Autor Wątek: Pod XT 5150 & Mesa vs Real 5150 & Mesa  (Przeczytany 6713 razy)

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Pod XT 5150 & Mesa vs Real 5150 & Mesa
« 23 Sie, 2012, 23:14:16 »
Witam,
Zbyt wiele próbek mam - dlatego kolejny raz sorki ale trzeba się zalogować żeby odsłuchać jak kogoś oczywiście interesuje !

Podczas testowania wzmaków zrobiliśmy jeszcze jedno porównanie, akurat stał w pobliżu mój pod xt z wgranym metal shopem więc krótkie spojrzenie na Siebie i... :D

O co chodzi:

1. Te same ślady DI zreampowaliśmy na real ampach 5150 i Mesa i na podzie,
2. Pod wpięty był w końcówkę mocy Bugery 6262 (return) z wyłączonym blokiem symulacji kolumny, czyli działał jak wzmacniacz nic więcej blok eq Bugery itd... odłączone,
3. Wszystkie próbki - gra żywa paczka i jeden sm57

Czyli sprawdziliśmy jak zagada wszystko powiedzmy w warunkach koncertowych ;)

Wszystko dostępne tutaj: http://www.brickwall.pl/index.php?threads/pod-xt-5150-mesa-vs-real-5150-mesa.176/

Pozdrawiam,

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Nie da się niczego posłuchać bo jest FILE NOT FOUND...

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Zalogować się trza :)
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Generalnie w  miksie gdyby nie to, żę wiemy co jest symulacją, wtyczką a co real ampem, to nie idzie rozpoznać za bardzo. Często gęsto nowoczesne miksy gitar nagranych na real ampach, potrafią brzmieć sztucznie/syntetycznie, bo takie było założenie twórców.

Co do brzmienia, poza miksem, prawdziwe wzmaki, brzmią jak by nie były obrobione w stosunku do tych z poda, to pewnie kwestia tego, że możę cyfra jest już sama w sobie skompresowana? Jeżeli bredzę, to sorry, ale słychać, ze PODy, brzmią jak by ktoś je lekko obrobił.

Dodam, że mesa sama brzmi jak mega buła, ale w miksie ma niezłe pierdolnięcie na akordach. I tak wybrałbym Peaveya :)

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Generalnie w  miksie gdyby nie to, żę wiemy co jest symulacją, wtyczką a co real ampem, to nie idzie rozpoznać za bardzo. Często gęsto nowoczesne miksy gitar nagranych na real ampach, potrafią brzmieć sztucznie/syntetycznie, bo takie było założenie twórców.

Co do brzmienia, poza miksem, prawdziwe wzmaki, brzmią jak by nie były obrobione w stosunku do tych z poda, to pewnie kwestia tego, że możę cyfra jest już sama w sobie skompresowana? Jeżeli bredzę, to sorry, ale słychać, ze PODy, brzmią jak by ktoś je lekko obrobił.

Dodam, że mesa sama brzmi jak mega buła, ale w miksie ma niezłe pierdolnięcie na akordach. I tak wybrałbym Peaveya :)
Dzięki za opinie ! Śladów z PODA nie ruszałem wykorzystałem presety które znalazłem kiedyś na necie a które umieściłem tutaj: http://www.brickwall.pl/index.php?threads/pod-xt-5150-engl-mesa-sample.130/#post-638   w teście w sumie wyłączyłem blok symulacji kolumny, Tsy noisgejty i już - także w sumie z presetu tez niewiele zostało ;)

Pozdrawiam,

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Po przesłuchaniu w domu, stwierdzam, że live ampy brzmią bardziej naturalnie, co nie znaczy, żę np pod jest chujnia, po prostu inaczej :).

Zomballo

  • Gość
Nie pytajcie jakim cudem dopierko to znalazłem ale kuwa wygar! Z wszystkich gratów. Jaki to band?!? Miota mi karkiem aż słuchawki spadają.

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Nie pamietam co to za kapela - ślady z UM babka na wokalu  ;D, znajdę dam znaka ;)

A znaaaalazłem ;)

Wlacz osadzony player soundcloud


Pozdrawiam,

Zomballo

  • Gość
Zajebiste! Dzięki! ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
19 Odpowiedzi
8660 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Kwi, 2008, 13:26:39
wysłana przez BartekL
9 Odpowiedzi
2798 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Lip, 2012, 12:44:23
wysłana przez Bjørn
10 Odpowiedzi
3745 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Sie, 2012, 22:24:19
wysłana przez sinquestsound
26 Odpowiedzi
7855 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Wrz, 2012, 10:36:52
wysłana przez sinquestsound
5 Odpowiedzi
4310 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Paź, 2014, 23:13:54
wysłana przez Bjørn