Autor Wątek: Studio one 2 - najniższy poziom wiedzy  (Przeczytany 6421 razy)

Offline danati

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 44
Studio one 2 - najniższy poziom wiedzy
« 24 Cze, 2012, 09:12:40 »
Na początku chciałem serdecznie przywitać wszystkich forumowiczów.
Jestem całkowicie początkującym, dlatego już  w samym tytule zaznaczyłem że chodzi o najniższy z możliwych poziomu wiedzy.
Zakupiłem program Studio one 2 ( wersja angielska ) i bardzo chciałbym odtworzyć mój dawny zapis MIDI ( ze syntezatora ) ale nie mam pojęcia jak sie do tego zabrać. Wiem że to trudne jest, ale chciałbym chociaż od czegoś zacząć w sensie odsłuchania pewnych dźwięków a potem bym już sobie jakoś sam radził i czytał na ten temat, lub szukał nauczyciela w praktyce. Ale teraz po prostu chciałbym sie już trochę pocieszyć w praktyce.
-zdawało mi się że przeciągnę dany plik z muzyką i już dźwięk wydobędę ale niestety w komputerze mam martwą ciszę.
System komputera mam APPLE- MAC OS X. Program Studio one 2. A plik zapisany mam w trzech formach; 
-M.MID 
-MIDI File 
-UNIX ( SNG ) 

Byłbym wdzięczny za bardzo proste wskazówki, o jakie proszę powyżej, i jeśli ktoś zna jakiś link do wideo ( np. YouTube ) gdzie w prosty sposób miał bym co nieco wytłumaczone, to bardzo by mnie tym ucieszył. Znalazłem coś np. 
http://www.musicradar.com/news/tech/5-presonus-studio-one-v2-tutorial-videos-507297
Jednak to co znajduje w internecie, to albo jest na Windowsa, alo bardziej przypomina reklamę. Fakt że jest nie po Polsku ale po Angielsku to już chyba muszę sie pogodzić.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Samo midi Ci nie zabrzmi, musisz zapiąć jakąś wtyczkę perkusyjną na tą ścieżkę. Nie wiem czy są jakieś darmowe, to być może ktoś inny Ci powie, z płatnych jest względnie prosty i fajny EZ Drummer lub droższy i cięższy (i fajniejszy) Superior Drummer 2.0.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Po pierwsze to czemu, na czarne kości Imperatora, kupiłeś Studio One gdy za te same czy nawet mniejsze pieniądze możesz mieć Logic Studio w pełnej wersji z App Store'a? I którą wersję Studio One masz, bo vst to obsługuje chyba tylko wersja Proffessional...

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Czyli najpierw musisz sprawdzić czy Twoja wersja obsługuje zewnętrzne
VST (wtyczki efektowe np: symulacje wzmacniaczy i przeróżnych efektów) oraz
VSTi (symulacje instrumentów).
Jeśli obsługuje, to musisz zaopatrzyć się w odpowiedni VSTi, który ma grać Twoje MIDI.
VSTi perkusyjne np.
-addictive drums
-superior drummer
-ez drummer
VSTi do basu
-trilogy
-trilian
-broomstick bass
-hardcore bass
VSTi do klawiszy
-nexus 2
-tyrell nexus 6
Bo tak jak napisał Rachet, sama ścieżka z zapisem MIDI potrzebuje VSTi które ten zapis odtworzy.
« Ostatnia zmiana: 24 Cze, 2012, 11:08:16 wysłana przez ChopZeWsi »

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Btw. w ogóle jest problem z VST na japko, mówię o efektach, kompresorach i innym gówne, bo te powszechnie lubiane i urzywane w internetach lubią być tylko na pecety. Stąd nie miksuję i nie używam, bo mi się japkowych szukać nie chce :P Ale wszelkie EZ, Superiory i inne perko-basy są.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Logic Studio ma na pokładzie tyle wtyczek, że w zasadzie to trzeba tylko klawiaturę sterującą dokupić, żeby można było dłubać. A w App Storze teraz kosztuje 149€, więc chyba nie ma innego macowego DAW'a w tej cenie na rynku z takimi możliwościami...

Offline danati

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 44
Dziękuję Rachet, Yony, ChopZeWsi, Amanita, jestem pod wielkim wrażeniem. Niestety z winy mej nie wiedzy, wiele postów pomimo że są wspaniale napisane, nawet nie jestem wstanie skorzystać z ich porady.
Samo midi Ci nie zabrzmi, musisz zapiąć jakąś wtyczkę perkusyjną na tą ścieżkę. Nie wiem czy są jakieś darmowe, to być może ktoś inny Ci powie, z płatnych jest względnie prosty i fajny EZ Drummer lub droższy i cięższy (i fajniejszy) Superior Drummer 2.0.
Czy chodziło Ci o: TOONTRACK SUPERIOR DRUMMER 2.0 Za 920 zł ?
http://www.nokaut.pl/oprogramowanie/toontrack-superior-drummer-2-0.html
Po pierwsze to czemu, na czarne kości Imperatora, kupiłeś Studio One gdy za te same czy nawet mniejsze pieniądze możesz mieć Logic Studio w pełnej wersji z App Store'a?
Czy będę mógł wykorzystać powyższe wtyczki również w Logic Studio, jeśli zakupię Logic Studio  za 2 299,00 zł. ?
http://store.apple.com/pl/product/MB795Z/A

Czy lepiej jest zakupić więcej programów, czy może lepiej jest kupić 1 i trzymać się tylko niego ?
Bardzo prosiłbym o taką ogólną wycenę ile kosztować będzie mnie wszystko. Np. myślałem że gdy zakupię program „Studio One”, to koniec wydatków, a tutaj okazuje się że na samo dzień dobry potrzebuję jakieś wtyczki czyli kolejne wydatki. 
Zapewne udam się do jakiegoś studia o porady, ale prosiłbym o takie wstępne, ogólne informacje. Interesuje mnie też program najlepszy z możliwych abym za pomocą niego mógł zmieniać swój głos, nakładać na niego różne efekty, edycja wokalu, syntezowanie śpiewania, itd. aA w trakcie nagrywać wszystkow  czasie rzeczywistym.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Czy będę mógł wykorzystać powyższe wtyczki również w Logic Studio, jeśli zakupię Logic Studio  za 2 299,00 zł. ?
Po pierwsze, to na jakim systemie masz Maca? W Lionie jak się wchodzi w App Store (normalna aplikacja) to Logic Studio kosztuje 149€, a to ni chuchu nie wychodzi 2299 PLN...
Po drugie, Logic widzi AU a nie VST, ale większość wtyczek macowych jest chyba również w wersji audio unit.
Ale możesz też zrobić tak jak radzi Amanita, bo bankowo wie więcej ode mnie na ten temat. A przynajmniej więcej rozumie :)

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Dobra, pojebałem.
Logic Pro w App Store. Ale z tego co pamiętam to jest to wersja Studio bez bibliotek, do których masz dostęp za darmo po kupieniu Pro. A Studio to po prostu wersja pudełkowa.
http://itunes.apple.com/pl/app/logic-pro/id459578486?mt=12

Offline danati

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 44
Dobra, pojebałem.
Logic Pro w App Store. Ale z tego co pamiętam to jest to wersja Studio bez bibliotek, do których masz dostęp za darmo po kupieniu Pro. A Studio to po prostu wersja pudełkowa.
http://itunes.apple.com/pl/app/logic-pro/id459578486?mt=12
Zatem wydając zamiast w Polskim sklepie  2 299,00 zł, za Logic Studio moge wydać tylko 149€ za Logic Pro w App Store, i mieć dokładnie to samo ?


Jeśli mogę prosić, to przypominam też o mym pytaniu;

Czy lepiej jest zakupić więcej programów, czy może lepiej jest kupić 1 i trzymać się tylko niego ?



Czy chodziło Ci o: TOONTRACK SUPERIOR DRUMMER 2.0 Za 920 zł ?
http://www.nokaut.pl/oprogramowanie/toontrack-superior-drummer-2-0.html
..........
Czy będę mógł wykorzystać powyższe wtyczki również w Logic Studio, jeśli zakupię Logic Studio  za 2 299,00 zł. ?
http://store.apple.com/pl/product/MB795Z/A



na jakim systemie masz Maca?


Za kilka dni wychodzi mountain lion, zatem jego zakupię i jego już wartało by podawać że posiadam.

w S1 masz wbudowany instrument, który zwie się Presence.
zanim zaczniesz szastać kasą, spróbuj się tego nauczyć używać :)

Nawet wyszukiwarka programu studio one, nie odnalazła  słowa ; ,,presence" a co dopiero ja mógłbym tego używać :)
Ja chcę chociaż usłyszeć jakis dźwięk ;)
« Ostatnia zmiana: 24 Cze, 2012, 16:43:19 wysłana przez danati »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
6966 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sty, 2010, 16:54:31
wysłana przez Massacrrrre
Analogowe studio

Zaczęty przez RaiQ Ogólnie

6 Odpowiedzi
7422 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Cze, 2010, 23:58:49
wysłana przez wrobelsparrow
Studio Drummer

Zaczęty przez Thoth Software

5 Odpowiedzi
3384 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sie, 2011, 01:21:55
wysłana przez bandit112
0 Odpowiedzi
917 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Gru, 2012, 23:48:25
wysłana przez sinquestsound
7 Odpowiedzi
2073 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Mar, 2013, 22:41:46
wysłana przez Zbir