Autor Wątek: NAD : Marszczal JCM2000 TSL60 (i od razu pytanko ;))  (Przeczytany 3591 razy)

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Pany miłe, geje zacne,

otóż puściłem mojego Safejdża koledze forumowemu i tak zostałem bez pieca (także, przez przykrą 'przygodę' której finał na pewno opiszę tutaj dla przestrogi). Ostatecznie resztką kasy zakupiłem ... JCM2000 TSL60.

Lol.

Piec jest całkiem sympatyczny pomijając jego pełną marszczalowatość i to 'coś' w soundzie czego się nie da zmienić niczym. Otóż przesiadając się na niego z Engla (czego teraz mimo wszystko żałuję 'troszkę') dowiedziałem się po co ludzie zakładają struny 180 z holownika morskiego. Otóż tak - trzeba nakurwiać po strunach. W Engielu to wystarczyło muskać struny a i tak brzmiał, tutaj nie ma lekko niestety.

NAD'a większego z prupkami zrobię później, ale mam pytanie :

Was też wkurwia pętla równoległa w tym wzmachu która i tak połowę sygnału puszcza dalej??? Czy coś nie tak z moim JCM? FX włączone, FX Mix na 100% a i tak połowa sygnału napierdala obok, mogę sobie ściszać na pedale z FCB...

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Jakieś tam masz przyciski z tyłu loop level i zmieniaj sobie tym pokrętłem z przodu. Za dużo Ci nie wytłumaczę bo pętli nie używam ;)
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Jebać pętle. Bądź mężczyzną i graj w torze sygnałowym.
:D

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Hah! niestety, mam tą 'nieprzyjemność' grać, jak to ktoś ujął - na kanale do strojenia gitary XD

Problem tego typu, że pstryczek elektryczek z tyłu tylko podbija pętle -10 / +4, ale nadal część sygnału leci obok skurczybyka, a przecie równoległa przy pełnym WET powinna niby wssysać cały sygnał przez pętle?

Dlatego właśnie lubię te niemiecki złomy - w Englu równoległa na 100% = 100%, a nie jakieś chobździe zepsute :P

Offline gkoz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Pętla w TSL to porażka, już w niejednym przerabiałem na szeregową i jest to jedyne sensowne wyjście z sytuacji.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Ale ja poważnie mówię. Pół świata grało i gra wpinając delaye i chorusy w tor i żyją :)

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
TC GMajory też :P?

Offline gkoz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Żyją, żyją, ale niektórzy lubią żyć trochę inaczej i korzystają z dobrodziejstw techniki ;)
Wytnij R106, to będziesz miał szeregową. Co prawda, żeby przełączanie tej pętli działało i wszystko było fajnie jak przy normalnej pętli szeregowej, trzeba się więcej namęczyć. Jednak wycięcie R106 robi z niej już 100% szeregową i zdatną do użycia pętle.
« Ostatnia zmiana: 23 Cze, 2012, 23:33:14 wysłana przez gkoz »

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Becouse Fuck YOU, THATS WHY! :P

Po prostu kasa :( Mieszkanie, Auto, a  akurat ze studio wyszedłem więc mogłem puścić - ale tak - to był błąd ;( Przyznaję bez bicia, niestety życie kopie w dupę. Po czym po miesiącu załapałem 3 projekty dzięki którym mogłem go nie sprzedawać ... :( Teraz dopiero widzę, jak niektóre piece ssą pytę i biorą z połykiem :/

a z Tobą, panie GKOZ to ja się zaraz skontaktuję :P Chyba, że prędzej popchnę tego TSL.

Choć to na prawdę dobry piec, wymagający ale serio świetny, szczególnie do odmian rock'a, ciężkiego rocka, części metalu :) Nawet na 7 strunach i niskim stroju daje radę, aleeeee ... nie lubię tego maszczalowego 'czegoś' :/ I jakoś mnie mogę się do tego przekonać ...
« Ostatnia zmiana: 24 Cze, 2012, 20:02:08 wysłana przez Vertigo »

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
niektóre piece ssą pytę i biorą z połykiem :/

Które? Biorę od ręki i rzucam dziewczynę!

Offline gkoz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Zapraszam na konsultacje ;)

A co do TSL, to nigdy mnie nie przekonał do siebie, szczególnie że w pobliżu jest DSL, który robi robotę zdecydowanie lepszą.

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Nie będą potrzebne :D

SPRZEDAM JCM 2000 TSL 60, stan jak nowy - 2300zł czyli tyle za ile kupiłem :)

(i uj z NAD-em ;) )

Offline gkoz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Gratuluję trafnej decyzji ;)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Verigo czemu Tobie się chce tego co mnie? :P No kurde ten ENGL ma trafić do Bydgoszczy :P
Bynajmniej to nie przynajmniej!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
16 Odpowiedzi
5018 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sie, 2010, 23:59:36
wysłana przez Vertigo
4 Odpowiedzi
8497 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Wrz, 2014, 23:45:47
wysłana przez firejump
2 Odpowiedzi
1482 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Cze, 2015, 11:10:50
wysłana przez shogun616
32 Odpowiedzi
4316 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Gru, 2015, 02:03:33
wysłana przez Eregeth
4 Odpowiedzi
1819 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lut, 2017, 11:36:44
wysłana przez Lubder