Autor Wątek: Kącik humoru wujka bandita ;-) [wszystko oprócz dowcipów!]  (Przeczytany 700445 razy)

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 981
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 834
Paczki z głów!

Online theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 875
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 528
  • Venus as a goodboi
( Obraz usunięty.)

Nawet niedawno z kumplem kminiłem, jakie żarcie może być etyczne, jeśli weźmiemy pod uwagę alternatywne formy świadomości, które tworzą systemy roślinne (np. drzewa wypuszczają zarodniki, jak po drugiej stronie lasu jest pożar i takich przykładów można mnożyć) - tak, żeby pocisnąć jednej nazi-wegance prowadzącej fakultety z etyki dot. relacji ludzie-zwierzęta. Zeszło na to, że w sumie, to nawet robaki odpadają, ale przyszłością etycznego żarcia mogą być papki mineralne z alg. Pożywne, wygodne, używają ich żołnierze - więc są już nawet sprawdzone "w boju" i na pewno taka dieta nie zaburza prawidłowego funkcjonowania organizmu; jedynie na obecną chwilę drogie. :(

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
( Obraz usunięty.)

Nawet niedawno z kumplem kminiłem, jakie żarcie może być etyczne, jeśli weźmiemy pod uwagę alternatywne formy świadomości, które tworzą systemy roślinne (np. drzewa wypuszczają zarodniki, jak po drugiej stronie lasu jest pożar i takich przykładów można mnożyć) - tak, żeby pocisnąć jednej nazi-wegance prowadzącej fakultety z etyki dot. relacji ludzie-zwierzęta. Zeszło na to, że w sumie, to nawet robaki odpadają, ale przyszłością etycznego żarcia mogą być papki mineralne z alg. Pożywne, wygodne, używają ich żołnierze - więc są już nawet sprawdzone "w boju" i na pewno taka dieta nie zaburza prawidłowego funkcjonowania organizmu; jedynie na obecną chwilę drogie. :(

Polecam oxygenarianizm, ma tę zaletę, że jest wyjątkowo tani ;)

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
takie algi to jest żarcie  tylko w razie W, na co dzień żołnierz musi ojebać parę tyś kalorii, to są młodzi ludzie, a ich organizm jest poddawany wielkiemu wysiłkowi i stresowi.
Kiedyś widziałem dyskusje w tv na temat wegetarianizmu. Facet wstaje i mówi....jestem murarzem i ciężko pracuje, muszę zjeść kawał mięsa inaczej nie będę miał siły !
Na to pani expert......a widział pan goryla ? żywi się głównie liśćmi i owcami, a jest dziesięć razy silniejszy od pana !
A murarz się wkurwił i mówi.....ale goryl żeby się najeść musi zjeść 40kg liści i na jedzenie poświęca 18 godzin na dobę i ma żarcie za darmo, a ja  muszę jeszcze pracować, żeby utrzymać siebie i rodzinę.

Ja osobiście uważam, że to jedzenie mięsa było grzechem pierworodnym, ale w zamian uczyniło małpę istotą rozumna i pchnęło ją ku rozwojowi. Jak ktoś napchał sobie kałdun padliną to mógł sobie siedzieć w  przy ognisku i malować freski  na ścianach w jaskini. Gdyby nie mięso nie miał by na to  czasu bo całą dobę musiałby poświęcić na wygrzebywanie korzonków spod śniegu.Zresztą nic by to nie dało, bilans energetyczny byłby taki, że nie wystarczyło by energii na ogrzanie organizmu, to właśnie dla tego zwierzęta roślinożerne na zimę hibernują, a mięsożerne nie. Najlepszym przykładem na to wszystko są np: polarnicy, tam już nie ma żartów, przy takich temperaturach trzeba spożyć 7/10 tyś kalorii. można o tym przeczytać niemal w każdej książce podróżniczej, że okolice biegunów to takie miejsca gdzie można umrzeć z głodu przy pełnym żołądku jeśli pokarm nie jest dostatecznie kaloryczny. 
« Ostatnia zmiana: 08 Lip, 2016, 22:09:57 wysłana przez Algiz »

Orange

  • Gość
Tyś jest grzech pierworodny, a nie jedzenie mięsa.

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
Tyś jest grzech pierworodny, a nie jedzenie mięsa.

Chyba twoja stara !
Ty to chyba jesteś mentalnie rudy ?

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Tyś jest grzech pierworodny, a nie jedzenie mięsa.

Robi znacznie więcej sensu, niż koncept drzewa poznania dobra i zła, chociaż niektórzy upatrują się tutaj DMT w pestkach granatu. Szkoda tylko, że DMT nie jest aktywne biologicznie przy podaniu doustnym bez inhibitora monoaminooksydazy. A nawet z inhibitorem, dawka jest za mała, żeby wywołać efekt psychodeliczny, jakby ktoś się zastanawiał ;)

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"

Offline Wolfhorsky

  • Gaduła
  • Wiadomości: 311
( Obraz usunięty.)
Moja córka ostatnio swierdziła, że nigdy nie będzie wegetarianką ani weganką. Okoliczności towarzyszące temu wyznaniu: gęba pełna smażonego bekonu :D
Sprzedaję graty -> lukaj na forumową giełdę.

Orange

  • Gość
Pracuje z weganinem. Piwa nie, bo martwe drożdże. Wino i wódka tak samo. Buty nie mogą być ze skóry. Plastik jest nie tró. Kupuje wiec organiczne buty z prasowanych konopii(takie z metalowymi noskami). Jak wylądował w szpitalu to nikt nie skumał ze jest wego i nie dawali mu specjalnej diety. Rezultat? Stan zatrucia pokarmowego. Gość miał połamane ręce i pękniętą czaszkę. Wypadek miał rok temu, do dzisiaj mówi ze czuje się słaby i zmęczony i doskonale zdaje sobie sprawę ze to jest też wynikiem jego diety. Ale jest na niej od 20 lat i nie może zmienic, bo jego organizm nie toleruje Juz niektórych zwiazkow(typ ma 52 lata). Wiec może mam zardzewiały mózg, ale trzymanie się na siłę ideologii jedzenia sałaty jest dla mnie równoznaczne z twierdzeniem ze zjedzenie mięsa to grzech pierworodny.

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
Ap-ropo jedzenia mięsa to trochę tak głupio zjadać zwierzę które potrafi odkręcić sobie kran, albo napompować wody. Ludzie często mówią " głupie bydle" a przecież żaden pies tego nie potrafi, zresztą świnia też jest dosyć bystra, jej inteligentna podobno jest na poziomie trzy letniego dziecka.


Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 834
Trochę w tym racji. Z drugiej strony mam mega maszynę obliczeniową w domu, a każę jej płynnie odtwarzać Tomb Raidera... No nie masz ci optymalizacji w tym świecie ;).
Paczki z głów!

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 528
  • Venus as a goodboi
Świnie są znacznie "mądrzejsze" od większości psów - mają bardziej złożone zachowania społeczne i potrafią wykonywać trudniejsze zadania poznawcze. Nasze tabu żywieniowe związane z psami w niektórych krajach nie występuje, a są np. miejsca, gdzie bydło czy świnie są nim objęte. Więc nie ma ogólnej reguły, to raczej kwestia głęboko zakorzenionej tradycji (związanych z unikaniem chorób) niż rozważań etycznych.

Ale wracając do tego, co pisał @Orange - ogólnie każda niezbalansowana dieta jest zła dla zdrowia, więc to nie kwestia tego, czy jest się wege (po prostu wege muszą bardziej uważać na niektóre składniki odżywcze, np. B12 na ogół bierze się w suplementach), ale ludzie, którzy (statystycznie) najdłużej żyją i najdłużej pozostają aktywni to jarosze albo ogólnie ludzie stosujący dietę jarską w proporcjach 80/20, więc jednak tak bym się wege nie czepiał - dla wielu moich znajomych wegetarianizm/weganizm to była właśnie motywacja do planowania sobie diety, co na pewno jest zdrowsze od tradycyjnego zestawu rosół+schabowe+ziemniaki większość dni w tygodniu.
« Ostatnia zmiana: 09 Lip, 2016, 12:39:31 wysłana przez gizmi7 »

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
tradycyjny zestaw
rosół+schabowe+ziemniaki + mizeria

mizeria
mizeria
mizeria
mizeria
mizeria
mizeria
mizeria
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Lepsza mizeria niż mizerykordia.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Mizerykordia= edur, amol, dedur, edur

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 981
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Jazz, Lounge, Downtempo

Online theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 875
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 981
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Mizerykordia= edur, amol, dedur, edur
Aż mi się coś przypomniało

Jazz, Lounge, Downtempo

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
( Obraz usunięty.)

Zupełnie jak u mnie w robocie... 8 lat pracy ze średnią w miesiącu ~260h, daje mi jakieś 13-14 lat faktycznie gdybym był na etacie... a do emerytury wciąż 35 lat...
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Online theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 875
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 528
  • Venus as a goodboi
Najlepsza forma wypowiedzenia, jaką dotąd widziałem :D

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 834
Jest afera wokół tego... ;)


A to jest przegenialne, 100% tr00



Paczki z głów!