Autor Wątek: Jaki sprzęt do mieszkania?  (Przeczytany 18458 razy)

Offline mihalo30

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 19
Jaki sprzęt do mieszkania?
« 10 Sie, 2012, 08:58:45 »
Witam mam dylemat co do wyboru sprzetu do grania w pokoju Teraz gram na interfejsie i symulacjach na kompi i chce cos lepszego, budżet 1500zl Pierwsza mysl mala lampka np Vox AC4 + przester i efekty w lini. A może dobry tranzystor Peavey Bandit albo Tech 21 Trademark 30? Podobno bardzo dobra opcja to też cyfra Line 6 Flextone II lub III. A może w ogole nie ma sensu wzmacniacza do cichej gry? może POD HD300 na szerokopasmówkach? Pomocy co wybrac?

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Jaki sprzęt do mieszkania?
« Odpowiedź #1 10 Sie, 2012, 10:08:12 »
Ja polecam Hughes&Kettner Tubemeister 5. Moim skromnym zdaniem naprawdę super brzmi. ;)

http://www.hughes-and-kettner.com/products.php5?id=145&prod=TubeMeister%205%20Head
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline mihalo30

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 19
Odp: Jaki sprzęt do mieszkania?
« Odpowiedź #2 10 Sie, 2012, 10:53:01 »
No tak tylko z dedykowana paczka 1x10 przekroczy mój budżet, wersja combo również. Napewno bylo by to świetne wyjscie, ale dla mnie teraz niestety za drogie.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Jaki sprzęt do mieszkania?
« Odpowiedź #3 10 Sie, 2012, 10:55:24 »
Zatem Peavey Vypyr i będziesz zadowolony.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: Jaki sprzęt do mieszkania?
« Odpowiedź #4 10 Sie, 2012, 11:53:29 »
H&K Tubemeister 5 + kolumna Harley Benton 112 którą mam na sprzedaż i jeszcze zostanie na lizaka ;)
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Jaki sprzęt do mieszkania?
« Odpowiedź #5 10 Sie, 2012, 13:12:54 »
Stivo wie co mówi. Bierz od niego. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline mihalo30

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 19
Odp: Jaki sprzęt do mieszkania?
« Odpowiedź #6 10 Sie, 2012, 13:28:51 »
Teraz zobaczylem wersję combo na 8'' choć przynajmniej jakiś Celestion i cenowo bym sie prawie zmiescił. Ale zaraz zaraz, tyle swojego czasu bylo na forach pisane o Blackstarze HT że lampki w nim to sciema a tutaj tak samo jedna na preampie jedna na końcowce to skąd taka paleta brzmień? Za tą kasę miałbym Blackstara HT 5 C na 12'' i też fajny przester w nim.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: Jaki sprzęt do mieszkania?
« Odpowiedź #7 10 Sie, 2012, 13:48:08 »
W torze sygnałowym Blackstara jest użyty jakiś tam tranzystorek i to wśród domorosłych elektroników-specjalistów-forumowych-madafaków wywołało burzę co do tego wzmaka. Jeżeli Ci to przeszkadza to możesz zawsze szukać prawdziwych łan ent onli lamp pokroju Fender Champ ;) To jakie wzmocnienie się uzyska z lampowego wzmacniacza nie zależy tylko od ilości lamp, ale też od ich wykorzystania, nie zapominaj, że jedna 12AX7/ECC83 to tak na prawdę dwie lampy zamknięte w jednej bańce, można wykorzystać jedną połówkę, a można i obie. Wiele wzmaków HiGain korzysta z dwóch 12AX7 na preampie (trzecia to inwerter) i robi z tego kosę. Z drugiej strony równie dobrze są wzmaki z taką samą ilością stopni wzmocnienia i przester osiąganą co najwyżej rockowy.

Reasumując, nie ilość lamp a sposób ich wykorzystania decyduje o "palecie brzmień".

I jeszcze jedno, "jakiś Celestion", pamiętaj, że znaczek nie gra, a głośnik. Miałem sporo Celestionów, w sumie to miałem chyba prawie wszystkie w łapie, na dłużej lub krócej i tak zupełnie serio, dobre są te które są drogie, Vintage 30, G12T-75, G12K-100 czy G12H30. Nie myśl, że 8' głośniczek zabrzmi, bo nie zabrzmi.

Na marginesie mogę napisać, że porównywałem tego HB112 z pewną znacznie wyższej klasy 112 i róznica w odsłuchu (nie nagrywaniu) była nie aż tak duża jak róznica w cenie, porównywałem też z 212 na Celestion Rocket 50 i... ta druga odpadła w przedbiegach. No i głośnik w 112 zawsze możesz wymienić bo paletę do wyboru masz sporą, natomiast głośników 8' do wyboru nie ma za wielu bardzo dobrych.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline mihalo30

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 19
Odp: Jaki sprzęt do mieszkania?
« Odpowiedź #8 10 Sie, 2012, 14:18:35 »
No i wyszedłem na ignoranta w sumie przeznaje sie że nim jestem:) Wiesz ja nie jestem lampowym purystą, tylko chcialem porównać wybór między Blackstarem a Tubemeister'em, mi nie przeszkadza fakt że nie w pełni lampa, że gdzies tam tranzystorek, dla mnie może być w pełni cyfra, byle by grało i z perspektywy czasu nie ograniczało... A brak redukcji mocy w Tubemeister 5 na 1W może być problemem w cichym graniu? W 18 taka redukcja jest w 5 już nie.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: Jaki sprzęt do mieszkania?
« Odpowiedź #9 10 Sie, 2012, 14:24:33 »
Na stronie:

http://www.hughes-and-kettner.com/products.php5?id=145&prod=TubeMeister%205%20Head

Jest takie zdanie:

Automatic/switchable Power Soak with Silent-Recording-Function

Więc jakiś tam reduktor mocy jest :) Miałem trzy czy cztery wzmaki 5W do mieszkania i nie można przewidzieć czy to mało/dużo, by były i takie które na max rozkręcone były optymalne dla mojego małego mieszkania (3 piętro w wieżowcu, 34.4m2) jak kopia Fender Champ czy Soldano Atomic SE 5W, a i takie które spokojnie posżły by na duuużo większych głośnościach jak Grunthell którego mam tu obecnie, z tym, że każdego z nich szło ustawić tak by brzmiał jak najbardziej przyzwoicie w sypialnianych głośnościach. Z tego wniosek, że i 5W H&K powinien dać radę.

Możesz też poszukać i kupić np MG Vintage 5W, fajny wzmak (miałem Vintage 40/20 i Raven II 100), brzmi bardzo dobrze i już dwa oddzielne kanały, a tej cenie dostaniesz może już z reverbem.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline mihalo30

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 19
Odp: Jaki sprzęt do mieszkania?
« Odpowiedź #10 10 Sie, 2012, 14:46:52 »
Ja zrozumiałem to tak że jest 5W lub 0W ktore całkowicie odłącza końcówkę mocy i służy do podłączenia słuchawek, czyli tak jakby wyjscie z preampu z dodana symulacja głośnika Z rodzimych produkcji to też ciekawa opcja Marvel Atom 5

Offline mihalo30

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 19
Odp: Jaki sprzęt do mieszkania?
« Odpowiedź #11 10 Sie, 2012, 21:03:20 »
Ja gdybym wziął multi, to przez dłuższy czas jedyną opcją bylo by wpinac sie w glosniki komp. a to wiadomo jak brzmi, chyba że do tego końcówka mocy, jakas kolumna no ale to już spora sumka by wyszla a w końcu to ma byc na domowe granie nie koncerty Poza tym cyfra mnie już trochę odstrasza, bo wiecej w tym krecenia, mniej grania, choć mozliwosci i wygoda zdecydowanie w niej na plus.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: Jaki sprzęt do mieszkania?
« Odpowiedź #12 10 Sie, 2012, 23:13:13 »
A co ten POD HD300 zrobi lepiej, niż symulacje z taniego PODa/Toneporta na kompie? Jak dla mnie, to całkiem rozsądne rozwiązanie do czterech ścian, mieć Toneporta i brzdękać/nagrywać sobie po cichutku na kompie, a jak się zapragnie normalnego reagowania wzmacniacza na szarpanie drutów, przesiąść się na Blackstara, Tjubmajstra czy MG Vintage plus niedrogie 1x12. Blackstara miałem i był naprawdę fajny, polecam. Nie wiem, czemu ludziom przeszkadza ta tranzystorowa część konstrukcji, must be some chick matters, or sth.

Offline .rogaty

  • Gaduła
  • Wiadomości: 287
  • Dolina Magicznego Jednorożca Nińdzia!
Odp: Jaki sprzęt do mieszkania?
« Odpowiedź #13 11 Sie, 2012, 00:54:14 »
Ja gdybym wziął multi, to przez dłuższy czas jedyną opcją bylo by wpinac sie w glosniki komp. a to wiadomo jak brzmi, chyba że do tego końcówka mocy, jakas kolumna no ale to już spora sumka by wyszla a w końcu to ma byc na domowe granie nie koncerty Poza tym cyfra mnie już trochę odstrasza, bo wiecej w tym krecenia, mniej grania, choć mozliwosci i wygoda zdecydowanie w niej na plus.

No ale skoro to tylko do domu, to mógłbyś wciągnąć multi + jakiś pojedyńczy monitorek studyjny w ramach nagłośnienia i pojechane. Ew. multi + dobre słuchawy (myślę, że Superluxy 668B by styknęły) i też powinno być fajnie.
It's always nice to have a penis.

Offline mihalo30

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 19
Odp: Jaki sprzęt do mieszkania?
« Odpowiedź #14 11 Sie, 2012, 01:02:50 »
Nie no bez przesady można nie lubić Line 6 :) ale HD to już coś zupełnie innego od VST a w przypadku Pod Farma którego od lat nie aktualizują to już w ogole przepaść Gralem na tym w sklepie, dynamika o wiele realniejsza, bardziej czuły na artykułację no i efekty wydały sie o wiele cieplejsze w ogólnym odsluchu, gdyby to sensownie nagłośnić, wspomniane połączenie z POD XT mogło by sie schować. A na jakim Blackstarze grałeś? HT1 ewidentnie do domu

Offline Frantic

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Jaki sprzęt do mieszkania?
« Odpowiedź #15 11 Sie, 2012, 03:06:21 »


W tym musi się fajnie mieszkać.

Offline mihalo30

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 19
Odp: Jaki sprzęt do mieszkania?
« Odpowiedź #16 11 Sie, 2012, 09:12:31 »
Ok. zrozumiałem aluzje :) proponujesz lampę min 20W + power brake ?

Offline szu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179
Odp: Jaki sprzęt do mieszkania?
« Odpowiedź #17 11 Sie, 2012, 10:13:10 »
Ja się przesiadłem z Blackstara HT-5 i Laney'a Cube12 na Poda HD i tzw. "dynamika", przynajmniej na legalnych w mieszkaniu głośnościach jest o niebo lepsza w Line6.

Nie można zapominać, że głośnik w takim małym kombo też musi dostać trochę prądu, żeby zaczął przyjemnie grać.
If you are able to drift properly, you simply look much cooler than your mates.

Offline mihalo30

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 19
Odp: Jaki sprzęt do mieszkania?
« Odpowiedź #18 11 Sie, 2012, 10:42:17 »
A do czego podłączasz swojego PODa? Z tego wniosek że nawet cyfra potrzebuje rozbujać membrane głośnika gitarowego (a co dopiero analog...) taki problem pewnie znika z wykorzystaniem szerokopasmowego monitora, monitorów Ja ogolnie zaskoczyłem sie bardzo na plus ogrywajac nowego PODa, takie rozwiązanie zdecydowanie daje najwięcej możliwości. Z drugiej strony cyfra podbarwia, lampa zaś bezwzględnie wylapuje ułomności gry.

Offline szu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179
Odp: Jaki sprzęt do mieszkania?
« Odpowiedź #19 11 Sie, 2012, 21:09:39 »
Ja gram na słuchawkach (HD215). Czasem od święta podepnę pod sprzęt hifi w salonie. Myślałem o monitorach, ale póki co się nie zabrałem do tego.
If you are able to drift properly, you simply look much cooler than your mates.

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Odp: Jaki sprzęt do mieszkania?
« Odpowiedź #20 12 Sie, 2012, 04:29:56 »
Karta USB -> LePou -> Słuchawki

Polecam, Jarosław Kret

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 283
Odp: Jaki sprzęt do mieszkania?
« Odpowiedź #21 05 Wrz, 2012, 07:19:47 »
Myślę, że do chaty, zwłaszcza jak się mieszka w bloku to piecyk nawet najsłabszy nie jest dobrym rozwiązaniem. Żeby cokolwiek zabrzmiało dobrze i tak musi być na tyle głośno, ze upierdliwym sąsiadom będzie przeszkadzało. Moim zdaniem najlepsza opcja to któryś z podów studio (pewnie są lepsze rozwiązania brzmieniowo ale jak nie miałem doświadczenia z innymi urządzeniami). Ja używam UX2. Po dokupieniu addonów brzmień jest nieskończenie wiele i miliony presetów do ściągnięcia z netu. Do tego słuchawki bezprzewodowe dzięki temu można z wiosłem łazić po chacie (oczywiście w zasięgu kabla gitarowego. Zamiennie ze słuchawkami, można stosować jakieś nieduże monitory, które przy cichym graniu brzmią lepiej niż głośnik gitarowy w piecyku. Na dobrą sprawę przy UX2 to można nawet mini próbę w domu zorganizować z drugim wioślarzem albo basistą nie budząc przy tym śpiącego w tym samym pokoju niemowlaka. Bity perkusyjne z guitar pro albo ez drummera i heja. Przy okazji można wszystko nagrać. Dla mnie same zalety. No może poza brakiem mobilności i brakiem jakiegoś czysto lampowego soundu, tylko po co to komu w domu? No i w 1500 się mieści z dużym, zapasem

Offline crowley

  • Gaduła
  • Wiadomości: 206
Odp: Jaki sprzęt do mieszkania?
« Odpowiedź #22 05 Wrz, 2012, 07:44:42 »
Najlepszą opcją jest tu MG vintage 5W do tego kolumna od stiva:) osobiscie polecal tym voxa advt 50 xl 212 ma redukcje mocy do 5w a wiec pograsz i w domu a jak trzeba to jakas jakas probe tez da rade zagrac
"Chrześcijaństwo, jak dotychczas, było największym nieszczęściem ludzkości." Fryderyk Nietzsche

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: Jaki sprzęt do mieszkania?
« Odpowiedź #23 05 Wrz, 2012, 11:09:34 »
Najlepszą opcją jest tu MG vintage 5W do tego kolumna od stiva:) osobiscie polecal tym voxa advt 50 xl 212 ma redukcje mocy do 5w a wiec pograsz i w domu a jak trzeba to jakas jakas probe tez da rade zagrac

Nie złe pomysły, kolumna u mnie wciąż leży i za 220PLN ktoś może ją przytulić ;) MG Vintage 5W nada się do grania praktycznie każdej muzy na niskich głośnościach, jak komuś zabraknie Gain to zmieni potek na 1MOhm i wtedy jest już HiGain maszyna.

Kiedyś miałem VOX AD100VT, i jakoś nie jestem przekonany do tej redukcji, jakoś miałem wrażenie, że wtedy ten wzmak gra jakby przykryty kocem. Choć prawda taka że to wyjątkowo fajny wzmak i miło go wspominam.

Myślę, że do chaty, zwłaszcza jak się mieszka w bloku to piecyk nawet najsłabszy nie jest dobrym rozwiązaniem. Żeby cokolwiek zabrzmiało dobrze i tak musi być na tyle głośno, ze upierdliwym sąsiadom będzie przeszkadzało.

E tam, pitolenie, mam małą lampkę w domku, która i zajebiście brzmi na cleanie i na crunchu i na lead'zie ;) i wcale nie musi być głośno ;)
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline mihalo30

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 19
Odp: Jaki sprzęt do mieszkania?
« Odpowiedź #24 29 Wrz, 2012, 19:38:01 »
Stivo to jeszcze napisz co to za małą lampkę masz? taką wszechstronną. Mieści się w moim budżecie? Gadalem z MG. V5 combo, jeden kanał, głośnik 12'', redukcja mocy 1300zl

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
3116 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Cze, 2011, 12:07:54
wysłana przez coin777
10 Odpowiedzi
5670 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Paź, 2011, 11:26:13
wysłana przez p0ison
23 Odpowiedzi
7308 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lut, 2017, 23:02:59
wysłana przez OMSON
4 Odpowiedzi
1564 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Paź, 2022, 15:23:19
wysłana przez Orange
13 Odpowiedzi
2907 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lut, 2024, 20:20:27
wysłana przez Meliton