Autor Wątek: Nagłośnienie gitar na dużym koncercie  (Przeczytany 9449 razy)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Nagłośnienie gitar na dużym koncercie
« 10 Lip, 2008, 10:41:52 »
Po pierwsze - jeśli trzeba, to proszę przenieść wątek do innego działu.

Meritum:
Szykuje się nam, czyli defLower'om koncert nadużej scenie w tę sobotę w Ustce - zapraszam wszystkich!
Pytanie do osób, które grały już plenery - jak nagłaśnialiście gitary? Czy mikrofonami i wtedy własny dźwięk + dźwięk z przodów, czy wyjściem liniowym, czy może do pewnego stopnia wystarcza głośność z lampowego halfstacka? I generalnie jakie uwagi do akustyka, bo nie mamy zamiaru liczyć na jego humowy/zlitowanie ;)
Paczki z głów!

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 200
zawsze mikrofon do wzmaka i nie licz na to ze bedziesz sie slyszal w odsluchu, ustaw glosnosc wzmaka tak zeby Twoja wlasna kolumna byla Twoim glownym odslucham. wiem ze to nie po bozemu bo wtedy jest cholerny halas na scenie ale na 99% akustyk Cie oleje i ustawi tak ze sam sie nie bedziesz slyszal


nie obrazaj akustyka bo specjalnie spieprzy wam naglosnienie!!!
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
nie obrazaj akustyka bo specjalnie spieprzy wam naglosnienie!!!

No to wtedy 2 plaskacze, podcinka, skok na klatkę piersiową, a na koniec "złoty deszcz" ;)

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Ale to jak zagraliście pozostanie w pamięci ;)

Ogólnie rzadko jest tak, żeby nie chcieli nagłaśniać przez mikrofon. Albo trafi się jakiś laik, albo kompletny ignorant. Ale zdarza się... Wtedy się mówi, że macie zawodowy sprzęt i tutaj nie ma wyjśc liniowych ;p

A tak na poważnie z głośnością waszych gitar Nikt słusznie prawi. Lepiej, żebyście słyszeli siebie z własnego wzmaka. To nie zaszkodzi. No chyba, że będzie mała impreza i będą kazali wam się ściszyć ;)
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
a gracie w tej muszli na promenadzie??
jeśli tak, to do dużej sceny bym tego nie zaliczył :D

Offline inkwizytor

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 16
W tej muszli już od kilku lat nie gra się koncertów. Na potrzeby koncertów stawiane są normalne sceny bliżej latarni morskiej. Tym razem koncert organizowany jest na zachodniej stronie portu, będzie duża scena. Gwiazdą będzie UK Subs.
http://www.ustka.pl/forum/viewtopic.php?f=7&t=3722&st=0&sk=t&sd=a&start=0
« Ostatnia zmiana: 10 Lip, 2008, 23:53:05 wysłana przez inkwizytor »

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
eee
jak byłem ze 3 lata temu, to były koncerty w muszli, taki fajny gosc z Wro grał klasyczne gitarowe koncerty przez 3 dni z rzedu.

Offline inkwizytor

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 16
Takie kameralne pitulenia nadal odbywają się w muszli,  ale większe pitulenia w innych miejscach.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
o kurna UK Subs, to ja bym sobie pojechal, nie mogles wczesniej pisac? :D
Łe tej.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
o kurna UK Subs, to ja bym sobie pojechal, nie mogles wczesniej pisac? :D

Się, kurna, świat nie kończy na 7S  :D

A w temacie:
zagraliśmy, a podobno "zajebaliśmy". Na scenie, mimo odsłuchów - akustyczny chaos. Od kolegów z Pampeluny zapożyczyliśmy taki patent: halfstacki postawiliśmy nie z tyłu, tylko z boku każdego gitarzysty. Słyszeliśmy chociaż więc samych siebie. Trudniej było grać niż w klubie, ale adrenalina też dużo większa :) Chyba wreszcie jakiś filmik da się wykroić i za(in)youtubować :)

PS. Gitary na konsolę poszły z mikrofonów
Paczki z głów!

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Chyba wreszcie jakiś filmik da się wykroić i za(in)youtubować :)
No :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
12 Odpowiedzi
7631 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Lis, 2010, 09:35:12
wysłana przez wuj Bat
14 Odpowiedzi
11820 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Maj, 2014, 01:01:33
wysłana przez bandit112
9 Odpowiedzi
4014 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Lis, 2013, 18:21:03
wysłana przez Pronounce
7 Odpowiedzi
2821 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lut, 2015, 21:53:47
wysłana przez danio482
1 Odpowiedzi
1642 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lut, 2015, 14:55:23
wysłana przez Zelman