Autor Wątek: Dwustronne tremola: drop <-> standard  (Przeczytany 5902 razy)

Offline Winged

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
Dwustronne tremola: drop <-> standard
« 21 Lip, 2012, 15:49:31 »
Planując sobie na przyszłość gitarę doszedłem do wniosku, że dorosłem już do floyda(tudzież jakiejś na jego temat wariacji). Niestety jak już sobie będę mógł na nową konkubinę pozwolić, to tylko na jedną i z tego właśnie wynika cały problem, bo chciałbym mieć możliwość przestrajania się między dropem G, a standardem A. Czy istnieją jakieś mostki, które można by w środku występu zablokować(nie jestem na tyle naiwny, żeby liczyć na możliwość zdropowania bez blokady), zdropować strój, zagrać kawałek, wrócić do standarda i odblokować?
Z góry dzięki

Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
uuuuu......
takie rzeczy to tylko w erze ....:D

A tak poważnie to z Floydem lub jego pochodnymi takich końbinacji nie zrobisz . No niestety opuszczasz strunę do dropa - cały strój poszedł w ch.....
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

Offline .rogaty

  • Gaduła
  • Wiadomości: 287
  • Dolina Magicznego Jednorożca Nińdzia!
No chyba, żeby zainstalować jakiego tremsettera, ale nie wiem czy można to w locie zablokować/odblokować.
It's always nice to have a penis.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
headlessy hohnera da się w ten sposób zablokować, tylko że są strasznie brzydkie ;)

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
i always go full retard

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
D-tuna + tremol-no. Ino, że wtedy w dropie masz jednostronne tremolo.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
ale po co tremol-no? sam dtuna załatwia sprawę
i always go full retard

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Że tez jeszcze nie padła tutaj propozycja Kahlera Hybrid.
Przecież na kahlerze zrobi sie dokładnie to:
Cytuj
Czy istnieją jakieś mostki, które można by w środku występu zablokować(nie jestem na tyle naiwny, żeby liczyć na możliwość zdropowania bez blokady), zdropować strój, zagrać kawałek, wrócić do standarda i odblokować?
B ( o ) ( o ) B S

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Nie załatwi, bo Ci siądzie mostek. D-tuna działa tylko jak jest jednostronny floyd.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
No jak chce mieć Floyda to po co go blokować ??
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
No musi pójść na jakiś kompromis.
Może mieć jednostronnego floyda na standardowym stroju i odblokowanego na dropie. Lub na odwrót.
Innego wyjścia z floydem nie widze.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
ale po co tremol-no? sam dtuna załatwia sprawę

Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline Winged

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
Ten kahler hybrid wydawałby się idealny, tylko jak na złość nie ma do niego(albo nie widzę) kostek piezo(da się może to jakoś ominąć?). Z tym d-tuna i tremol-no trochę kombinowania wychodzi, ale jak na razie ta opcja wydaje się najlepsza.
EDIT: Chwila, chwila. Czyli skoro z tremol-no mogę sobie ustawić dive only, to właściwie po co dtuna? Wystarczy, że most nie siądzie, a na kluczach dropnięcie to i tak jeden ruch, na mikrostrojnikach niewiele więcej.
« Ostatnia zmiana: 22 Lip, 2012, 17:16:01 wysłana przez Winged »

Offline freakguitar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 120
    • Wielki Naćpany Wilk
D- tuna i tremolo no to najlepsza opcja. Mój bruder tak ma i ma to sens. Bez D-tuna też można to ogarnąć - wystarczy ustawić mikrostroinik tak aby po dokręceniu miał strój bez dropa a po wykręceniu obniżał o cały ton, wbrew pozorom da rade to szybko pokręcić. Hmmm ale i tak musiałbyś wtedy dokręcić z tyłu śrubę od tremolo - no.

Opcja budżetowa - zablokuj klockiem drewna za blokiem mostka, napnij sprężyny i strój mikrostroinikiem :)

Btw trzeba mieć dwa badyle mając floyda, bo jak pójdzie struna.. ok mamy blokadę, ale strunę trzeba i tak szybko założyć.
Im więcej gratów tym większe prawdopodobieństwo, że coś się zepsuje.
A im mniej progów tym lepszy dostęp do wyższych pozycji.

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
EDIT: Chwila, chwila. Czyli skoro z tremol-no mogę sobie ustawić dive only, to właściwie po co dtuna? Wystarczy, że most nie siądzie, a na kluczach dropnięcie to i tak jeden ruch, na mikrostrojnikach niewiele więcej.
A no po to, że mając detuńczyka nie musisz paczeć na tuner i przestrojenie trwa pół sekundy.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Winged

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
D- tuna i tremolo no to najlepsza opcja. Mój bruder tak ma i ma to sens. Bez D-tuna też można to ogarnąć - wystarczy ustawić mikrostroinik tak aby po dokręceniu miał strój bez dropa a po wykręceniu obniżał o cały ton, wbrew pozorom da rade to szybko pokręcić. Hmmm ale i tak musiałbyś wtedy dokręcić z tyłu śrubę od tremolo - no.

Opcja budżetowa - zablokuj klockiem drewna za blokiem mostka, napnij sprężyny i strój mikrostroinikiem :)

Btw trzeba mieć dwa badyle mając floyda, bo jak pójdzie struna.. ok mamy blokadę, ale strunę trzeba i tak szybko założyć.
No klocka w środku koncertu wkładać i wyciągać nie będę, z tremol-no chyba to szybciej pójdzie(mały śrubokręcik przytwierdzony do statywu mikrofonowego cy cuś). Zakładam, że jak się nowej gity dorobię, to i tak ibek u mnie zostanie(po przejściach już trochę jest itd.), więc backup będzie.
EDIT: Chwila, chwila. Czyli skoro z tremol-no mogę sobie ustawić dive only, to właściwie po co dtuna? Wystarczy, że most nie siądzie, a na kluczach dropnięcie to i tak jeden ruch, na mikrostrojnikach niewiele więcej.
A no po to, że mając detuńczyka nie musisz paczeć na tuner i przestrojenie trwa pół sekundy.
W przypadku kluczy, to ostatnio ćwiczyłem dropowanie jednym ruchem i już nierzadko(+50%) zdarza się dokładnie przestroić bez tunera. W przypadku mikrostrojników nie będzie tak łatwo(no nie da się jednym ruchem, ale to kwestia treningu, a i zerknąć jednym okiem na tuner żadna hańba.

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Ja w ibanezie swego czasu tak ustawiłem tremsetter, że spokojnie mogłem dropa robić, oczywiście mostek pracował trochę ciężej i wyraźnie było czuć punkt zero ale z dropem i bez, cały czas miałem obustronne tremolo.

Offline Niepoprawny Miś

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
A ja mam pytanie, czy zrobienie dropa mikrostroikiem bez żadnych tremolnołów i detunów by nie starczyło i dlaczemu? Czy sprężyny aż tak bardzo to odczują?
Slayer kurcze! :D

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Czy sprężyny aż tak bardzo to odczują?
tak
i always go full retard

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
W Ibanezie S520 mam mostek ZR i mikrostroikiem idzie się spokojnie zdropować.

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
W Ibanezie S520 mam mostek ZR i mikrostroikiem idzie się spokojnie zdropować.


Egzakli, w moim S320 jak się dobrze ustawi to też bez problemu idzie.
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Niech zgadne, gracie na makaronach zamiast strun?
i always go full retard

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
a tak, bo on chce w A grać. Na siódemce się da (tej z ZR), na szóstce - no wai.
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
4075 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Paź, 2010, 14:21:54
wysłana przez Zomballo
9 Odpowiedzi
7048 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Gru, 2011, 08:59:49
wysłana przez fzero
Wałki w Drop A / B Standard

Zaczęty przez bandit112 Muzyka

6 Odpowiedzi
2290 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lut, 2012, 22:01:48
wysłana przez bandit112
13 Odpowiedzi
5148 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lis, 2014, 03:09:08
wysłana przez sylkis
7 Odpowiedzi
5162 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lut, 2017, 13:26:02
wysłana przez rockstarzzz2