Autor Wątek: x30+kefir  (Przeczytany 2120 razy)

Offline Denat

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 31
x30+kefir
« 12 Sie, 2012, 19:36:59 »
cześć,
rzućcie okiem (uchem) dobrzy ludzie.
Parę riffów.
Jak dla mnie brzmi przyzwoicie do momentu kiedy zarzucę sobie parę cudzych kawałków (na przykład z tego forum), a wtedy to brzmi jak kupa.
Czegoś nie wiem. czegoś oczywistego dla wszystkich oprócz mnie.

(pół minuty można przewinąć - wątpliwej jakości intro)
Wlacz osadzony player soundcloud




Offline OfensywnyRondel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 412
  • podstępny wysłannik kalafiora
Odp: x30+kefir
« Odpowiedź #1 12 Sie, 2012, 20:14:42 »
Całkiem koko koko, gary trochę psują efekt, bo dziwne takie jakieś. I gitary rezonują w niskich pasmach gdzieś. I zdaje mi się,że nie dałeś ich maksymalnie szeroko 100/100.
nie lubie placki

Offline Denat

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 31
Odp: x30+kefir
« Odpowiedź #2 13 Sie, 2012, 09:12:27 »
cześć, dzięki za odpowiedź.

Racja gitary, około -80/80, taki lęk przed skrajnym PANem odkąd natknąłem się na pojęcie "out of phase" (antiphase?) i walczę z tym, nie rozumiejąc do końca czy słusznie i po co?.

 
Rezonowanie!.
O, tutaj może coś być na rzeczy. Ciągle ignoruję tę kwestię chociaż prawie każdy tutorial odnośnie EQ pokazuję jak tego szukać. Poszukamy, może i mi się uda.   

Co do perki, żebym wiedział co najbardziej przeszkadza, to bym mógł nad tym popracować

To jest freewarowy superdrumfx praktycznie surowy, zawiera w sobie jakieś cienkie reverby, i można wrzucać swoje wavy, z efektów w DAW tylko limiter.
Więc można co nieco jeszcze zrobić. Oby nie po omacku.
(Tak czy inaczej bardziej mi to pasuję brzmieniowo niż podstawowy Addictive drums) 

Dzięki za wszelkie sugestie, dopiero zaczynam ogarniać temat i umyka mi wiele podstawowych rzeczy.

Offline OfensywnyRondel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 412
  • podstępny wysłannik kalafiora
Odp: x30+kefir
« Odpowiedź #3 13 Sie, 2012, 10:14:18 »
No, to spróbuj 100/100,bo to chyba jakiś mit jakoby miałoby to w czymś przeszkadzać.

Jeśli możesz importować zewnętrzne wavy no to super, poszukaj darmowych sampli np. tutaj: http://www.ultimatemetal.com/forum/andy-sneap/704655-free-kick-snare-samples.html

Jeśli na całość używasz tylko limitera, to spróbuj jeszcze przed nim założyć lekki kompresor żeby skleić i wypłaszczyć. W zależności od potrzeby stosuje się też najczęściej eq przed kompresorem z delikatnymi ustawieniami, ostatecznie balansującym podział częstotliwości wg najlepiej materiału referencyjnego.
nie lubie placki

Offline Denat

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 31
Odp: x30+kefir
« Odpowiedź #4 13 Sie, 2012, 18:40:29 »
Cześć.
Podłubałem co nieco wg. wskazań
- dałem kompresję równoległą na perkę (preset z darmowej wtyczki vst, jak sam zacznę kompresować to za tydzień się okaże, że coś tam za mocno pompuje) ,minimalnie pogłosu i półkę +2dB w okolicach stopy
- gitary rozszerzone, trochę rezonujących częstotliwości wyciętych (tu nie jestem pewien czy dobrze trafiłem, ale wydłubałem kilka dB w okolicach 200hz, i to ze strachem przed kastracją czegoś istotnego)
Wlacz osadzony player soundcloud


myślę że brzmi lepiej
dzięki

Offline OfensywnyRondel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 412
  • podstępny wysłannik kalafiora
Odp: x30+kefir
« Odpowiedź #5 14 Sie, 2012, 00:04:21 »
O,gitary super. Garki słabsze, bo jak sam mówisz, z darmowej wtyki to sample nie są dobre.
nie lubie placki

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
28 Odpowiedzi
12891 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lut, 2010, 20:39:39
wysłana przez Tolein
14 Odpowiedzi
4510 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Gru, 2009, 19:42:27
wysłana przez mlodysatan
3 Odpowiedzi
2307 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Gru, 2009, 08:33:26
wysłana przez Leon
10 Odpowiedzi
4900 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Mar, 2011, 20:50:19
wysłana przez Widek
2 Odpowiedzi
1631 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lis, 2011, 02:09:11
wysłana przez Widek