Autor Wątek: Monitory jak najtańsze !  (Przeczytany 2956 razy)

Offline ukasheq

  • Gaduła
  • Wiadomości: 146
Monitory jak najtańsze !
« 01 Lip, 2012, 00:17:36 »
Siema !   ;)

Wiem, że tutaj już były takie tematy, ale chciałbym poznać więcej propozycji, a nie chce się komuś wtryniać w temat i odgrzewać niepotrzebnie stare tematy.
Bardzo też proszę o wyrozumiałość gdyż w kwestii monitorów jestem totalnym żółtodziobem  :P
No wiec sprawa wygląda tak. Nagrywam na POD Studio GX, do tego perki z reguły SSD, do tego dogrywam bas, wszystko w Reaperze i potrzebuje monitorów w maksymalnej relacji cena/jakość. Szczerze mówiąc na początku zwróciłem uwagę na Fostex PM 0.5 natomiast troszkę drogo.  Co ciekawe w moim przypadku, nie zawsze mam możliwość grać głośno (tym bardziej że lubię pracować w nocy), stąd zastanawiam się nad rozmiarem monitorów. Mam więc parę pytań

1) Na czym będzie polegać różnica między Fostex PM 0.5 a PM 0.4 ? (bo jeśli mniejsze sprzyjają cichszej pracy to dla mnie zaleta, aczkolwiek obstawiam że chodzi o basy  :P )

2) Chciałbym abyście mi wytypowali konkretne modele do 800zł i jakieś inne ciekawsze troszkę droższe (powiedzmy max 1200) do których warto byłoby dozbierać

3) nie wykluczam kupna używek, zwłaszcza po tym jak ktoś pisał w innym topicu że warto trzepać Ebay.de pod tym względem, dlatego fajnie by było gdybyście mi podali modele które można wyrwać w fajnej cenie, a które będą już naprawdę spoko

4) zależy mi żeby były aktywne  8)

5) Na koniec... Może to głupie ale... Przeglądając w jakimś sklepie internetowym różne monitory i ich zdjęcia, zauważyłem, że Fostexy mają bardzo ubogo na tylnim panelu pod kątem liczby wejść/wyjść/whatever na tle innych monitorów np Behringer. Nie wiem czy dobrze rozumuje. Miksując do tej pory na słuchawkach robiłem tak, że słuchawki wpinałem w Poda w wyjście słuchawkowe... Czy tak samo się robi z monitorami? Wiem, że pytanie wali bobem, ale naprawde nie wiem  :facepalm:

Dzięki, pozdro  :)

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Odp: Monitory jak najtańsze !
« Odpowiedź #1 01 Lip, 2012, 01:44:16 »
Te 1200 na pewno warto wyłożyć na behringery b3030a. Porównywałem bezpośrednio z krk 6, adamami a3x, yamaha hs50 i berki zdecydowanie najlepiej wypadły. Woofer zajebiście przetwarza dół, a wstęgowy tweeter robi śpiewne góry. Wszystko razem brzmi płasko i selektywnie. Na pewno się nie zawiedziesz na nich. Gdybym nie musiał spierdalać zagrabanicę to na pewno bym sie swoich nie pozbywał :)
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline firejump

  • Gaduła
  • Wiadomości: 296
    • Mniejszość
Odp: Monitory jak najtańsze !
« Odpowiedź #2 01 Lip, 2012, 06:30:29 »
1) Na czym będzie polegać różnica między Fostex PM 0.5 a PM 0.4 ? (bo jeśli mniejsze sprzyjają cichszej pracy to dla mnie zaleta, aczkolwiek obstawiam że chodzi o basy  :P )

Disclaimer: Mam od dłuższego (rok?) czasu PM 0.5, 0.4 nigdy nie słyszałem.
PM 0.5 nie mają za dużo basu. 0.4 pewnie mają go jeszcze mniej, ale poziom PM 0.5 też jest niewystarczający, żeby nie spieprzyć basu w mixie. Ja swoje muszę zawsze sprawdzić jeszcze na innych parach głośników i na słuchawkach - zwykle bas jest do znaczącej poprawy. Potem wracam na PM 0.5 i praktycznie nie słyszę różnicy... pod każdym innym względem te głośniki naprawdę dają radę, ale z basami fizyki nie oszukasz - muszą być jeszcze większe (głośniki, nie basy), żeby to (basy, nie głośniki) miało sens.

Co do głośności - PM 0.5 mają dużo zapasu - nawet, jak nie miksuję na nich, tylko stoję sobie parę metrów dalej, np. ćwicząc przez PODa - nigdy nie rozkręcam ich nad 1/3 głosności.

Cytuj
Miksując do tej pory na słuchawkach robiłem tak, że słuchawki wpinałem w Poda w wyjście słuchawkowe... Czy tak samo się robi z monitorami?
Monitory aktywne wpinasz w wyjście/wyjścia liniowe.


Offline sievr

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
    • youtube.com/sievrx
Odp: Monitory jak najtańsze !
« Odpowiedź #3 08 Lip, 2012, 14:58:24 »
Ja mam esi near 08 z tumana, cos mi sie wydaje ze do tysiaka bys sie zmiescil.
martch7 + eclipse <3

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
9301 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lut, 2010, 14:35:41
wysłana przez Tolein
34 Odpowiedzi
23646 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Sty, 2016, 22:16:11
wysłana przez przemak
8 Odpowiedzi
4812 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Gru, 2010, 17:18:13
wysłana przez Harbinger
22 Odpowiedzi
19038 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Cze, 2011, 14:58:08
wysłana przez Semedi
Słuchawki - jak najtańsze!

Zaczęty przez Omlet « 1 2 ... 11 12 » Hardware

298 Odpowiedzi
104883 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lip, 2016, 16:58:14
wysłana przez sylkis