Autor Wątek: Ibanez Prestige: Korea vs Japan  (Przeczytany 6509 razy)

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Ibanez Prestige: Korea vs Japan
« 14 Sie, 2012, 11:46:04 »
Jaka jest różnica jakościowa między modelami Prestige wyprodukowanymi w Korei a Japonii? Jest w ogóle jakaś?
Zdrowy rozsądek sugeruje: Korea < Japan , ale może to być niepotrzebne uprzedzenie.

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Chodzi Ci o modele Premium?
Premium jest pośrednią linią, nie mają takiej QC jak Prestige i gorsze materiały ale generalnie są opisywane jako b.dobre instrumenty.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Chodzi mi o modele Prestige. Szczerze to zdziwiłem się jak zobaczyłem na fotach z tyłu napis: "Made in Korea"

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Pokaż jakiś link czy coś.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Gdzieś kiedyś przeczytałem, że są robione w korei, ale QC jest robione w japonii...ale czy to prawda to mnie nie pytać...
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Online oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
z tego co pamiętam przez jakiś czas niektóre modele sz prestige i s prestige, były robione w korei, właściciele tych gitar na jakość gitar nie narzekali

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
z tego co pamiętam przez jakiś czas niektóre modele sz prestige i s prestige, były robione w korei, właściciele tych gitar na jakość gitar nie narzekali
A potem przy dźwięku fanfar przywrócono produkcję do Japonii. :D

Od 2008 bodajże wszystkie Prestige robią w Japonii. Tzw. seria "premium" to Indonezja.

Mam nie-prestige koreańczyka z 2005 i generalnie od strony lutniczej jakości jest dobrej(inna sprawa że materiały średnie), więc sądzę że Prestige stamtąd też będzie trzymał poziom.

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?

blablablalba...

No i jeszcze jedna kwestia: na forach ibaneza czasem się czepiają, że gryf ma profil 430 a mostek jest zrobiony pod 400 w skach z Wizardem II, co rzekomo jest problemem, moim zdaniem chorują na przypadłość gorszą od GAS (pewnie nie wiedzieliby o tym gdyby nie przeczytali).


Wizard II w prestige ? Znafcom nie jestem, ale z tego co wiem to wizard II sie spotyka tylko w standardowej serii ibków (bez G na początku i P na końcu :P)
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300

blablablalba...

No i jeszcze jedna kwestia: na forach ibaneza czasem się czepiają, że gryf ma profil 430 a mostek jest zrobiony pod 400 w skach z Wizardem II, co rzekomo jest problemem, moim zdaniem chorują na przypadłość gorszą od GAS (pewnie nie wiedzieliby o tym gdyby nie przeczytali).


Wizard II w prestige ? Znafcom nie jestem, ale z tego co wiem to wizard II sie spotyka tylko w standardowej serii ibków (bez G na początku i P na końcu :P)

Akurat w tym zdaniu nic nie ma na temat Wizard II w serii prestige; jest tylki zarzut, że most dostosowany jest do radiusa 400, a powinien korespondować z nieco bardziej płaską podstrunnicą, 430.

Ja tak zrozumiałem.

Offline Yasiek777

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Generalnie rozsądek dobrze mówi że Korea < Japan :)
ale wszystko zależy też od rocznika gitary, ja na przykład miałem w rączkach ibka rg 3xx(coś coś) z roku 91 który serią (obecnie) jest niżej na półce pod względem jakości i ceny od prestige'a. I przy prestige'u za 3,5 koła kumpla z roku 200(kurwa chyba 5) jakościowo jest lepszy bardzo odczuwalnie. i dużo zależy też od konkretnej sztuki szczególnie w tych tańszych modelach, gdzie sztuka sztuce nie równa :) chuj wie jak to chińskie/indonezyjskie/koreańskie łapki posklejają :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
4734 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lip, 2008, 00:03:36
wysłana przez Andy
5 Odpowiedzi
4578 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lip, 2009, 08:36:50
wysłana przez hoganmw
9 Odpowiedzi
4271 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Sty, 2012, 15:49:59
wysłana przez ghostek
4 Odpowiedzi
3077 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Cze, 2012, 19:25:33
wysłana przez Zomballo
8 Odpowiedzi
4375 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Kwi, 2016, 13:35:39
wysłana przez EjTin