Autor Wątek: Ernie Ball Cobalt  (Przeczytany 20490 razy)

bandit112

  • Gość
Ernie Ball Cobalt
« 24 Lip, 2012, 20:18:22 »
http://taniestruny.pl/struny-do-gitary-elektrycznej/szesciostrunowej/struny/cobalt-slinky?utm_campaign=Ernie_Ball_Cobalt&utm_medium=email&utm_source={ODBIORCA#ADRES}&utm_content=Ernie_Ball_Cobalt


Rewolucyjne struny do gitary elektrycznej Ernie Ball Cobalt to długo oczekiwana odpowiedź kalifornijskiej firmy na nowości innych producentów strun. Rezultatem długoletniej pracy są struny do gitar elektrycznych i basów wykonane z najbardziej czułego magnetycznie surowca - kobaltu. Zapewniają one silniejszy rezonans z przetwornikami gitarowymi, niż standardowe struny niklowane czy stalowe, dzięki czemu instrument gra dynamiczniej oraz wyraźniej zarówno w dolnych jak i górnych pasmach. Dodatkowym atutem najnowszej serii Cobalt jest ich wpływ na ergonomię gry. Struny te są bardzo delikatne w dotyku, co znacznie wpływa na płynność gry oraz precyzję przy szybkich podciąganiach czy slide'ach.



Co sądzicie o tej OGROMNEJ REWOLUCJI?! :lol: Testował ktoś? Ceną trochę odstraszają, wolałbym kupić elixiry jeśli już miałbym wydawać więcej niż 30zł za druty.

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Odp: Ernie Ball Cobalt
« Odpowiedź #1 24 Lip, 2012, 20:20:18 »
Moze kiedys je sprawdze, ale no jakos mnie nie przekonuja :)

Offline kguitark

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 78
Odp: Ernie Ball Cobalt
« Odpowiedź #2 24 Lip, 2012, 20:38:19 »
Zamówiłem komplet, jak dostanę i założę to się podzielę wrażeniami. Zapowiadają się fajnie, ciekawe jak będzie z żywotnością, bo na tym polu elixiry są nie do pobicia w tym momencie.

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Odp: Ernie Ball Cobalt
« Odpowiedź #3 24 Lip, 2012, 21:06:05 »
Tak ale brzmienie elixirkow daje sie we znaki oraz cena ich to dwa komplety np GHS'ow gdzie lepiej mi wymienic struny niz grac na elixirkach :)

A co do EB daj znac ile u Ciebie potrzymaja czasu.

P.S.
Przy okazji gral ktos juz na DR neon ?

bandit112

  • Gość
Odp: Ernie Ball Cobalt
« Odpowiedź #4 14 Sie, 2012, 13:13:09 »
Zamówiłem komplet, jak dostanę i założę to się podzielę wrażeniami. Zapowiadają się fajnie, ciekawe jak będzie z żywotnością, bo na tym polu elixiry są nie do pobicia w tym momencie.

no i jak?

Offline Mordimer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • PMH
Odp: Ernie Ball Cobalt
« Odpowiedź #5 14 Sie, 2012, 14:07:52 »
Ja założyłem u siebie jakiś tydzień temu Cobalt Regular Slinky. Niestety nie ma setów do 7, więc mam 6 kobaltów i siódmą ze zwykłego kompletu.
Grają fajnie :) Jak na reklamach - brzmienie jest jaśniejsze, w pierwszym "odsłuchu" nawet trochę jazgotliwe ;) Łatwiej dusić flażolety. Manualnie wydają się trochę jakby bardziej szorstkie od standardowych EB, ale jak trochę pograłem to nie miało to dużego wpływu na wygodę grania.

Odnośnie łączenia setów -przy graniu akordów nie jest to w zasadzie słyszalne, ale latając sobie po pojedynczych dźwiękach słychać że ta 7 struna to jakoś inaczej gra niż 6… Także czekam na zestawy "7 String Cobalt Regular Slinky" :)

Nie zauważyłem, żeby się zużyły przez ten tydzień (gram codziennie ~1h) - ocenię to za jakieś 2-3 tygodnie.

bandit112

  • Gość
Odp: Ernie Ball Cobalt
« Odpowiedź #6 15 Sie, 2012, 12:19:48 »
Ok czekamy :)

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Ernie Ball Cobalt
« Odpowiedź #7 15 Sie, 2012, 15:08:37 »
Tak ale brzmienie elixirkow daje sie we znaki oraz cena ich to dwa komplety np GHS'ow gdzie lepiej mi wymienic struny niz grac na elixirkach :)

1. Tak, daje się we znaki, jest zawsze czyste i zajebiste. ;) Kolega mnie pewnego razu zapytał, czy wymieniłem niedawno struny, bo brzmi super. Moja odpowiedź: "Tak, 8 miesięcy temu".

2. Wymienianie strun - super sprawa, ale pod warunkiem, że nie masz floyda. :D

3. Elixiry są jeszcze zajebiste z jednego powodu - jeśli komuś ekstremalnie korodują zwykłe ernie balle czy d'addario (powiedzmy, że rdza pojawia się już w 1 tygodniu użytkowania), tzn, że ma niedobry do grania na gitarze odczyn potu. Z Elixirami nie ma takiego problemu. Wiem po sobie. ;)

Co do tematu - kolega się strasznie jarał tymi kobaltami, ale on gra na 6stkach, więc nie wiem. :P Czekam na opinię Mordimera. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Ernie Ball Cobalt
« Odpowiedź #8 15 Sie, 2012, 22:28:52 »
A jakiż to straszny problem z wymianą strun we flojdzie, no już przestańcie dramatyzować :P

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Ernie Ball Cobalt
« Odpowiedź #9 16 Sie, 2012, 00:39:13 »
Problem żaden, jedynie czasochłonny. ;) Ja tam lubię się pierdolić z ustawianiem wiosła, wymianą strun, czyszczeniem itd... odprężająca sprawa. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

bandit112

  • Gość
Odp: Ernie Ball Cobalt
« Odpowiedź #10 16 Sie, 2012, 12:14:49 »
Robisz wszystko żeby nie grać, nie dobrze :D

Offline Lukas

  • Gaduła
  • Wiadomości: 127
Odp: Ernie Ball Cobalt
« Odpowiedź #11 16 Sie, 2012, 14:41:02 »
Ktoś pytał o DR neon, wg. mnie struny nie warte uwagi zważywszy na ich niemałą cenę.
Kolor w miejscu kostkowania i palcowania po jakimś czasie wyciera się i generalnie struny dla mnie brzmiały dosyć głucho.
W dodatku wiosło zaczyna wyglądać jak pieprzone drzewko na święta (ale dla niektórych może nie będzie to wadą, kwestia gustu) ;)

Moim zdaniem Elixiry póki co rządzą pod względem wytrzymałości i sałndu.
Szkoda tylko ze mają tak wąską ofertę z różnymi rozmiarami strun :/
« Ostatnia zmiana: 16 Sie, 2012, 14:45:44 wysłana przez Lukas »

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Ernie Ball Cobalt
« Odpowiedź #12 19 Sie, 2012, 16:10:47 »
Cytuj
Moim zdaniem Elixiry póki co rządzą pod względem wytrzymałości i sałndu.
Szkoda tylko ze mają tak wąską ofertę z różnymi rozmiarami strun :/

Taniestruny.pl wprowadziły niedawno pojedyncze Elixiry w swoim sklepie.

bandit112

  • Gość
Odp: Ernie Ball Cobalt
« Odpowiedź #13 20 Sie, 2012, 01:07:06 »
No. Od 0.10 do bodajże 0.68

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Ernie Ball Cobalt
« Odpowiedź #14 20 Sie, 2012, 01:32:24 »
Ale jak kurwa na złość - 0.60 Elixir nie robi :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline crowley

  • Gaduła
  • Wiadomości: 206
Odp: Ernie Ball Cobalt
« Odpowiedź #15 20 Sie, 2012, 16:28:24 »
a taki problem commelina z floydem ze grając gig, mając jedno wiosło jebnie mi struna przy stałym moście to w ciągu 20 sekund mam założona drugą, jebnie przy floydzie nie wiem czy publika miała by na tyle cierpliwości aż pościągam blokady itd :) nie martw się Az po 1 kupie cobalty i ci powiem jak chodzą:P później przejdą test Aza czyli czy po twoim graniu nie ma na nich dziwnego osadu :P a ostatnio miałem fajne struny aurora , kolorują swoje struny np mi trafiły się czarne , czyli kvlt w chooj, + że były śliskie i wygodne, - że długo nie wytrzymały , po 3 tygodniach niecałych jebła mie pierwsza struna dwa dni później druga, no i jak to pewien kolega powiedział, jednak miały trochę plastikowe brzmienie w porównaniu do erni balli
"Chrześcijaństwo, jak dotychczas, było największym nieszczęściem ludzkości." Fryderyk Nietzsche

Offline Lukas

  • Gaduła
  • Wiadomości: 127
Odp: Ernie Ball Cobalt
« Odpowiedź #16 20 Sie, 2012, 17:25:45 »
Fajnie że taniestruny.pl wprowadzili sprzedaż pojedynczych strun Elixira...
Tylko wraz dostępne rozmiary nie są takie jakie bym chciał w 100% a cały komplet dobierając pojedynczo wychodzi prawie 70zł z wysyłką.
Pierdole, rezygnuję z Elixira  :-\

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Odp: Ernie Ball Cobalt
« Odpowiedź #17 20 Sie, 2012, 23:57:58 »
Az no ja mam wlasnie taki problem z ta rdza na strunkach, ale ja zmieniam set dwa - trzy razy w miesiacu. Fakt ze wydam tyle co na elixiry, ale wole jednak miec swoje nowe GHS niz elixiry :P Tak "psychicznie" lepiej mi we lbie jak widze 3 sety niz 1 za ta sama kase :D

bandit112

  • Gość
Odp: Ernie Ball Cobalt
« Odpowiedź #18 21 Sie, 2012, 00:35:00 »
Az no ja mam wlasnie taki problem z ta rdza na strunkach, ale ja zmieniam set dwa - trzy razy w miesiacu. Fakt ze wydam tyle co na elixiry, ale wole jednak miec swoje nowe GHS niz elixiry :P Tak "psychicznie" lepiej mi we lbie jak widze 3 sety niz 1 za ta sama kase :D

truestory.jpg ;)

Offline Lukas

  • Gaduła
  • Wiadomości: 127
Odp: Ernie Ball Cobalt
« Odpowiedź #19 21 Sie, 2012, 15:58:49 »
Z jakiej serii i jaki komplecik GHS'ów byś polecił do stroju drop C? ;)

Nigdy jeszcze nie korzystałem ze strun tej firmy.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: Ernie Ball Cobalt
« Odpowiedź #20 21 Sie, 2012, 16:40:46 »
jaka menzura i jakich strun w jakim stroju używasz teraz?
i always go full retard

bandit112

  • Gość
Odp: Ernie Ball Cobalt
« Odpowiedź #21 21 Sie, 2012, 17:53:11 »
JA przy 25.5 wziąłbym 11-56 albo 58, ale każdy ma inne upodobania.

Offline Lukas

  • Gaduła
  • Wiadomości: 127
Odp: Ernie Ball Cobalt
« Odpowiedź #22 21 Sie, 2012, 20:59:24 »
Ja aktualnie używam Daddario 11-56 przy menzurce 24.75 bo mi akurat najlepiej pasują.
Mimo tego poszukam tego zestawu GHS'ów o którym wspominałeś, trzeba przeteścić :)

Offline proban

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
Odp: Ernie Ball Cobalt
« Odpowiedź #23 21 Sie, 2012, 23:14:17 »
Ja w swoim 7 posiadam komplet elixirów zrobiony z dwóch paczek strun - light (0.10-0.46) oraz baritone (0.12-0.68). Wychodzi to mniej więcej ja heavy bottom do 7 - 0.10, 0.13, 0.17, 0.26, 0.38, 0.52, 0.68 - Ja lubię heavy bottom i bangla aż miło w drop A, drop G#, std B, std A#.
Od siebie polecam, jedyne co może odstraszyć to ..... cena takiego zestawu  :facepalm:

Offline Kaar

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 50
Odp: Ernie Ball Cobalt
« Odpowiedź #24 22 Sie, 2012, 08:14:07 »
cena nie zachęca, ale blisko byłby komplet 10-52+pojedyncza 68, a cenowo sporo korzystniej.
Mi na szczęście pasują do drop A# w barytonie elixiry baritone...tylko tą 20p bym chętnie zamienił na 20w albo 22w, niestety owijanych w takich rozmiarach na sztuki nie mają :|

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
21 Odpowiedzi
13889 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Cze, 2007, 18:22:41
wysłana przez skarhead
7 Odpowiedzi
9142 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Kwi, 2014, 08:53:24
wysłana przez commelina
0 Odpowiedzi
1527 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Wrz, 2013, 14:09:39
wysłana przez promax
1 Odpowiedzi
5001 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Kwi, 2018, 13:06:28
wysłana przez OMSON
0 Odpowiedzi
1382 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lut, 2022, 16:32:25
wysłana przez venom166