Autor Wątek: Head do +- 1200 zł, black/death metal  (Przeczytany 13477 razy)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
...ale Peavey to marka, której można zaufać.

No nie do końca, kumpel ma VK 60 Combo i wciąż problemy :/ wciąż...

...Randall RH G3 (jest jeszcze opcja poczekać, odłożyć więcej pieniążków i kupić po prostu lepszy sprzęt, np. Blackstar HT-50/100).

RH G3, to lepiej ograć, bo albo się kocha, albo nienawidzi, bardzo specyficznie brzmi ten wzmak, dla mnie nie do przyjęcia brzmienie. To samo Blackstar HT-100, po ograniu, dla mnie rozczarowanie tego roku.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline George Hamillton

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 77
    • Black Perfume
  6260 dobrze klepie, na mesie 212 rectifer robiła solidny rozpierdol a i nawet na budżetówce harleya bentona ładnie to gada.Bardzo fajnie dogaduje się z maxonem   od808 ,jeno biedne to kliny ma,nie mogę ich przełknąć w ogóle ,płaskie straszne .Co do usterek to na kilka buger z jakimi miałem styczność ,zazwyczaj były to drobne pierdy typu trzeszczący pot, albo padnięta dioda, ale w tej cenie można na to przymknąć oko.

Randalla RH-150 nie polecam , w mojej opini syf straszny, i szumi w skurwysyn, nie wiem czy trafiłem na wadliwy model czy taka jego charakterystyka  ale nie spotkałem się jeszcze nigdy z ampem który by tak rzęził.Bez dobrej bramki szumów nie podchodziłbym.

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Ja sam mam Bużerę 6260. Podpinam ją do orenżady i przy odpowiednich ustawieniach napieprza to solidnie ;) Także osobiście polecam :)
Ssiecie.

Offline Einherjer

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 8
Dobra kuwa, czas na ostateczną decyzję bo się z tym head'em czaję i czaję.

Bugera odpadła.

Zostaje Valveking (za 1100-1200 idzie takową wyrwać jeszcze).
Jest jeszcze Marshall Valvestate 8100, ogrywałem niedawno i gada całkiem, całkiem. Aczkolwiek, nie wiem czy to wina wzmaka czy paczki (a był to vintage'owy bardziej) waliło piachem dosyć.

http://allegro.pl/wzmacniacz-v-empire-redline-100w-i2596739721.html - znalazłem jeszcze coś takiego ale ni cholery nie wiem jak ze skutecznością tego.

No i jest ostatnia opcja jeszcze, MG Raven 100W i wyłożyć całą kasę jaką mogę i zostać bez kolumny...

Offline Frantic

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Możesz kupić mojego valvekinga 212 za 1200zł i się nie martwić o kolumnę :P

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Albo pójść w Randalla np takiego:
http://allegro.pl/randall-rh50t-i2604506551.html
Sam miałem kilka ładnych lat i sprawował się wyśmienicie, sporo koncertów częste wożenie bez kejsa, zmiany temperatury itd. Kręcisz na tym od metalurgii po funka, crunche takie se. Polecam szczególnie za taką ceną.


Aha Kupiłem go jak usłyszałem ten członkowej jakości clip z charakterystyką przesteru.

« Ostatnia zmiana: 10 Wrz, 2012, 09:06:32 wysłana przez indabrain »
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Moim zdaniem, wybór pozostał jeden MG Raven I 100W i koniec.

ps. Czemu Bugera odpadła? I czy może weźmiesz pod uwagę JetCity JCA100h? Super head.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Einherjer

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 8
Z tym, że w przypadku Raven'a zostaje bez paki. Nie wiem na jaki czas też.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Coś za coś, albo średni zestaw od zaraz, albo kozacki head i czasowy brak paki. Myślę, że lepiej sobie coś odmówić chwilowo, niż potem narzekać lub żałować.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Einherjer

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 8
Coś w tym jest...
Zawsze można sprzedać combo do grania w domu, gitę podłączać do kompa czy coś, pokombinować i jakoś się na jakąś pakę by uzbierało.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Coś w tym jest...
Zawsze można sprzedać combo do grania w domu, gitę podłączać do kompa czy coś, pokombinować i jakoś się na jakąś pakę by uzbierało.

No dokładnie.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Elites

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 41
Nie zastanawiaj się tylko bierz MG! Wzmaki od Marka Gierszewskiego są rewelacyjne w swojej cenie. w sumie to mogę śmiało stwierdzić, że dorównują wzmakom kilka razy droższym.
Paczkę z czasem kupisz. Na początek wystarczy cokolwiek (nawet to combo możesz użyć jako paki) a i tak zabrzmi to lepiej niż gówniany wzmak z najlepszą paczka.
« Ostatnia zmiana: 10 Wrz, 2012, 17:07:52 wysłana przez Elites »

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Paczkę z czasem kupisz. Na początek wystarczy cokolwiek (nawet to combo możesz użyć jako paki) a i tak zabrzmi to lepiej niż gówniany wzmak z najlepszą paczka.
Pozwolę się nie zgodzić. Gówniany wzmak na dobrej paczce zagra co najmniej dobrze. W przypadku beznadziejnej paki (głośnika) to co byś do niej nie podłączył to wyjdzie kupsko. Trust me.  ;)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Paczkę z czasem kupisz. Na początek wystarczy cokolwiek (nawet to combo możesz użyć jako paki) a i tak zabrzmi to lepiej niż gówniany wzmak z najlepszą paczka.
Pozwolę się nie zgodzić. Gówniany wzmak na dobrej paczce zagra co najmniej dobrze. W przypadku beznadziejnej paki (głośnika) to co byś do niej nie podłączył to wyjdzie kupsko. Trust me.  ;)

Z oboma się nie zgodzę, ale prawda taka, że dobrą pakę kupisz za 700PLN (używany HB212 V30), ale dobrego heada już za to NIE dostaniesz. Dlatego jestem za opcją, zajebisty head i dość dobra paka (HB).
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Elites

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 41
a ja osobiście podzielam zdanie obu Panów ;]

No dobra poniosło mnie ;]

Ale Stivo dobrze prawi, używkę HB kupisz za jakieś 700zł może nawet taniej a jak na niskobudżetówkę kurwi całkiem ładnie. Sam mam taką w połączeniu z MG Fendmess i daje rade. Oczywiście nie jest to paka na dożywocie ale jako przejściowa jest idealna.
« Ostatnia zmiana: 10 Wrz, 2012, 22:14:07 wysłana przez Elites »

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Jeszcze dość sensowną opcją jest Windsor od Astona, brzmi na jego próbkach bardzo ładnie, do tego dobry clean. No i by na pakę zostało pewnie, bo cena nader atrakcyjna.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
Ja aktualnie mam Bugere 6260 i HB G212 V30 i jak na moje skromne/ułomne ucho to ten zestaw fajnie kurwi, cleany mi nawet pasują, ładnie wygląda i jest tani. Zapewne będą zaraz hejty, że TANIE=CHUJOWE. Ja jednak myśle, że bez problemu można kupić tani produkt, który niekoniecznie bardzo odbiega jakością od tych "lepszych".

Wzmaka kupiłem 4roletniego, a mimo to dalej fajnie gada i nie planuje zmieniać w nim lamp póki co. Pake kupiłem nową, bo na daną chwile uzywek nie było i powiem tyle. Nie żałuje żadnej wydanej na to złotówki. Gra mi sie fajnie, przyjemnie i wreszcie nie jest to POD, czy VST.

edit. dodam jeszcze, że pomimo domniemanej awaryjności Bugery, całą swoją kariere od nowości spędziła u właściciela, nie wyjeżdżając do serwisu. Wniosek prosty. Po 2008 roku modele już sa w porządku. Zapewne znajdzie sie miliard takich, co i tak powiedzą, żę Bugera chuj i masz dozbierać do ENGL'a, albo kurwa Soldano.
« Ostatnia zmiana: 10 Wrz, 2012, 22:48:10 wysłana przez CmnD »

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Ja aktualnie mam Bugere 6260 i HB G212 V30 i jak na moje skromne/ułomne ucho to ten zestaw fajnie kurwi, cleany mi nawet pasują, ładnie wygląda i jest tani. Zapewne będą zaraz hejty, że TANIE=CHUJOWE. Ja jednak myśle, że bez problemu można kupić tani produkt, który niekoniecznie bardzo odbiega jakością od tych "lepszych".

Już namawialiśmy kolegę na taki sprzęt, nie chce. Jakby chciał ograć to wystarczy sie do mnie odezwać, bo mogę mu ogranie załatwić, a nie odezwał sie.

Wzmaka kupiłem 4roletniego, a mimo to dalej fajnie gada i nie planuje zmieniać w nim lamp póki co.

No jak usłyszysz po wymianie to boner gwarantowany. Serio w tych wzmakach warto. Na końcówkę polecam z własnego doświadczenia 6P3S-EW, a na przedwzmacniacz... byle co nawet JJ, wszytsko lepsze od stockowych.

Bugera chuj i masz dozbierać do ENGL'a, albo kurwa Soldano.

Masz rację :D
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
@stivo2005

królu złoty. piniendzy ni ma. na motorcyrkl zbierać czeba. W przyjszłym roku wymienie.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
@stivo2005

królu złoty. piniendzy ni ma. na motorcyrkl zbierać czeba. W przyjszłym roku wymienie.

Kwadra 6P3S-EW jak poszukasz na allegrosz to i za 100PLN z wysyłką wyjdzie, a serio wzmak Ci się oddźwięczy.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Einherjer

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 8
Co do Bugery (zaraz mnie ludzie oskarżą o herezje), po prostu coś mi tu jakoś nie grało. Nie trafił do mnie zwyczajnie.

Co do Windsora - faktycznie, na próbkach gadał naprawdę spoczko.
Z drugiej - MG który po prostu rozpierdala. A przy dobrych wiatrach paka by była w 2-3 miesiące, przy dobrych wiatrach. Zależy też w jakim przedziale udałoby mi się zamknąć z kolumną.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
16 Odpowiedzi
9975 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Gru, 2008, 17:35:27
wysłana przez Vin$
0 Odpowiedzi
1605 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Cze, 2012, 10:42:35
wysłana przez ryu420
30 Odpowiedzi
11036 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lip, 2013, 22:22:06
wysłana przez gizmi7
1 Odpowiedzi
2034 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Gru, 2016, 20:48:27
wysłana przez Filu888
1 Odpowiedzi
1756 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Mar, 2017, 21:38:51
wysłana przez Zomballo