Autor Wątek: Wzmacniacz na 240V przy 220V w sieci  (Przeczytany 6807 razy)

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Wzmacniacz na 240V przy 220V w sieci
« 12 Wrz, 2012, 17:34:14 »
Pany! Mam we wzmacniaczu przełącznik napięcia 220-230V / 240V. Przy ustawieniu 220-230V transformator bardziej buczy niż przy 240V. Teraz pytanie: Czy jest szkodliwe dla wzmacniacza ustawienie na 240V mimo że w gniazdku mam 220V?




Offline gkoz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Ewentualnie niedożarzenie lamp (lekkie skrócenie żywotności). Jednak nic drastycznego. Wielu muzyków uzyskiwalo 'brown sound' poprzez obniżanie napięć we wzmacniaczu zasilając go z niższego napięcia niż znamionowe.

Offline firejump

  • Gaduła
  • Wiadomości: 296
    • Mniejszość
Czy jest szkodliwe dla wzmacniacza ustawienie na 240V mimo że w gniazdku mam 220V?
Niestety nie odpowiem ci na twoje pytanie (chociaż strzelałbym w odpowiedź "nie"), za to poinformuję: w polskich gniazdkach od dobrych paru lat jest 230V.

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
To ja dodam jeszcze informację, że w polskich gniazdkach jest 207-253[V].
Dopóki nie zmierzysz co masz w gniazdku to nie bądź niczego pewien ;)
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
To ja dodam jeszcze informację, że w polskich gniazdkach jest 207-253[V].
Dopóki nie zmierzysz co masz w gniazdku to nie bądź niczego pewien ;)

Prawie ok ale nie do końca

Takie napięcie jest dopuszczalne w okresach krótkotrwałych w rozumieniu całości dostarczanej energii a nie jako stały parametr sieci elektrycznej. Gdyby tak było to Tauron płaciłby zajebiste kary.
W nowych instalacjach najczęściej napięcie przekracza 230V a im bliżej transformatora, co logiczne, tym jest wyższe.

Za to pierwszy raz się spotykam ze switchem tego typu.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline zibisound

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 27
Witam. Róznica między 230 V a 240 V to jest ok4% i nie ma żadnego znaczenia dla działania sprzętu. Jeżeli trafo buczy na znamionowym napięciu, to znaczy, że jest żle skręcone, lub prąd jałowy jest zbyt duzy. Nie da się bez pomiarów nic powiedzieć, bo to jest wróżenie z fusów. Jeżeli masz znajomego elektronika lub elektryka, to nich sprawdzi trafo, czy jest dobrze skręcone i niech zmierzy prąd jalowy. Jeżlei prąd jalowy będzie w normie<ok 10% prądu max. obciążenia trafa i nie pomoże jego skręcenie, to trzeba podłozyć pasek gumy ok 2 mm grubości. Pozdrawiam-Zygmunt.

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Tak dla jaj odgrzebę ten temat. Napięcie 240V jest używane przez Angoli i moc takiego urządzenia jest mniejsza w takim przypadku  o kilka procent. Dlaczego? , nie wiem czemu Angole tak mają. Pracuje w firmie AGD gdzie takie produkty  są produkowane.
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline bamse

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Był filmik z technicznym jakiejś ekipy, chyba AC/DC, który pokazywał że te 240V, to najczęściej jest 236 V - taka mediana w sumie drobnym stabilizatorem jest do wyrównania.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
10 Odpowiedzi
4549 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Gru, 2008, 15:18:11
wysłana przez Zomballo
Talenty z sieci

Zaczęty przez wuj Bat « 1 2 ... 17 18 » Muzyka

428 Odpowiedzi
155011 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lut, 2024, 00:05:46
wysłana przez Algiz
0 Odpowiedzi
1921 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2009, 07:48:07
wysłana przez urgul
5 Odpowiedzi
2946 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lut, 2013, 22:30:02
wysłana przez OfensywnyRondel
4 Odpowiedzi
1680 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Mar, 2021, 18:54:43
wysłana przez Majk