Autor Wątek: Starawy nju gitars dej  (Przeczytany 4047 razy)

Offline Darkened

  • Gaduła
  • Wiadomości: 146
  • Death Metal to styl życia.
Starawy nju gitars dej
« 10 Wrz, 2012, 16:48:08 »
Jakoś nie mogłem się zmotywować żeby założyć temacik, ale dzisiaj przyszły mi siodełka do telecastera i pomyślałem, że to jest ten czas.

Fender American Deluxe Telecaster

Co tu dużo pisać. To chyba moja druga miłość po Horizonie jak do tej pory. Lusia była super, a deluxe jest jeszcze dwa oczka wyżej. Wszystko lubię w tej gitarze, nawet flattop przestał mi przeszkadzać :D  Gitarka oczywiście kupiona od purplemana, od zakupu dostała fenderowskie straplocki i graptechowe siodełka z tusq, poprzednie były już mocno zaśniedziałe, a te są śliczne, niemetalowe i dostałem kluczyk do ich regulacji ;) Zmieniłem też główki kluczy z powrotem na chromowane, bo była dla mnie trochę zbyt festynowa (perłowe zachowałem, nie bijcie), niestety kremowy pickguard, który miałem na stanie nie pasował i została z perłowym. Pozdro purple!


Ibanez MTM2

Fajna gitarka za niewielkie pieniądze. Kupiona na orgu z teslami AH3 na pokładzie. Wersja z dziurką na baterie i bez przewiercanego gryfu pod siodełkiem, made in indonesia, więc chyba najlepsza seria tego modelu. Przyszła skrajnie rozregulowana, ale doszedłem z nią w końcu do porządku - gra naprawdę zacnie i jest super wygodna, w tej kasie ideał można rzec.

Temat gówno wart bez fot, więc wstawiam rodzinne zdjęcie badyli:




Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
Odp: Starawy nju gitars dej
« Odpowiedź #1 10 Wrz, 2012, 19:38:59 »
ładnie :D

taki MTM to i mnie by interesował hmmm...
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: Starawy nju gitars dej
« Odpowiedź #2 10 Wrz, 2012, 21:19:35 »
Ooo, to Twój MTM fajniejszy. U mnie mało miejsca na bateryjkę do blackouta, bo mam wersję która oryginalnie była na pasywach V7/V8. Jeśli można, zapytam przy okazji:

- dlaczego nie wiercona? Jak się trzyma blokada przy główce?
- masz u siebie przewód od masy do mostka? :D

Gratki, to fajne wiosło przy swoich cenach. I czarne.

Aha, fota do dupy, bo pod światło z okna. Poprosim lepsze.

Offline Darkened

  • Gaduła
  • Wiadomości: 146
  • Death Metal to styl życia.
Odp: Starawy nju gitars dej
« Odpowiedź #3 11 Wrz, 2012, 01:16:32 »
Blokada jest wkręcona na dwa wkręty, ale jakieś malutkie i króciutkie, bo z tyłu jest piękny gładziutki gryf bez żadnych dziur :)

Mostek ściągałem i przewód był :D

Wiem, że fotki biedne, ale nie miałem ich gdzie indziej ustawić, teraz lepsza pora to i zdjęcia lepsze, z dwóch profili:




Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Odp: Starawy nju gitars dej
« Odpowiedź #4 11 Wrz, 2012, 09:57:35 »
Ale w tym MTM2 ładnie by wyglądał set zapuszkowanych przystawek. Srsly :tak:
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Odp: Starawy nju gitars dej
« Odpowiedź #5 11 Wrz, 2012, 10:35:49 »
Gratki, jak brzmieniowo ma się ten MTM do Horizona? Wiem, że to nie ta półka cenowa,ael pomimo niskiej ceny MTM, zbiera dobre opinie?

Offline Darkened

  • Gaduła
  • Wiadomości: 146
  • Death Metal to styl życia.
Odp: Starawy nju gitars dej
« Odpowiedź #6 11 Wrz, 2012, 12:16:09 »
Niedziu, w tym mtm nie ma nic srebrnego, do czego niby miałyby pasować zapuszkowane pupy? :D  Akurat wizualnie to ta gitara jest niemalże perfekcyjna.

Pisanie o brzmieniu to ciężka sprawa. Gitara cała mahoniowa, deska grubawa, więc trochę muli jednak porównując do takiego mahoniowego jacka sls3. Pierdolnięcie za to ma chyba trochę większe niż Horizon, który ma tylko mahoniowe skrzydełka. Po podłączeniu do porządnego ampa brzmi naprawdę dobrze, jestem ciekaw jakby zabrzmiał na blekałtach, ale póki co brak kasy nie pozwala zaspokoić ciekawości. W każdym bądź razie poza kilkoma babolami pod względem wykonania, gitara jest naprawdę wygodna i bardzo fajnie gra, może nie tak fajnie jak horizon czy jacek sls3 (tele nie biorę pod uwagę bo to nie te klimaty muzyczne) ale na pewno nie boli w uszy przesiadanie się z horizona na ibka.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Starawy nju gitars dej
« Odpowiedź #7 11 Wrz, 2012, 12:26:55 »
białe pickupy i gałka potencjometru (pod kolor bindingu) i jest czad :) gratuluje zwłaszcza tego mtm :)
B ( o ) ( o ) B S

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: Starawy nju gitars dej
« Odpowiedź #8 11 Wrz, 2012, 14:51:41 »
jestem ciekaw jakby zabrzmiał na blekałtach

Ja kurna w tym wieśle nie umiem opanować Blekauta. Cofnąłem go dość mocno, gain w Ravenie prawie na minimum i po tłumieniu i tak napierdziela takim grubym (w pewnych klimatach na pewno  fajnym) kaszo-gruzem:

(sorry że nie umiem tego dobrze zagrać, ale może słychać o co chodzi)

Wlacz osadzony player soundcloud


Na pewno Raven daje tu coś od siebie, on ma taki charakter. Muszę to wiosło ograć na jakimś fifty uan fifty, aboco. Bo radocha i tak jest, oj jest :D

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Starawy nju gitars dej
« Odpowiedź #9 11 Wrz, 2012, 17:13:27 »
trzy szóstki :)
facebook.com/Musza.MorningWood

Orange

  • Gość
Odp: Starawy nju gitars dej
« Odpowiedź #10 11 Wrz, 2012, 17:51:18 »
Tele i MTM zajebiste. Zazdroszczę.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
22 Odpowiedzi
15622 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lut, 2010, 11:50:57
wysłana przez Budzan
16 Odpowiedzi
8406 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Cze, 2011, 22:09:58
wysłana przez Stefan
6 Odpowiedzi
2835 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Kwi, 2013, 13:40:15
wysłana przez Yakus
5 Odpowiedzi
1796 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Mar, 2013, 12:17:09
wysłana przez Leon
2 Odpowiedzi
1038 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Sie, 2013, 08:06:43
wysłana przez Zomballo