Autor Wątek: Bugera 6262 & Bash Sidewinder Dorico & Ampsim TSE x50 Teścik ;)  (Przeczytany 3752 razy)

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Witam,
No i pojawił się u mnie 2 wzmak po Bashu czyli Bugera 6262. Mały teścik podczas reampu.W miksie grają 4 ścieżki gitar, więc kombinacji brzmień mamy parę, gra to co pojawia się na fotkach. Jak będę miał jeszcze chwilę poreampuje inne ślady tak jak z bashem - wtedy wyrobię sobie zdanie (porównamy i z 5150 kumpel kupił obaczymy), Oli nie ufam jemu wszystko gra dobrze  ;D



Pozdrawiam,

Orange

  • Gość
Pacz pan. Całkiem całkiem ta symulacja, tylko basu za dużo IMO. Ale bash najlepiej gada :D

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Kolejny mix z Bugerą ;)



Cytuj
Pacz pan. Całkiem całkiem ta symulacja, tylko basu za dużo IMO. Ale bash najlepiej gada :D
dla mnie najlepiej gada Bugera + x50

Pozdrawiam,

Posty połączone: 12 Sie, 2012, 10:02:35
Kolejny mix z Bugerą ;)



Cytuj
Pacz pan. Całkiem całkiem ta symulacja, tylko basu za dużo IMO. Ale bash najlepiej gada :D
dla mnie najlepiej gada Bugera + x50

Tutaj wersja mp3: https://dl.dropbox.com/u/67037385/bugera6262_wcti.mp3

Pozdrawiam,
« Ostatnia zmiana: 12 Sie, 2012, 10:02:35 wysłana przez sinquestsound »

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
Bash brzmi sucho i wąsko...

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Fajny mix, podoba mi się bardzo, a który lepszy to nie wiem, chyba razem brzmią najlepiej (BASH + 6262).
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Witam,
Do rzeczy, dupa ze mnie nie gitarzysta takze soryyyy za to co wbiłem, Gitara to mój Schecter Damien 6 SBK z EMG HZ, struny niestety nie pierwszej młodości. Oba wzmacniacze ustawiałem sugerując się tym co słyszę w monitorach z sm57, Ustawienia obu wzmacniaczy poniżej :

To dla leniwych:





BASH: GAIN:2,BASS:3,MIDDLE:2.5,TREBLE:8.5,PRESENCE:9.5



BUGERA: GAIN:4,BASS:1,MIDDLE:1,TREBLE:7.5,PRESENCE:8



Mikrofon w tej samej pozycji zarówno jak gra Bugera i Bash.



Tutaj ślad z sm57 tak jak sie wbił:

BUGERA: http://sinmix.brickwall.pl/bugera/bugera_raw.wav
BASH:  http://sinmix.brickwall.pl/bugera/bash_raw.wav


A tutaj już w miksie:


BUGERA MIX: http://sinmix.brickwall.pl/bugera/bugera_mix.mp3
BASH MIX: http://sinmix.brickwall.pl/bugera/bash_mix.mp3

Co byście zmienili w ustawieniach eq wzmaków ??? czegoś wam brakuje czegos za dużo ??? No i który wzmak w tym konkretnym przykładzie brzmi lepiej ???

Pozdrawiam,

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
Straszny drut na bashu...
Moja rada: najpierw ustawiam brzmienie na wzmaku i kolumnie, dopiero potem ustawiam mikrofon w odpowiedniej pozycji i wtedy nie kręce wzmakiem.


Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Cytuj
najpierw ustawiam brzmienie na wzmaku i kolumnie, dopiero potem ustawiam mikrofon w odpowiedniej pozycji
rada książkowa, inna sprawa powiedz mi na np. 20 nagrań jakie zrobiłeś w ilu z nich mikrofon został w tej samej pozycji ?  ;D. Bije do tego że to co jest u mnie można nazwać "złotym środkiem" i daje sobie rękę uciąć że 90 % nagrywających ustawia mikrofon właśnie w takiej pozycji  ;D. Pytanie jeszcze na podstawie tych raw tracków gitar co można by zmienić w ustawieniach wzmaków żeby było "lepiej" - pełniej ?. Mimo że to tylko albo aż nagrywanie gitary to jest zbyt wiele zmiennych które mają wpływ na dźwięk a jednak coś w końcu trzeba uznać za stałą i stałą dla mnie w tym przykładzie był tak ustawiony sm57.

Pozdrawiam,

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
Tutaj nie chodzi o to, że umiejscowienie mika jest złe tylko o to, że tak ustawiony wzmak brzmi średnio. Chyba gdy nagrywasz różne zespoły to nie chodzi o odtwarzanie jakiegoś brzmienia, bo składowe zawsze będą inne i musisz dostosować się do brzmienia jakie ma gitarzysta i jakie chce mieć na nagraniu. Jesli zestaw śmiga na ucho to potem tylko przekazać to brzmienie na nagranie. Wiadomo, ze delikatna korekcja wchodzi w grę na piecu, ale nie, że ustawiasz piec dopiero na odsłuchach. Z resztą, szkół to pewnie jest od groma. Po prostu bash na takich ustawieniach nie brzmi fajnie. Tego druta też słychać na burgerze, ale mniej (moze po prostu wiosło tak gada). Dla mnie za mało środka, za dużo góry troche basu więcej i gainu. Ale to już są indywidualne preferencje.

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Cytuj
Jesli zestaw śmiga na ucho to potem tylko przekazać to brzmienie na nagranie.
Taaaa, przecież to takie proste ;), tak to tylko OLA hehehe, dzięki za podpowiedzi, powalczymy jeszcze ;)
Pozdrawiam,

Posty połączone: 15 Sie, 2012, 10:00:55
Cytuj
Tego druta też słychać na burgerze, ale mniej (moze po prostu wiosło tak gada).
Wiosło. no nie wiem tutaj udało mi sie na wtykach takie coś z tego schectera wycisnąć:



Natomiast uzywam cały czas tego ustawienia mikrofonu ponieważ w tej pozycji sm57 dla mnie brzmiał najpełniej, Bash z tym ustawieniem mikrofonu, podobny eq w piecu z Widka śladami DI gadał tak:



Zastanawiam się czy by nie postawić paczki jednak bezpośrednio na podłodze, paczka 2x12 więc stoi teraz na takiej "ławeczce" około 30 cm od ziemi, to na pewno "poprawi" trochę ilość dołu w sygnale. Co do mikrofonów zgrywałem na sm57,audix i5,at3035,sm58,beta 57 - i tylko 3 brzmiały w miarę spoko: sm57,i5,at3035. Powalcze chyba jeszcze z ustawieniem paczki w innej pozycji w pomieszczeniu i jak będzie kumpel a ma być dzisiaj z 5150 i mesą to poszukamy razem optymalnego ustawienia mikrofonu po wcześniejszym ustawieniu wzmaka na jego gitarce, no i jakiś reamp też sie przyda ;)

Dam znaka co i jak ;)

Pozdrawiam,
« Ostatnia zmiana: 15 Sie, 2012, 10:00:55 wysłana przez sinquestsound »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
35 Odpowiedzi
11048 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Maj, 2012, 23:22:12
wysłana przez adr89
14 Odpowiedzi
4554 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lip, 2012, 19:02:55
wysłana przez sinquestsound
16 Odpowiedzi
9559 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Sty, 2013, 22:55:43
wysłana przez bloodrafko
9 Odpowiedzi
2718 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Sie, 2013, 09:30:08
wysłana przez sinquestsound
11 Odpowiedzi
4137 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Lip, 2015, 14:42:30
wysłana przez TripleXXX