Autor Wątek: Mobilny rig (duzo dziwnych pytan i w ogole temat jak z pigmeja)  (Przeczytany 11063 razy)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Rzadko tu pisze (jednak czytam codziennie od lat!), z reguly sam sobie wszystkie informacje potrafie znalezc i rozwiazac problemy. Czasem jednak burza mozgow pozwala znalezc ciekawe rozwiazania (think outside the box i takie tam).

Potrzebuje zmontowac bardzo mobilny rig, nie mam samochodu i jak na razie zdany jestem na publiczny transport. O ile dam rade na koncerty brac pake, to na proby szukam jakiegos mobilnego i zarazem budzetowego rozwiazania. Wylaniaja mi sie takie dwie opcje:

1. Mini amp typu Taurus Stomp Head (bardzo mi sie brzmienie podoba) czy inny Orange Tiny Terror a do tego M9 do efektow. Plusem tego rozwiazania jest to, ze amp mozna zabierac ze soba i ciagle miec swoje brzmienie (paki zawsze sa w probowniach). Tylko czy te mini ampy dadza rade sie przebic w dosc glosnym bandzie?

2. POD HD500 a do tego aktywna kolumna Tech 21 (chyba, ze sa jakies male koncowki mocy wystarczajace do kolumny HB na V30?

Probowalem walizke rack na kolkach, niezbyt dobre rozwiazanie, sprzet sie za mocno telepie. Dlatego tez swojego racka sprzedaje i mysle o czyms bardziej mobilnym. Macie moze jakies inne ciekawe rozwiazania?  ???

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
POD HD 500na jedno  ramię, gitara na plecy, aktywna kolumna szerokopasmowa do ręki. Masz wszystko, wolną jedną rękę(;]), brzmienie zajebiste,  i w ogóle. Sam planuję właśnie taki rig.

Offline Marc!n

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
5150 III mini? ten head jest malutki a masz 50W mocy więc nawet większe koncerty na luzie, no i brzmi to bardzo dobrze. Na mniejszych headach też ludzie grają koncerty, teoretycznie lampa 20W starcza, chociaż wg mnie to jest tak trochę na styk.

Orange

  • Gość
POD HD 500na jedno  ramię, gitara na plecy, aktywna kolumna szerokopasmowa do ręki. Masz wszystko, wolną jedną rękę(;]), brzmienie zajebiste,  i w ogóle. Sam planuję właśnie taki rig.

Pojebało cie. Masz Transportera i będziesz graty nosił  :facepalm:  Gimbus powiadam...:scream:

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
kiedyś miałem coś takiego, czego mobilności Domas mi srogo zazdrościł:
-Lampka w torbie na ramię: Egnater Rebel
-Gitara w gigbagu na plecy
-Paczka do jednej ręki
-Do drugiej pedalboard
:)
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Swoją drogą Egnater Rebel super piec. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Zelman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 277
  • http://trylionband.com
    • Trylion
kiedyś miałem coś takiego, czego mobilności Domas mi srogo zazdrościł:
-Lampka w torbie na ramię: Egnater Rebel
-Gitara w gigbagu na plecy
-Paczka do jednej ręki
-Do drugiej pedalboard
:)

Co to za paczka, którą można w jednej łapie nosić? 1x12?
« Ostatnia zmiana: 03 Wrz, 2012, 21:46:08 wysłana przez Zelman »

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
No pewnie, że tak. Nie jestem pudzian :D
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline pele

  • Gaduła
  • Wiadomości: 420
Marshall 1960 i Peavey 5150. Marshall ma kółka, więc rozpędzasz się, wskakujesz na 5150 i zapi*rdalasz do sali krzycząc za sobą "eat my dust!!!".

Offline Andy

  • Gaduła
  • Wiadomości: 440
  • Everybody jumps from the sound of a shotgun
    • www.atanband.com
Mat kup sobie Fractala, koncowke mocy Matrix (bardzo lekka), wpierdolisz to w racka 3U, a kolumny jak piszesz sa w kazdej probowni w Londynie, wioslo na plecy i sie bujasz metrem...easy man  ;)
« Ostatnia zmiana: 03 Wrz, 2012, 22:37:50 wysłana przez Andy »

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Andy, Fractal jest zajebistym sprzętem jednak troszkę powyżej mojego budżetu. Poza tym jak już piszę, szukam na serio mobilnego rigu. W Racki sie bawić nie chcę, bo aktualnie mam (POD Pro i Marshall 8008) i za chuja się tego nie da nosić. Rack jest na kółkach, tak jak walizki podróżne, jednak sprzęt sie w tym tak telepie, że wątpie aby pół roku jeżdżenia na próby wytrzymał. Fractala może i mimo wszystko bym wziął, jednak ta cena. O i zapomniałbym, do Fractala czy innego rackowego sprzętu trzeba by jakiś sterownik, samo się przełączać nie będzie ;) Ech, żeby tak Fractal w wersji podłogowej wyszedł ;)


Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
PocketPod, malutka kolumna aktywna Kustoma plus gitara podróżnicza czy inny wynalazek od Soundera... :D

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Pół ceny to i tak ponad mój budżet, niestety (nie wspominając, że sensownego grania w Londku też nie ma z kim uprawiać). Ale niezłe oferty, trzeba przyznać.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
pod live + monitor
nuff said
i always go full retard

Offline Andy

  • Gaduła
  • Wiadomości: 440
  • Everybody jumps from the sound of a shotgun
    • www.atanband.com
jak kiedys rozmawialismy..dobr ych muzykow cala masa, tyle, ze sa zajeci w kapelach, a sesyjni za darmo nie graja, wpadnij nas posluchac 23.09 na Putney do Half Moon to posluchasz jak to gra i zobaczysz moje nowe wiosla ;)


https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151315980269951&set=a.9434539950.25682.687799950&type=3&theater

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
ja bym brał mini head o dużej mocy (30-50w) i pake 212 na neodymach. (chociaz najlepiej ppc212 na zwyklych :D). Chuj że się styrasz jak dzika świnia - silniejszy bedziesz. A całość powinna brzmieć lepiej :).

Znajomy jeździł 4x12 na sale prawie 2 km od domu :). Wychodził po prostu godzinę wcześniej i powoli sobie dybał :D

Druga sprawa to też to co odgrywasz na próbie, bo równie dobrze do lżejszej muzyki (chociaż to nei reguła) można wziąć fajne combo :).
Imo podpinanie się pod różne paki to też nienajlepszy pomysł - chyba każdy chce mieć jedność brzmienia. Pomijam w ogóle dynamike paczek i charakter, który może nie pasować do tego co posiadasz.

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
ipad + kolumna aktywna.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
POD HD 500na jedno  ramię, gitara na plecy, aktywna kolumna szerokopasmowa do ręki. Masz wszystko, wolną jedną rękę(;]), brzmienie zajebiste,  i w ogóle. Sam planuję właśnie taki rig.

Pojebało cie. Masz Transportera i będziesz graty nosił  :facepalm:  Gimbus powiadam...:scream:



Transportera sprzedaję ;/. Nie mam prawa jazdy :D.

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
weimar guitar gently weeps

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
ipad + kolumna aktywna.
Jak idziemy tym tropem, to może być też laptop + interface + kolumna aktywna. Chyba łatwiej będzie to dorwać niż iPada.

Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
lampowy combiak 20w + kustmowe szelki na plecy do noszenia :)

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
w sumie combo to też spoko opcja.
jak jeszcze grałem na spiderze to shortboard idealnie się mieścił za głośnikiem, gitara na plecy i jeszcze miałem 1 rękę wolną :D
i always go full retard

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
No chyba jednak laptop/ipad odpada. POD i aktywna kolumna wydaje sie byc sensowna opcja, troche jednak zniecheca mnie fakt, ze sporo w multi trzeba krecic aby cos ukrecic. Wzmacniacz + efekty sa chyba duzo prostsza opcja? No a wlasnie, mial ktos z Was do czynienia z Taurus StompHead? Wiem, ze Yony robil test ale ktos jeszcze oprocz niego ten wynalazek ogrywal?

A z aktywnych kolumn do naglosnienia PODa, co jest godnego uwagi? Tech21 Power Engine 60 wydaje sie byc fajna opcja. Ogrywal ktos?

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
i always go full retard

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
27 Odpowiedzi
15696 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Gru, 2007, 17:31:21
wysłana przez nikt
15 Odpowiedzi
10923 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lut, 2008, 16:44:58
wysłana przez Nitram
Isis. I w ogóle sludge.

Zaczęty przez Yony « 1 2 3 » Muzyka

53 Odpowiedzi
18452 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Maj, 2010, 18:45:49
wysłana przez PJ_SF
12 Odpowiedzi
6842 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sie, 2013, 20:59:58
wysłana przez Gveir
0 Odpowiedzi
1524 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Mar, 2014, 22:40:43
wysłana przez sharpi