Autor Wątek: Najtańszy dobry wzmacniacz, który brzmi bardzo dobrze  (Przeczytany 31792 razy)

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
Pisałem juz tematy o wzmakach,ale niestety wszytkie wychodziły budżetowo poza moją kieszeń.:/
Wzmak ma byc głośny ok 80 watt.
lubie brzmienie ala Carpenter.
Czy istnieje jakiś dość tani wzmacniacz w takim przedziale cenowym.??
mam na mysli kwotę do 1800zł.
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
combo czy sam head??

carpenter bardzo duzo gral na JMP-1 Marshalla, wiec moze bys wciagnal jakiegos JCM900 w dobrej cenie i pocwiczyl ustawianie??
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
albo kisela i mt2 na dopałke ;)

e: jest jeszcze na allegro sidewinder w mega promocji : http://www.allegro.pl/item392202634_dunlop_sidewinder_101_korbka_do_nawijania_strun.html :D:D
B ( o ) ( o ) B S

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Jesli za te 1800zl ma byc jakis halfstack to polecam Randalla RH100. Nie wiem czy brzmienie Carpentera na tym wyciagniesz, ale to jest tani i dobry amp. Na allegro teraz jakis stoi po 800zl. Za reszte kasy szarpniesz jakas pake 4x12, albo juz calkiem przyzwoita 2x12 i masz na czym pociskac.

Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
Za ok 1600 możesz kupić randalla 50tc combo lampowe 50w, z opcja że na gigu możesz spokojnie podpiąć je do paki 4x12

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
osobiscie uwazam ze wyzej wymienione dwa randalle obsysaja pale ma maxa, szanuje preferencje innych, ale jak dla mnie to szajs.


ale jest fajne i tansze wyjscie, ktore zreszta zawsze doradzam, bo jest naprawde sensowne. Mowa mianowicie o combie Peavey classic VT (lampowa koncowka) i do tego POD 2.0 jako preamp bezposrednio wpinany w koncowe. Do 1800 wyrobisz sie jeszcze z kupnem sterownika midi, np. FCB1010


eventualnie ten JCM 900 2x12" i do tego POD 2.0, ale to bedzie troszke wiecej siana.
No pain No gain !

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
Ja sam słyszałem o Randallach różne opinie,więc niechceiałbym kupowac w ciemno(niemam mozliwości ogrania)
a po co Mi dodatkowo do Marshalla Pod.?
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
obsysaja pale na maxa

piszesz jakby to cos zlego bylo ;)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
"piszesz jakby to cos zlego bylo ;) "


w sumie nie jest, ale wole jednak zeby cos co ma dobrze grac - brzmialo, zamiast obsysac :) no ale sa gusta i gusciki, dlatego pewnie i na takie atrakcje znajda sie chetni ;)


Co do pytania o PODa, to powiem Ci tak, ten marszalek tez brzmi "specyficznie", co tez sie moze podobac lub nie, ale z PODem masz znacznie wieksze pole manewru jezeli chodzi o brzmienie i osobiscie uwazam ze w takim polaczeniu zagada to lepiej niz sam wzmak bez zadnych dopalek.
Zreszta spytaj sie Yonka, on ma taki rig.
No pain No gain !

Offline So99

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
  • I am that I am
obsysaja pale na maxa

piszesz jakby to cos zlego bylo ;)
piec obsysajacy pale grozi porazeniem prundem. no chyba ze ktos lubi jak niezle iskrzy - to git.
jebac master volume.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
od obsysania paly sa inne rzeczy. te rzeczy obrazaja sie potem, ze mowisz o nich rzeczy.

ten Randall 50TC to jest straszliwa kiszka - owszem, dynamika i charakter jest lampowy, ale co z tego, skoro brzmi jak kupa. ani clean, ani przester nie sa fajne, sa takie sobie ze wskazaniem na slabe. wywalanie kasy na ten piec tylko dlatego, ze to lampa jest bez sensu - mozna poszukac lepszych tranzystorow i brzmiec lepiej. i nie tracic potem kasy na wymiane lamp ;)

co do tematu - rozejrzalbym sie za polskimi produkcjami. jest duzo wiary, co najezdza na takie strasznie, ale np. ostatnia plyta Pneumy brzmi tak jak powinna. a do nagrania uzywali glowek MG, efektow Behringera (!!!) i Mayonesow. to nie siedmiostruna kapela, ale wykurw z tego zestawu byl taki, jaki byc powinien (na polskie warunki).

troche chujowe jest to, ze nie wiadomo gdzie to ograc i ciezko potem spieniezyc - osobiscie to dla mnie zajebisty minus, bo w zyciu nie kupilbym pieca w ciemno, zeby go potem sprzedac za 60% ceny. bardziej kalkuluje mi sie uzbieranie wiecej kapusty - jesli masz taka mozliwosc.

albo kup to JCM900, to nie jest zly amp, na pierwszego lampiaka nada sie w sam raz. uwazaj na trzeszczace potencjometry i na zuzyte lampy. ostatnio ziomek znalazl combo 2x12 za 1800 zeta - niestety, prawie kazdy pot trzeszczal i wymiana wszystkich bylaby zajebiscie droga. ale gralo toto fajnie, nowoczesnie i z pazurkiem. dosc kwadratowo, ale to w koncu JCM900 i one maja taka charakterystyke. JMP-1 z tego co go znam ze slyszenia gra dosc podobnie.

mysle ze do Stefanowego brzmienia to da rade.
« Ostatnia zmiana: 07 Lip, 2008, 18:32:15 wysłana przez dom?n »
Łe tej.

Offline nickos

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
od obsysania paly sa inne rzeczy. te rzeczy obrazaja sie potem, ze mowisz o nich rzeczy.

ten Randall 50TC to jest straszliwa kiszka - owszem, dynamika i charakter jest lampowy, ale co z tego, skoro brzmi jak kupa. ani clean, ani przester nie sa fajne, sa takie sobie ze wskazaniem na slabe. wywalanie kasy na ten piec tylko dlatego, ze to lampa jest bez sensu - mozna poszukac lepszych tranzystorow i brzmiec lepiej. i nie tracic potem kasy na wymiane lamp ;)

Z tym się nie zgadzam, ogrywałem tego randala i jak dal mnie brzmi zajebiśćie, kupiłbym go gdyby nie to że jest za drogi (teraz mam bandita 112). Brzmienie powala, rzuca mięchem zawodowo.

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
od obsysania paly sa inne rzeczy. te rzeczy obrazaja sie potem, ze mowisz o nich rzeczy.

ten Randall 50TC to jest straszliwa kiszka - owszem, dynamika i charakter jest lampowy, ale co z tego, skoro brzmi jak kupa. ani clean, ani przester nie sa fajne, sa takie sobie ze wskazaniem na slabe. wywalanie kasy na ten piec tylko dlatego, ze to lampa jest bez sensu - mozna poszukac lepszych tranzystorow i brzmiec lepiej. i nie tracic potem kasy na wymiane lamp ;)

Z tym się nie zgadzam, ogrywałem tego randala i jak dal mnie brzmi zajebiśćie, kupiłbym go gdyby nie to że jest za drogi (teraz mam bandita 112). Brzmienie powala, rzuca mięchem zawodowo.

W porównaniu do Bandita, to tak. Z innymi wzmakami w klasie R50TC niekoniecznie. Przede wszystkim chodzi o preferencje brzmieniowe.
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline metal

  • Gaduła
  • Wiadomości: 337
do rzezni to wolabym jak wyzej randala rh100 + pake 4x12 niz zajezdzonego jcm900 combo.

Nie wszystko co lampa to rzadzi. Zreszta najwazeniejsze co sam z tego ukrecisz.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
od obsysania paly sa inne rzeczy. te rzeczy obrazaja sie potem, ze mowisz o nich rzeczy.

ten Randall 50TC to jest straszliwa kiszka - owszem, dynamika i charakter jest lampowy, ale co z tego, skoro brzmi jak kupa. ani clean, ani przester nie sa fajne, sa takie sobie ze wskazaniem na slabe. wywalanie kasy na ten piec tylko dlatego, ze to lampa jest bez sensu - mozna poszukac lepszych tranzystorow i brzmiec lepiej. i nie tracic potem kasy na wymiane lamp ;)

Z tym się nie zgadzam, ogrywałem tego randala i jak dal mnie brzmi zajebiśćie, kupiłbym go gdyby nie to że jest za drogi (teraz mam bandita 112). Brzmienie powala, rzuca mięchem zawodowo.

W porównaniu do Bandita, to tak. Z innymi wzmakami w klasie R50TC niekoniecznie. Przede wszystkim chodzi o preferencje brzmieniowe.
Heh, podłączyłem ostatnio Bandita pod 4x12 v30 i się zdziwiłem - szybciej i lepiej niż na PODzie zabrzmiałem, jeśli chodzi o rytmike na przesterze. Czasami nawet kupe warto podłączyć pod lepszą paczkę ;)

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Line 6 Spider III w wersji Head i sobie spokojnie ukrecisz co tam bedziesz chcial  :headbang:
Nawet masz tam gotowe presety Deftones a zreszta sobie poczytaj co i jak:
http://musicman.pl/sklep/gitara-i-akcesoria/wzmacniacz-gitarowy/line-6-spider-iii-150-hd-2835/
« Ostatnia zmiana: 28 Paź, 2008, 00:07:06 wysłana przez DeathMaster »
Sie.. sie.. sie..

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Taa:)
Kup Peaveya Classica ziomek. W wersji combo 2x12. Deftones na tym pograsz, a nawet i rzeznie jak bedziesz mial ochote.
wearehelp.bandcamp. com

Zomballo

  • Gość
Hofi grzej do mnie po vsa. Jeszce Ci na paczuchne sowitą starczy.

Offline So99

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
  • I am that I am
jebac master volume.

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
BTW. Jak "najtańszy" "dobry" wzmacniacz może brzmieć "bardzo dobrze"?
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline metal

  • Gaduła
  • Wiadomości: 337
5150 block letter

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
5150 EVH to faktycznie "tani" wzmacniacz. ;)

Dobrze i tanio, to tylko w Tesco albo innym Lidlu... Jeśli czegoś takiego szukać, to ja bym strzelał we wzmacniacze z którejś polskiej manufaktury.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
A czy wy nigdy nie mieliście 18 lat, pieniędzy od babci, wielkich marzeń i mnóstwa kombinowania żeby cokolwiek kupić :D ?
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Cytat: Mery
BTW. Jak "najtańszy" "dobry" wzmacniacz może brzmieć "bardzo dobrze"?

do tego każda z tych cech jest subiektywna w pewnym zakresie, albo i całkiem zupełnie :)
« Ostatnia zmiana: 03 Lis, 2008, 16:36:54 wysłana przez Invivo »

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
A czy wy nigdy nie mieliście 18 lat, pieniędzy od babci, wielkich marzeń i mnóstwa kombinowania żeby cokolwiek kupić :D ?

myslisz, ze bedziesz mial latwiej? mam 28 lat, 5k brutto dochodu miesiecznie, a budzet zapinam na styk :D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
33 Odpowiedzi
16365 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Sty, 2011, 15:34:41
wysłana przez Matt-Carnage
31 Odpowiedzi
22789 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Mar, 2013, 15:25:57
wysłana przez czerez
2 Odpowiedzi
2703 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lis, 2012, 17:47:44
wysłana przez Aston
11 Odpowiedzi
5339 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sty, 2014, 23:22:00
wysłana przez Olcha
2 Odpowiedzi
1664 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lut, 2015, 11:40:25
wysłana przez FlyingV