prześlicznie (dwa nagrania na mym SoundCloudzie są zrobione właśnie tam)... aż do teraz.
 - program się strasznie ścina przy małym obciążeniu kompa (w poprzednich projektach było W CHUJ więcej efektów na scieżkach i na sumie i działało zgrabnie).
 - dzisiaj podczas nagrywania 6 czy 7 razy wywaliło mi niebieski ekran z błędem krytycznym. często zdarzało się to przy próbach konfiguracji sterowników.
 - nie można zrobić mixdownu - mimo 200 GB wolnego miejsca na jakimkolwiek dysku Cubase uparcie twierdzi, że nie ma już pamięci na zrobienie miksu.
 - wszystkie błędy zaczęły się pojawiać, kiedy już wszystko nagrałem i gówno mogę z moją pracą teraz zrobić -.-'

Pivovarit wspomniał coś o TC Konnekt - to jest jakaś alternatywa dla sterowników ASIO? czy można postawić inne sterowniki do 11R? jeżeli ktoś miał podobne problemy, albo wie coś na ten temat, bardzo proszę o pomoc...

pozdrawiam!

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Jaki system? W pewnym momencie(win7 x64) u mnie doszło do całkowitej padaki również i sprawę rozwiązałem tymczasowo przez... stworzenie nowego profilu użytkownika, gdzie wszystko działało znów ślicznie. Po jakimś czasie problem zniknął również na głównym profilu. Wydaje mi się, że problem spowodowałem ja przez jakąś głupotę w ustawieniach... ale nie jestem pewien przez którą.

Matka wie, że ćpiesz? TC Konnekt to hardware'owa alternatywa ;)
Spoiler

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Sprawdź pamięć a nie pojemnośc dysku, to po pierwsze sprawdź co obciąża pamięć pojemnośc samego Kubusia.Mię tak zapychał sie FL gdy podłączałem symulacje paczek. Po drugie dlaczego nie korzystasz z 11R jako karty dźwiekowej tylko wspomagasz sie Asio , no chyba ze coś pierdole ale u mnie, co prawda na XP, jest wskazywany jako on sam czy to 11R czy E-MU i nie ma tam mowy o ustawieniach z ASIO.

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Sorki, mój błąd - faktycznie 11R jest włączony jako main device, bez słowa o ASIO.
co niestety nie rozwiązuje problemu...

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Sorki, mój błąd - faktycznie 11R jest włączony jako main device, bez słowa o ASIO.
co niestety nie rozwiązuje problemu...
Ktoś tu czegoś nie rozumie - te sterowniki od Elewę to też ASIO.
http://en.wikipedia.org/wiki/Audio_Stream_Input/Output

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
jakbym rozumiał, to bym tematu nie zakładał, wyluzuj :P

spróbuję tego patentu z drugim profilem. BTW, ta plaga niebieskich ekranów przyszła od Ciebie, bo jak się bawiliśmy Twoim Elevenem to było to samo ;D

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Jaki sens jest używać ASIO4ALL (które opakowuje WDM), kiedy ma się do dyspozycji natywne ASIO?

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Głupie pytanie może ale ten cubase to oryginał? kiedyś się chciałem pobawić piratem to też mi go wywalało w pizdu a na oryginalce problemów takich nie zaobserwowałem. Poza tym tak jak Lord napisał, czemu nie używasz ASIO elevena tylko 4ALL?

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Jaki sens jest używać ASIO4ALL (które opakowuje WDM), kiedy ma się do dyspozycji natywne ASIO?

No właśnie Michu  do tego zmierzałem jeno w słowa ubrać nie umiałem. Dzięki Ci milordzie ;)

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
bo na 4ALL nie wywala systemu w kosmos :P

Generalnie jest tak:
 - na Digidesign Eleven Rack ASIO jest znośnie, ale cholernie niestablilnie (wywala ekran)
 - na ASIO4ALL jest koszmarna ścinka, ale nie wiesza systemu
 - na jednym i drugim nie da się zrobić mixdownu - "not enough space on disk".

żeby było zabawniej, na innych projektach można miksować, tylko tutaj kał. a nie chce mi się 8-minutowego numeru nagrywać na nowo -.-

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Próbowałeś robić update sterowników? Z tego co opisujesz wnioskuję trzy możliwości; urządzenie jest zepsute, Digidesign wypuścił wadliwe sterowniki (lub po prostu wersja może być wadliwa na Twojej konfiguracji), coś jest nie tak z USB (być może jest to też kwestią sterowników).

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
toc miksdown mozesz zrobic bez podpiętego eleven raka nawet na wbudowanej karcie dzwiekowej, bo przeciez wtedy nie uzywa sterownikow tylko samego procesora. Sprobuj wlaczyc podstawowy sterownik dzwieku w cubase (MIME czy jakos tak)

Offline Rames

  • Gaduła
  • Wiadomości: 115
Mixdownu się nie da, bo nie ustawiłeś w Cubase początku i końca projektu, czyli trzymasz CTRL i kilkasz na pasku gdzie masz napisane numery taktów/czas w miejsce gdzie chcesz mieć początek, potem trzymając ALT tam gdzie chcesz mieć koniec.

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Zakres nie jest problemem - tylko fail sterownikow.

Offline Rames

  • Gaduła
  • Wiadomości: 115
Mi Cubase krzyczał o braku miejsca kiedy nie miałem ustawionego zakresu, albo miałem go na odwrót. Nie wiem co mają sterowniki do mixdownu, moim zdaniem nie powinny mieć w tym wypadku żadnego znaczenia, ale może się nie znam.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Cubase SX 3

Zaczęty przez Junia « 1 2 3 » Software

61 Odpowiedzi
30850 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Mar, 2010, 14:25:15
wysłana przez Junia
5 Odpowiedzi
6921 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Paź, 2010, 22:20:32
wysłana przez majkelk
41 Odpowiedzi
22434 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Mar, 2012, 09:30:28
wysłana przez Baszoo
2 Odpowiedzi
1834 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2012, 22:08:08
wysłana przez fireboy
10 Odpowiedzi
3039 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Sie, 2012, 13:02:40
wysłana przez dom?n