Autor Wątek: Plek  (Przeczytany 3213 razy)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Plek
« 14 Lip, 2008, 19:18:09 »
Pierwszy raz zetknalem sie z nazwa tej technologii pare miesiecy temu przy okazji aukcji RG7CST na ebayu, byly wlasciciel przeflekowal tamta gitare. Nie wglebialem sie w ten termin zbytnio do - w zasadzie - dzis... Mysle, zeby zafundowac to mojemu Music Manowi, powod? w zasadzie jestem zadowolony z ogolnego setupu mojej gitary na przetwornikach magnetycznych, ale na piezo konczy sie rumakowanie, setup mam na okolo 2,5mm dla b7, okolo 2mm dla e1 i na piezo mi brzeczy :/ na tyle denerwujaco, ze glosnosc piezo mam na stale na zero, a selektor mag/mix/piezo pelni u mnie role killswitcha ;) Przeflekuje wiec kurwe!

http://www.plek.com/

Demonstracja Plek Machine na YouTube

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Odp: Plek
« Odpowiedź #1 14 Lip, 2008, 22:31:35 »
Men, kup tą maszyne i otwórz warsztat w Polsce ;)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 223
Odp: Plek
« Odpowiedź #2 14 Lip, 2008, 23:18:45 »
totalnie mnie nie rusza PLEK :/

zaebisty patent ale jesli dziala tylko na jednym secie strun (okreslona rozmiarowka) to jest to dla mnie o kant dupy rozbic bajer.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Plek
« Odpowiedź #3 14 Lip, 2008, 23:41:54 »
Bez przesadyzmu

Cytuj
This is not a very big deal. While the Plek process optimizes a neck for specific gauges, even if you go to the neck set gauge it will still be very close to the ideal and an excellent fret dress. In fact, a lighter gauge set a little higher works perfectly and vice versa. A considerable string gauge change would, of course, benefit from a rescan and possible slight touchup. String brand changes will make little or no difference.

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
Odp: Plek
« Odpowiedź #4 14 Lip, 2008, 23:53:50 »
Jakbym miał parę gitar to może z którąś bym spróbował.Inaczej nie,bo często zmieniam sety strun.
Ale fajnie że pojawiła się opcja jeszce dokładniejszego wystrojenia. 8)
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 223
Odp: Plek
« Odpowiedź #5 14 Lip, 2008, 23:54:57 »
bull shit

powiem mi jak light gauge strings chce wyzej na siodelku polozyc a heavy gauge nisko??

wioslo jest przygotowane po dany stron i set strun. gdybym np splekowal ESp SRC6 do drop H a ktos je nastroi po kupnie do standardowego E to cala operacja jest gowno warta. ja sam czesto przestrajam swoje wiosla i zmieniam sety po cholere wywalac kase (nie mala w tym przypadku) na cos co jak pisze jest przydatne tylko do jednego ustawienia gitary
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Plek
« Odpowiedź #6 15 Lip, 2008, 00:01:52 »
Jakbym miał parę gitar to może z którąś bym spróbował.Inaczej nie,bo często zmieniam sety strun.
Ale fajnie że pojawiła się opcja jeszce dokładniejszego wystrojenia. 8)

Moze bys przeczytal co to jest zanim znowu pierdolniesz glupote?

bull shit

powiem mi jak light gauge strings chce wyzej na siodelku polozyc a heavy gauge nisko??

wioslo jest przygotowane po dany stron i set strun. gdybym np splekowal ESp SRC6 do drop H a ktos je nastroi po kupnie do standardowego E to cala operacja jest gowno warta. ja sam czesto przestrajam swoje wiosla i zmieniam sety po cholere wywalac kase (nie mala w tym przypadku) na cos co jak pisze jest przydatne tylko do jednego ustawienia gitary

I tu sie roznimy, ja nie zmieniam stroju i zawsze mam ten sam set strun

Offline Nitram

  • Google Master Class
  • Pr0
  • Wiadomości: 535
  • Beerserker
Odp: Plek
« Odpowiedź #7 15 Lip, 2008, 11:37:05 »
powiem mi jak light gauge strings chce wyzej

Chodzi o lighteR... czyli nieduże różnice dalej dają przyzwoity efekt... na pewno lepszy jakby było bez plekowania... ale przykład jaki podałeś faktycznie nie ma miejsca :D

Hmmm... A ile to kosztuje i gdzie najbliżej?
Some day... She'll be moaning just like i want to...

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Plek
« Odpowiedź #8 15 Lip, 2008, 11:41:36 »
Najblizej w berlinie... maila o totalny koszt i dodatkowe informacje zwiazane z moja gitara, ktorych nie ma w FAQ wyslalem wczoraj

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 223
Odp: Plek
« Odpowiedź #9 15 Lip, 2008, 12:22:08 »
tu masz cennik
http://www.plekhaus.de/preise.htm

wychodzi na to ze razem z ustawieniem floyda 210 Euro
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Plek
« Odpowiedź #10 15 Lip, 2008, 16:35:22 »
Hello Pawel,

Costs for pleking is 180,00 € in this case. Shipping back to Poland, add 25,00 €.
The comp. nut is not a problem!
You'll find the plek pricelist at www.plekhaus.de and www.kuhloguitars.de.

We'll need info on your desired string gauge, action and tuning. If you are uncertain please call us: +49 30 6945033.
You may want to include a set of strings of your choice.

Regards,

J. Kuhlo