Autor Wątek: Ashdown Fallen Angel 60DSP - TEST  (Przeczytany 5982 razy)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Ashdown Fallen Angel 60DSP - TEST
« 26 Cze, 2012, 14:56:10 »
Witam,

dziś kolejna nagrywka z mojej strony, tym razem pod wiosło podpiąłem Ashdown Fallen Angel 60 DSP, czyli najnowszej i ostatniej serii tych wzmaków. Przed wzmaka podpiąłem Puff TS808, który robił mi za clean boost'a. Reszta jak zawsze, czyli jedynie compressor i HP/LP na wiosłach, bez udziwnień.



A tutaj coś dla tych co chcą mp3:

http://www.sendspace.com/file/3pzdlo

Pzdr!

Spoiler
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Art

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 88
Zdecydowanie brzmi na więcej jak 800zł.
Brzmi bardzo sympatycznie, tylko mi brakuje trochę dołu i głębi (ale to może przez te moje chwilowe głośniczki, którym brakuje wszystkiego).
No i siary nie ma :D

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Siary nie ma to fakt, choć ten wzmak brzmi bardzo w nie moją stronę. Ten tu, o czym zapomniałem wspomnieć, jest bez "moda" polegającego na wymianie kondensatorów, podobno wymiana BARDZO poprawia brzmienie.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline maclaren2

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 85
Dość mało dołu, powiedział bym, że sucho trochę.

Offline puffmajster

  • Gaduła
  • Wiadomości: 135
Dokładnie Grunt o niebo lepszy. Na żywo FA ma taki muł ze szok ale jak widać coś z tego da się ukręcic :D
Ps. Bass dałeś na minimum?

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 320
Miałem tego ampa jakieś 1,5 roku i ilość basu wręcz nie pozwalała na gre z kapelą. Po za tym bardzo dziwnie brzmiał - dziwnie pozytywnie - miał to coś co sprawiało że chciało się jakoś zdjąć ten bas i zobaczyć jak to działa :) - brzmienie bardzo brytyjskie - generalnie chciałbym zobaczyć jak to gada po modzie :)

Zomballo

  • Gość
Ja miałem brytyjską 40tkę na EL84. Jeszcze bez efektów. Inaczej to brzmiało zdecydowanie. Nie mniej jednak trzeba było modować, a pod tym względem to wzmak-kameleon. Ja robiłem moda zmniejszającego bas i chyba mod pod soldano slo. Wiem, że da się to modować go pod inne wzmaki (bardzo popularny schemat preampu ;) ).
« Ostatnia zmiana: 27 Cze, 2012, 07:56:55 wysłana przez Zomballo »

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Grałem na tym przemodowanym konkretnie u Didejka, wtedy ten amp zmiótł mnie całkowicie. Ale też modował go Grunthell...
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
No faktycznie bass trzeba było zdjąć do zera, natomiast treble na niemal max, inaczej mulił. Podobno te mody potrafią z niego zrobić nie złą bestię, przy czym nie są trudne, no ale bez nich mnie nie urzekł. No i bardzo mu pomaga TS.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Rachet, nie grałeś na tym, tylko na 180, który ma zupełnie inną konstrukcję (bez DSP, 6xEL34, robiony w UK, inny schemat) i modował go Tom, a nie Grunthell. Wzmacniacz po modyfikacjach nie ma brzmieniowo nic wspólnego z oryginałem, więc nie ma sensu porównywać go do jakiegokolwiek FA, a szczególnie do DSP.

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 320
Nie ma to jak rozkręcić 180W Lampowca na chacie :D

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
To nie jest kwestia rozkręcenia tylko headroomu, czyli właśnie tego, żeby końcówka nie przesterowała się. Do tego trzeba mocy, zwłaszcza gdy w grę wchodzą niższe dźwięki. W rezultacie po podłączeniu ósemki mamy dżyn dżyn a nie pierd pierd.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Rachet, nie grałeś na tym, tylko na 180, który ma zupełnie inną konstrukcję (bez DSP, 6xEL34, robiony w UK, inny schemat) i modował go Tom, a nie Grunthell. Wzmacniacz po modyfikacjach nie ma brzmieniowo nic wspólnego z oryginałem, więc nie ma sensu porównywać go do jakiegokolwiek FA, a szczególnie do DSP.

A to przerasz za szerzenie zamieszania :-[
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Art

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 88
zdecydowanie Grunthell go wciąga nosem. ten przester jest taki... punkowy ;)
Punkowy przester ftw!  :D
I nie wiem czemu, ale ta konkretna próbka bardziej mi się podobała od Grunthella. O!
« Ostatnia zmiana: 27 Cze, 2012, 14:08:05 wysłana przez Art »

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
bardzo fajna próbka i to wcale nie dlatego, że sam mam FA 60 ;D

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
To nie jest kwestia rozkręcenia tylko headroomu, czyli właśnie tego, żeby końcówka nie przesterowała się. Do tego trzeba mocy, zwłaszcza gdy w grę wchodzą niższe dźwięki. W rezultacie po podłączeniu ósemki mamy dżyn dżyn a nie pierd pierd.

No to pchnij go Yonemu, żeby mógł ósemki szektera włączyć w lampę i mięc duży bathroom.
weimar guitar gently weeps

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
  • Wut?
    • Mein zespół
Racja, przymuł troszki :D Bałbym się usłyszeć go bez dopałki. Początkowy riff mi się z czymś kojarzy, albo z twoją próbką jakjegoś innego pieca, albo z jakimś kawałkiem ogólnie znanym?

Offline Art

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 88
W teście Grunthella był użyty bodajże ten sam kawałek.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
23 Odpowiedzi
10013 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Sie, 2008, 15:10:57
wysłana przez Budzan
17 Odpowiedzi
6959 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Maj, 2010, 00:04:39
wysłana przez Widek
10 Odpowiedzi
3317 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Maj, 2011, 23:06:05
wysłana przez Jakub_Z.
10 Odpowiedzi
3898 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Maj, 2011, 16:10:47
wysłana przez lokibalboa
15 Odpowiedzi
12174 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Paź, 2011, 08:21:38
wysłana przez wuj Bat