Autor Wątek: Guitar Pro 6 - bemol przy kluczu  (Przeczytany 7633 razy)

Offline Gumaa

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
Guitar Pro 6 - bemol przy kluczu
« 05 Lip, 2012, 20:43:03 »
Witam. Zabrałem się dzisiaj za spisanie nut do tego programu ale mam pewien mały problem, mianowicie nie wiem jak ustawić bemol przy kluczu.
Tak dla pewności chodzi mi o takie coś:

Nie znam się na zapisie nutowym ale podejrzewam że to przez to wszystkie takty są zbyt długie o jedną ćwierćnutę.
Przynajmniej przez pierwszą część w drugiej o ósemkę.
« Ostatnia zmiana: 05 Lip, 2012, 20:52:18 wysłana przez Gumaa »

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Ustaw 2/4 zamiast 3/4
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Gumaa

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
Akurat W pierwszej części mam 4/4. Dopiero w drugiej przechodzi w 3/4 i tam (na przykładzie 2 taktów które na razie zdążyłem zrobić) takty są za długie o ósemkę

Offline .rogaty

  • Gaduła
  • Wiadomości: 287
  • Dolina Magicznego Jednorożca Nińdzia!
Co ma bemol do długości taktów, bo nie łapię? Zrób tak jak sylkis radzi, albo se pauzy ósemkowe powstawiaj na końcach tych taktów. :P
It's always nice to have a penis.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
To w takim razie 5/8 + zmiana tempa, zamiast 3/4? Nie jestem pewien, matma u mnie leży w tym względzie.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
To wstaw podział metrum. Na pewno gdzies jest taki operator. powinien wygladac jak dwukropek, cienka pionowa, gruba pionowa kreska.

I poczytaj o zapisie nutowym, man. Bemole i krzyżyki na początku utworu śłużą do obniżania i podwyższania dźwięku nuty znajdującej się na danej linii. Po to, żeby nie wprowadzać niepotrzebnego chaosu w reszcie partytury. Przez cały utwór dany dźwięk jest obniżany bądź podwyższany. Wynika to z tonacji danego utworu. Jeżeli chcesz, żeby dźwięk był na standardowej wysokości stawiasz przed nim kasownik.

A metrum jest metrum.

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Nie wiem jak jest w GP6, ale w GP5 to wyglądałoby to tak:


tam, gdzie masz ikonkę trzech krzyżyków, ustawiasz sobie tonację. Jeden bemol odpowiada F-Dur(F Major) i D-moll(D minor)

Nie znam się na zapisie nutowym ale podejrzewam że to przez to wszystkie takty są zbyt długie o jedną ćwierćnutę.
Przynajmniej przez pierwszą część w drugiej o ósemkę.

dafuq did I just read?

Offline Gumaa

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
Jak by to było przy nucie to bym się pewnie pokapowal ale przy kluczu nigdy bemola nie widziałem i mi się poknocilo :p
Zrobiłem wszystko jak mowiliscie ale nic nie pomogło.
I po co jeszcze dawać pauzy na końcach taktow jak i tak już są za długie? :x
Albo po prostu oryginal tych nut jest źle zrobiony albo zawiera jeszcze coś co przeoczylem. Jak znajdę to dam tutaj może coś wtedy poradzicie :p
« Ostatnia zmiana: 06 Lip, 2012, 10:54:11 wysłana przez Gumaa »

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Może jakieś kropki przy wartościach nut pominąłęś?
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Czy przypadkiem nie chodzi wlasnie o to !?
http://forum.sevenstring.pl/media/?sa=media;in=1821

Offline Mordimer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • PMH
O to, o to :)
Proszę -> instrukcja z pokazywaniem

Offline Gumaa

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
Znalazłem i zorbiłem tak:

Dobrze? ;D

http://www.franciscohope.com/tabs/Hes_a_Pirate_Guitar_TAB.pdf
To są te taby

a u mnie narazie wyglądają tak (zmieniłem struny na te na których lepiej mi się gra ale to chyba bez znaczenia)

Może wy znajdziecie coś co przeoczyłem :)

A i jeszcze jedno. W ostatnim takcie pierwszej strony jest pewna rozbieżność między zapisem nutowym a tabulaturą, kiedy wstawiam nute w odpowiednim miejscu zamiast 6 pojawia się 5.
« Ostatnia zmiana: 06 Lip, 2012, 18:40:49 wysłana przez Gumaa »

Offline OfensywnyRondel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 412
  • podstępny wysłannik kalafiora
No jak ty chcesz wcisnąć do taktu 4/4 dziewięć ósemek? w drugim takcie masz 9/8 żeby się zgadzało, w trzecim 19/16 .. , w czwartym i piątym znowu 9/8 itd.. strasznie namieszałeś nie wiem po co. I w takcie gdzie jest 3/4, jak ma pasować skoro wsadziłeś nut o wartości 3.5 ? jak chcesz żeby to wszystko pasowało to musisz poprzesuwać w ten sposób, że ostatnią ósemkę z taktu zamieniasz na szesnastkę i w kolejnym takcie dajesz kontynuowanie tej nuty.
nie lubie placki

Offline firejump

  • Gaduła
  • Wiadomości: 296
    • Mniejszość
Przeoczyłeś triole (te nuty z trójkami powyżej). Ale nawet jakbyś nie przeoczył, to ten tab w pdfie jest z błędami, bo nuty w paru taktach się nie sumują do 4/4.

Offline Gumaa

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
Czyli to te taby są wadliwe? Da radę to jakoś łatwo poprawic czy przypisywać wszystko od nowa? :p

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Gumaa, zapoznaj się we własnym zakresie z zapisem nutowym - wątpię czy ktokolwiek odważy się wytłumaczyć Ci wszystko od zera.
Jeśli potrzebujesz tabę GP na szybko to ją wygooglaj. Nie wierzę, że nie ma ich w necie.


Offline Gumaa

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
Jakieś podstawy mam dawno temu się tego uczyłem ale zmylily nie te taby i myślałem że jeszcze coś przeoczylem.
Tej wersji nigdzie nie znalazłem.
Dziękuję za pomoc.

Uff w końcu skończyłem! :D Z pomocą przyszła mi funkcja własnego metrum (9/8, 15/8 albo nawet 23/32 itp.) i w końcu się udało i wygląda estetycznie z podziałem na takie niby części utworu :D
« Ostatnia zmiana: 07 Lip, 2012, 17:51:52 wysłana przez Gumaa »

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Jakieś podstawy mam dawno temu się tego uczyłem ale zmylily nie te taby i myślałem że jeszcze coś przeoczylem.
Tej wersji nigdzie nie znalazłem.
Dziękuję za pomoc.

Uff w końcu skończyłem! :D Z pomocą przyszła mi funkcja własnego metrum (9/8, 15/8 albo nawet 23/32 itp.) i w końcu się udało i wygląda estetycznie z podziałem na takie niby części utworu :D
23/32? Seems legit.

Offline .rogaty

  • Gaduła
  • Wiadomości: 287
  • Dolina Magicznego Jednorożca Nińdzia!
Jakieś podstawy mam dawno temu się tego uczyłem ale zmylily nie te taby i myślałem że jeszcze coś przeoczylem.
Tej wersji nigdzie nie znalazłem.
Dziękuję za pomoc.

Uff w końcu skończyłem! :D Z pomocą przyszła mi funkcja własnego metrum (9/8, 15/8 albo nawet 23/32 itp.) i w końcu się udało i wygląda estetycznie z podziałem na takie niby części utworu :D
23/32? Seems legit.

Math Metal :D
It's always nice to have a penis.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Ty jak potrzebujesz koniecznie tabulatury i bez niej ani rusz to weź może poszukaj sę .mid, który będzie brzmiał okej i w GP przekonwertuj i opalcowanie sam opracuj.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
10 Odpowiedzi
7300 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lis, 2010, 22:10:15
wysłana przez coin777
0 Odpowiedzi
2000 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lut, 2011, 10:07:52
wysłana przez p0ison
10 Odpowiedzi
6210 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Paź, 2011, 19:44:20
wysłana przez mondomg
3 Odpowiedzi
5917 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lis, 2011, 11:59:02
wysłana przez bandit112
22 Odpowiedzi
6045 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Sie, 2012, 13:35:54
wysłana przez bandit112