Autor Wątek: 2 kolumny 212, co sądzicie o takim rozwiązaniu?  (Przeczytany 12923 razy)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Fasol - dobre 212 (pod względem dołu) rozróżniamy dwie: Meska i J. Engel. Obie miałem/mam, słyszałem wszystkie te Orendże i inne ustrojstwa w różnych częściach kraju OD RAZU wołają "jestem pizdowatą kaleką!", dlatego tak wiele sceptycyzmu u tych, którzy wiedzą co to rozpędzone 412.

"W biurze", że tak powiem, łączymy se aktualnie dwie różne 212 (z  możliwością miksowania proporcji), czyli MG na Governorach i Egla. Jak najbardziej polecam! Świetnie się to uzupełnia. Na dziś ideał widzę w parce Meska + Engl. 
Paczki z głów!

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Wuj, może za dużo wina dzisiejszego wieczoru ale nie rozumem tej wypowiedzi :)

Fasol - dobre 212 (pod względem dołu) rozróżniamy dwie: Meska i J. Engel. Obie miałem/mam, słyszałem wszystkie te Orendże i inne ustrojstwa w różnych częściach kraju OD RAZU wołają "jestem pizdowatą kaleką!", dlatego tak wiele sceptycyzmu u tych, którzy wiedzą co to rozpędzone 412.

Poproszę jaśniej :)

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Bat, ale ten Engiel to na V30, czy może odważnie przetestowaleś Vszcześćdziesią?


W ogóle jest paka Engla 212 na v60?
« Ostatnia zmiana: 16 Sty, 2013, 22:28:45 wysłana przez drozdu »
weimar guitar gently weeps

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Masz i grasz na 412, więc nie jesteś w stanie uwierzyć w dobroć 212, ponieważ generalnie posiadanie czegoś dwa razy mniejszego, niż ma kolega nie jest fajne... Poza tym dochodzi taki czynnik, że na scenach klubów krajowych wala się sporo 212, które po prostu brzmią słabo. Dlatego tym bardziej trudno uwierzyć, że 212 może w ogóle dobrze zagrać. Ale gdy natrafiamy na meskę lub engla - wiara w 212 pojawia się, ew. wzrasta.

To jak niespodziewanie porozmawiać z zadowoloną żoną kolegi, którego widzieliśmy pod prysznicem i w tajemnicy już zaczęliśmy zbiórkę na operację...

(dr Oz D. - u mnie V30. Z jakiegoś powodu nazywa się Pro, a na V60 - Standard ;))
Paczki z głów!

Offline Luc

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 60
    • http://www.thesin.pl
Dwie 2x12 to dobre rozwiązanie na koncerty ponieważ : mała knajpa - bierzesz jedną i w zupełności wystarcza, plencer - bierzesz dwie itp. Przy dobrej paczce 2x12 raczej nie zauważylem braku dołu (miałem Mesę Horizontal Rec.) za to przy chujowych 4x12 tego dołu jest aż za dużo.

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Wuju, teraz to ja rozumiem o co Ci Chodziło ;)

Do tych 2 paczek dołożył bym jeszcze Brunetti 2x12.


Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Przez długi czas grałem na 1960A na G12T-75, która produkuje sporo dołu, mało środka (na wielu wzmakach problem z przebiciem) i dość "charakterystyczną" górkę. Ze wzmakiem MG Raven II dogadywało się serio genialnie, dla mnie do tych wzmaków powinna to być dedykowana paka, natomiast z Savage, no cóż... nie za bardzo to grało, był muł, ale nie że sporo dołu, tylko muł.

Pewnego dnia umówiłem się z Pietrykiem na ogrywanie jego sprzętów i moich, i zdziwiło mnie to, że jego kolumna Buzzaro 212 CV30, przy równie potężnym, a może nawet nie co mocniejszym dole od mojej, nie muliła ni chuja. Efekt był taki, że 1960A poszła do ludu, a ja zamówiłem podobną kolumnę u Radka.

212 nie jest równa 212, i takie generalizowanie, że tego typu kolumna nie naprodukuje dość dołu w stosunku do 412 jest nie do końca zgodne z prawdą. Mamy kolumny 212 które fakt brzmią sucho i dołu mimo, mocno rozkręconego "Bass" może niektórym brakować, jak np w Harley Benton G212 Vintage, ale są i takie które potrafią zawstydzić ilością i "jakością" dołu nie jedną 412, jak wspomniane MESA Recto Horizontal 212, ENGL Horizontal 212 czy właśnie opisana przeze mnie Buzzaro 212 CV30.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Marency

  • Gaduła
  • Wiadomości: 143
  • BRIGHTOPHIDIA.PL
    • Prog METAL & sometimes DJENT- Bright Ophidia
" słyszałem wszystkie te Orendże i inne ustrojstwa w różnych częściach kraju OD RAZU wołają "jestem pizdowatą kaleką!"

jako posiadacz 2x PPC 2x12  Orendż wynika, że jestem podwójną pizdowatą kaleką, a mieliśmy się nie obrażać na forum

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Miałem Engla 2x12, potem Orange 4x12, następnie Orange 2x12 , potem chciałem mesę, bo jest zajebista, ale nie było mnie stać i kupiłem brunetti 2x12, która gra równie fajnie. (wszystkie kolumny na v30) Kolega z bandu ma mese 2x12, więc mam porównanie na każdej próbie. Grają bardzo podobnie.

Konkluzja, jest taka, ze jak podłączyliśmy jedna po drugiej, najpierw Orange a potem mesa, to nam kapcie spadły, bo mesa 2x12 brzmiała potężniej od Orange 4x12. Więc po co targać prawie 50 kg, skoro można zabrzmieć lepiej i nosić 20 :)

Dlatego twierdzę, że nie ma za bardzo różnicy na przodach, gdy zbiera się pakę majkiem. Może w nagraniach, ale tez prawdę mówiąc nie do końca patrząc np. na filmiki Englunda, gdzie nagranie na 2x12 hesu, nie brzmi gorzej od nagrań z Randallem 4x12...

Offline Luc

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 60
    • http://www.thesin.pl
Powiem więcej - często 2x12 łatwiej porządnie nagrać / nagłośnić niż 4x12 ponieważ czasami ciężko zapanować nad kiepskim dołem w gorszych 4x12. Nie rozumiem obsesji niektórych ludzi nad dołem w gitarze, ludzie , nie macie basistów w zespołach ?  ;)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Nie w każdym zespole bas jest monofoniczną kopią rytmicznej gitary, że właśnie mniej-więcej ten sam efekt można osiągnąć samą gitarą z odpowiednim nagłośneniem i pickupami ;)

Kwestia tylko, żeby gitara i bas nie konkurowały między sobą o wpólny fragment pasma, tylko aby dało się usłyszeć co gra i jedno, i drugie (zwłaszcza jeśli grają co innego).
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
...ludzie , nie macie basistów w zespołach ?  ;)

Przemek, przecież wiesz, że nie :D

Nie w każdym zespole bas jest monofoniczną kopią rytmicznej gitary, że właśnie mniej-więcej ten sam efekt można osiągnąć samą gitarą z odpowiednim nagłośneniem i pickupami ;)

Kwestia tylko, żeby gitara i bas nie konkurowały między sobą o wpólny fragment pasma, tylko aby dało się usłyszeć co gra i jedno, i drugie (zwłaszcza jeśli grają co innego).

Myślę, że Luc dobrze o tym wie ;) i chyba wciąż żałuje przesiadki z 212 na 412, tak?
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Vin$

  • Gaduła
  • Wiadomości: 302
  • Gitara & Bas
Wszystko fajne co mówicie i tak dalej, ale dalej nic nie wiem o tej pionowej paczce Engla :D
I'm back!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
" słyszałem wszystkie te Orendże i inne ustrojstwa w różnych częściach kraju OD RAZU wołają "jestem pizdowatą kaleką!"

jako posiadacz 2x PPC 2x12  Orendż wynika, że jestem podwójną pizdowatą kaleką, a mieliśmy się nie obrażać na forum
Może i pizdowatą kaleką, ale za to: oczywiście bez obrazy i - z całym szacunkiem! :D

Konkluzja, czyli: kupujemy dobrą pakie, nieważne, czy 412 czy 212 - a najlepiej dwie ;)...
Paczki z głów!

Offline Vin$

  • Gaduła
  • Wiadomości: 302
  • Gitara & Bas
Jeśli chodzi o mnie to klamka zapadła. Będzie to jedna lub najchętniej dwie paki 212 :). Oprócz stereo które mi się marzy, muszę być mobilny, ponieważ ch*** wie czy mi się uda kapelę swoją postawić na nogi. Jeśli nie to pierdole to miasto, w samochód i jakiś band np. we Wrocku sobie znajdę.

Zaciekawiła mnie pionowa 212, ponieważ mniemam że słyszałbym się dużo lepiej grając na jednej i nie musiałbym się schylać do potków :D Zastanawia mnie tylko czy lepiej kurwi od horyzontalnej :D

Eee... tak w ogole. Dlaczego Paki Engla Pro V30 są nawet tańsze od standard V60? :|
I'm back!

Offline Luc

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 60
    • http://www.thesin.pl
i chyba wciąż żałuje przesiadki z 212 na 412, tak?
Szczególnie jak zapierdalam po schodach z salki prób do busa :P

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Eee... tak w ogole. Dlaczego Paki Engla Pro V30 są nawet tańsze od standard V60? :|

Bo się nie znajom ;). A tak serio - to gdzie? Raczej tylko na rynku wtórnym. A tam wszystko jest możliwe. Jeśli ktoś 8 lat hodował w pace kury, to i za darmo odda. Za to kury ma pro.
Paczki z głów!


Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
6 zika?? Ha ha :D. Toż to nawet kwestia stara/nowa dostawa, kurs $ itd...
Paczki z głów!

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
A jak dołożyliśmy analogowy dilej w linię, to jeszcze nigdy nie słyszałem tak szatańskiego śmiechu radości jak u Amanity.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Vin$

  • Gaduła
  • Wiadomości: 302
  • Gitara & Bas
Naszła mnie taka myśl. Stereo, stereo myślę o tym i myślę, ale czy się da tak w ogóle podłączyć? W Englu mam pojedyńcze wyjście. Czy to oznacza że mam wzmak mono i "G" ze stereo wyjdzie? :(
I'm back!

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Chyba lepiej jak wzmak ma 2x koncowki mocy jak np MG.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
6518 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Paź, 2007, 11:16:43
wysłana przez Leon
11 Odpowiedzi
6641 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lis, 2009, 17:19:52
wysłana przez pele
43 Odpowiedzi
23464 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Gru, 2009, 12:22:01
wysłana przez mleko
22 Odpowiedzi
18955 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Wrz, 2012, 00:52:40
wysłana przez Bielack
3 Odpowiedzi
1268 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Paź, 2014, 10:38:22
wysłana przez indabrain