Autor Wątek: Poszukiwania nowej 412.Dwa typy (póki co).  (Przeczytany 4492 razy)

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Poszukiwania nowej 412.Dwa typy (póki co).
« 23 Lip, 2012, 17:01:56 »
Hughes&Kettner Statesman 412 za 1850zł
EGNATER TOURMASTER 412 B za 2400zł
Cos innego w podobnej cenie?(nie dam więcej za pake)
Którą byście polecili?
Statesman ma kółka a to DUŻO!
Cheers!
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Unitra 412 albo Tonsil.

Zapomniałeś dopisać co ma być w tej kolumnie specyficznego, więc powyższe pasują w 100%. Mogę ci nawet sprzedać takiego Tonsila za 1800 zł :D
Łe tej.

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
Ja bym brał PPC 412 - ostatnio wyrwałem 1 z 2 szt. na alledrogo za 2k.
Kwestia codziennego skanu allegro :). Generalnie nie zamykałbym się w 2k, bo czasem jak dopłacisz te 500 zł to możesz zyskać kolumnę którą zostawisz na dożywocie.

A z tych dwóch to bym wybrał HK jeżeli jest w brązie :D.

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Już śpieszę.
Specyficzne ma być to, że ma mieć Big Tight Low End i jak namniej sypać siarą, choć i tak zamierzałbym od razu sprzedać ze dwa V30 bo ich nie specjalnie trawie z 5150. To ma być zawodowa kolumna, wykorzystywana do zawodowych celów. Miałem PPC, ale na prawdę, bez kółek raczej nie biorę, kto mi to będzie dzwigał, połowa kapeli jest po zerwaniu się w plerach(w tym ja). A za nazwę nie będę płacił, ma być przyzwoicie za uczciwą cenę.
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
-> Buzzaro

Zrobi Ci pake jaką sobie zażyczysz w jakości dla wielu producentów nieosiągalnej. Czego chcieć więcej?
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
To po schodach paką z kółkami też da się jeździć?
Leweoczkomisiarysia

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 365
    • CTG TV
Bo przecież NA PEWNO nie można kupić kółek i zamontować do każdej istniejącej na ziemi kolumny ^^
mniut i piah

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Bo przecież NA PEWNO nie można kupić kółek i zamontować do każdej istniejącej na ziemi kolumny ^^
Pewnie się da, ale można kupić już z.

To po schodach paką z kółkami też da się jeździć?

Młody i zdrowy jesteś, pełen wigoru, jeszcze nie wiesz, że liczy sie każdy metr.

-> Buzzaro

Zrobi Ci pake jaką sobie zażyczysz w jakości dla wielu producentów nieosiągalnej. Czego chcieć więcej?

Ile taka paka kosztuje?
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
-> Buzzaro

Zrobi Ci pake jaką sobie zażyczysz w jakości dla wielu producentów nieosiągalnej. Czego chcieć więcej?

Ile taka paka kosztuje?

Spytaj go najlepiej osobiście, tutaj na forum jest jak TripleXXX chyba ;) nie będę się wypowiadał za niego. Jeżeli tak Ci przeszkadzają warunki "transportowe" to może pomyśl o 212? Sam przesiadłem się z 412 właśnie na Buzzaro 212 i nie żałuję, wcale gorzej nie "oddycha" od większości 412, a jest bardziej poręczna.

Aha, i też wolę gdy kółka są już na miejscu. Choć sam mam nóżki.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline TripleXXX

  • Gaduła
  • Wiadomości: 170
    • www.buzzarocabs.com
Stachu > a Ty sam zamierzasz się z tym przemieszczać, czy masz kogoś do pomocy?

Z takim budżetem zakładając, że kolumna ma mieć dobre, tudzież bardzo dobre głośniki się nie zmieścisz.  To jeśli chodzi o mnie. Nawet jeśli uwzględnił bym rabat dla SS7 to i tak będzie ciężko.
Zainteresuj się raczej tym
http://allegro.pl/buzzaro-custom-cabinets-bcc212-ms-vintage-30-i2500198645.html
Ceną się nie sugeruj, bo alledrogo tanie nie jest i za wszystko każą sobie płacić. Normalnie jest trochę taniej. Głośniki jak Ci nie pasują, to możesz dobrać inne. Nie ma problemu.  A w ogóle to napisz na priv. Może Cię zainteresuje jedną 212 w bardzo korzystnej cenie.

R.

« Ostatnia zmiana: 24 Lip, 2012, 10:46:33 wysłana przez TripleXXX »

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Stachu > a Ty sam zamierzasz się z tym przemieszczać, czy masz kogoś do pomocy?

Z takim budżetem zakładając, że kolumna ma mieć dobre, tudzież bardzo dobre głośniki się nie zmieścisz.  To jeśli chodzi o mnie. Nawet jeśli uwzględnił bym rabat dla SS7 to i tak będzie ciężko.


No kogos do pomocy się znajdzie, ale kółka muszą być.

Wiesz, kasa to by się znalazła, tylko jak mam wydać 3000zł za pake na V30, a moge dać 1850 za pake H&K na V30 to się zastanawiam czy jest warto dawać 3000zł.


Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Stachu > a Ty sam zamierzasz się z tym przemieszczać, czy masz kogoś do pomocy?

Z takim budżetem zakładając, że kolumna ma mieć dobre, tudzież bardzo dobre głośniki się nie zmieścisz.  To jeśli chodzi o mnie. Nawet jeśli uwzględnił bym rabat dla SS7 to i tak będzie ciężko.


No kogos do pomocy się znajdzie, ale kółka muszą być.

Wiesz, kasa to by się znalazła, tylko jak mam wydać 3000zł za pake na V30, a moge dać 1850 za pake H&K na V30 to się zastanawiam czy jest warto dawać 3000zł.




-> Warto.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline TripleXXX

  • Gaduła
  • Wiadomości: 170
    • www.buzzarocabs.com
Wiesz, kasa to by się znalazła, tylko jak mam wydać 3000zł za pake na V30, a moge dać 1850 za pake H&K na V30 to się zastanawiam czy jest warto dawać 3000zł.
Harley Benton G412A Vintage też jest na V30 a jak Ci się wydaje skąd oni wytrzasnęli cenę 1,5kzł? Coś kosztem czegoś.

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Z Harley Benton masz rację. H&K w cenie początkowej był ok. 2700, więc podejrzewam, że jakość jest godna bardziej pierwszej niż obecnej ceny. Daje wiarę, że Twoje paki mogą czadzić lepiej niż ten H&K i stosunek cena-jakość jest też bardzo ok.
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Z Harley Benton masz rację. H&K w cenie początkowej był ok. 2700, więc podejrzewam, że jakość jest godna bardziej pierwszej niż obecnej ceny. Daje wiarę, że Twoje paki mogą czadzić grają lepiej niż ten H&K i stosunek cena-jakość jest też bardzo ok.

Fixed.

No i z tego co pamiętam to Statesman zawsze był w cenie +/- 1850PLN.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Line6 DT50 412 - ktoś macał?
Z wyglądu i z budowy podobna do Uberkab, z resztą zaprojektowana przez Bognera, hit czy kit?
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Cytuj
Harley Benton G412A Vintage też jest na V30 a jak Ci się wydaje skąd oni wytrzasnęli cenę 1,5kzł? Coś kosztem czegoś.
Niska cena kosztem gorszego samopoczucia(marka?).
Grałem na jakiejś 2x12 za 700zł, to byl chyba wlasnie Harley Benton, bardzo fajnie gadala, nawet chcialem kupic, ale akurat wszystkie poszly w okolicy, wiec poki co wystarczy mi 1960AV.

Ciekaw jestem jak ktos oceni nowe paki VHT ktore kiedys poszly za 2500 (pomijajac ta, ktora poszla ostatnio za 1900 na allegro) (gdzie normalnie staly znacznie wyzej). Co moze tez slabe, bo cena niska? Marża.

A jezeli chodzi o pake to Dale kiedys mial (sprzedal) 4x12 Noisyboxa, jezeli sie nie myle na neodymowych glosnikach i byla imho lekka, miala mniej siary, chociaz mam wrazenie ze i mniej miesa czy dolu. Zreszta duzy i ciasny dol to nie jest taka prosta sprawa, czasem trzeba isc na kompromis.

To chyba grałeś na innej HB 212 niż ja, bo jakoś nie zgadzam się z Tobą. Oprócz brzmienia liczy się też wykonanie, a tu HB to padaka ze skayem zamiast tolexu, ścianami trzymającymi się na gumę do żucia i sporą ilością luźno leżącej pianki w środku.

Nie gadamy tu o tym, że cena jest wyznacznikiem jakości w przypadku markowych kolumn. Jednak w przypadku Radka lwia część to materiały z jakich buduje kolumny. Sam byłem bardzo sceptyczny początkowo, jednak kupiłem i nie sprzedam. Z osób które ogrywały którąś z moich dwóch Buzzaro, zawsze są słowa zachwytu, nigdy jeszcze nie było, "Słaba" itp. Tyle.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline TripleXXX

  • Gaduła
  • Wiadomości: 170
    • www.buzzarocabs.com

Niska cena kosztem gorszego samopoczucia(marka?).
Grałem na jakiejś 2x12 za 700zł, to byl chyba wlasnie Harley Benton, bardzo fajnie gadala, nawet chcialem kupic, ale akurat wszystkie poszly w okolicy, wiec poki co wystarczy mi 1960AV.



A ja piłem z takim jednym gostkiem, to był chyba Jimi Hendrix, też fajnie gadał, ale w końcu człowiek kiedyś musi się obudzić. No nie? :D

Tak na marginesie, to mam wrażenie, że specjalnie nie chcesz zrozumieć o co mi chodziło. Do jednego worka wrzucasz kolumny nowe i używki i jeszcze chcesz coś na siłę udowodnić. Tylko po co?

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Ciekaw jestem jak ktos oceni nowe paki VHT ktore kiedys poszly za 2500 (pomijajac ta, ktora poszla ostatnio za 1900 na allegro) (gdzie normalnie staly znacznie wyzej). Co moze tez slabe, bo cena niska? Marża.

Marża srarża. Nowe VHT nie ma nic wspólnego ze starym. Stare VHT to obecnie Fryette, nowe VHT to chiny, tanie ampy i firma, która pozyskała prawa do tej nazwy.

Offline freakguitar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 120
    • Wielki Naćpany Wilk
Cytuj
Harley Benton G412A Vintage też jest na V30 a jak Ci się wydaje skąd oni wytrzasnęli cenę 1,5kzł? Coś kosztem czegoś.

Dokładnie tak jest, grałem na 212 z V30... hmm gdyby postawić to obok mesy tfu..wypada słabo, gra cienko jak marshall 1936 z wiór.

Bardzo fajną i niedrogą paką jest Fender SuperSonic na V30 tyle, że jest nieduża (wygodna), przez co ma mniej low endu, kółka można kupić wypasione i zamontować samemu. Jest tight, ale low to już musi zapewnić basista.
Ja mam pakę soldano 412(też mniejszych wymiarów niż orange czy marshall) na eminence, które mają zdecydowanie mniej siary niż większość Celestionów.
Im więcej gratów tym większe prawdopodobieństwo, że coś się zepsuje.
A im mniej progów tym lepszy dostęp do wyższych pozycji.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
kup moją pakę. jest na giełdzie i jest śmiesznie tania

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Gdyby była prosta to bym ją pewnie wzion. Zasadze się chyba na tego Lajna6,ku przygodzie.
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
18 Odpowiedzi
11961 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Sie, 2010, 02:45:12
wysłana przez lokibalboa
18 Odpowiedzi
6248 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lis, 2010, 10:18:57
wysłana przez Rachet
[6] Drop A - Wasze typy

Zaczęty przez OMSON « 1 2 » Struny

25 Odpowiedzi
12295 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2012, 11:09:31
wysłana przez mlodysatan
2 Odpowiedzi
1535 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lut, 2013, 08:35:52
wysłana przez Stachu
3 Odpowiedzi
2602 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Sie, 2015, 23:50:38
wysłana przez Mat