Autor Wątek: Test Taurus Stomphead i Zebu Delay/Reverb  (Przeczytany 20788 razy)

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Test Taurus Stomphead i Zebu Delay/Reverb
« 19 Cze, 2012, 22:20:46 »
Herr Komendant Yonenstein popełnił nowy test. A teraz czytać prosiaki!!!!!  :evil:
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.

Offline spooky_head

  • Gaduła
  • Wiadomości: 285
Wszystko piknie ale...



Trochę się zgasowałem, ale musi poczekać, aż będę więcej grał, lub aż sprzedam wzmak z kolumną.
minimum respect!

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Jest jeszcze trzeci typ ludzi robiących takie ujęcia - pijani basiści :D
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
No dobra, to już wiemy, że Taurus poradzi sobie znakomicie kiedy wypuścimy akord i pójdziemy zrobić w tym czasie herbatę - w sumie z tym sobie radzi każdy przester.
Ewentualnie poradzi sobie z coverami Gojiry cokolwiek to oznacza.

Moje pytanie brzmi: jak on sobie poradzi z szybkim graniem? Czy jest czytelny w takich partiach? Czy jest selektywny? Czy jest dynamiczny?

W ogóle jakiś ten test taki bez sensu. Dowiedziałem się z niego głównie jakim sprzętem dysponuje Yony, jakie ma gitary, jakie paczki, jakie struny w gitarze, jakie ma zespoły, w którym gra na czym.  Na temat brzmienia jedyna informacja to jaki wzmacniacz przywodzi na myśl jeden z kanałów w Taurusie.

No ja pierdole...

To chyba miała być wieczorna notka na twittera, a nie recenzja?

Bo tak w sumie to chuj mnie obchodzi czy Yonkowi się to podoba czy nie. Bardziej by mnie jednak interesowało jak to brzmi, a tego mi zabrakło w tym "teście".

Nie o takie ss.pl walczyłem :(


Edit:
Postanowiłem wypisać jeszcze wszystkie informacje na temat brzmienia jakie można przeczytać:

Kanał czysty bardzo ładny, klarowny.
Kanał lead lejący, ciężki.

I to by było na tyle.
« Ostatnia zmiana: 20 Cze, 2012, 16:14:03 wysłana przez Dexterek »
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Może nie powinienem się odzywać ale...
Kurwa, Dex, Ty jakiś problem masz ze mną? Skąd ta agresja? Chcesz poczytać pierdoły jak jest zbudowany, jak dalece jest selektywny i którego tranzystora to zasługa to jest tego choćby u konkurencji najbliższej skolko ugodno. Ja chciałem napisać o tym jak go czuję i napisałem i pierdoli mnie serdecznie to, że ktoś ma chęć na kolejny NUDNY test, których ja nawet nie czytam bo mi się chce rzygać, zwłaszcza jeśli taki tekst może se znaleźć w 12 miejscach w necie. Producent np jest zajebiście zadowolony z tej "twitterowej notki" bo wreszcie przeczytał coś, jak sami to ładnie ujęli, świeżego. Poza tym man, nie wszyscy grają techniczny death metal i nie wszyscy szukają takiego wzmaka, który ma jakąś wyimaginowaną czy nie dynamikę. Zupełnie jakbyś się przypierdolił, że Sunn T nie nadaje się do grania technicznego więc jest chujowy.
I nie pierdol, że to wszystkie informacje bo jeszcze napisałem 3 słowa o crunchu :)

I no offence mate, nie obrażam się a ni Ty się nie obrażaj, w oczy najlepszemu przyjacielowi bym to samo powiedział. Ty masz swoje argumenty ja swoje. Szanuję Twoje zdanie jak rzadko kogo na tym forum, ale z Twoją recenzją recenzji się po prostu nie zgadzam i trochę chyba przesadziłeś :)
« Ostatnia zmiana: 20 Cze, 2012, 16:53:08 wysłana przez Yony »

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Liczyłem na przynajmniej  pajaca :(.



Spoiler

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Yony a jak z glosnoscia tego stomphead'a? Przebije sie przez perke? Bo idea sprzetu mi zajebiscie pasuje. No i co najwazniejsze, brzmi fajnie. Acha, petla efektow jest?

Ed: Na fotach sie dopatrzylem, ze jest petla. Super. Jak wystarczajaco glosny na proby i klubowe granie to chyba biere
« Ostatnia zmiana: 20 Cze, 2012, 20:11:46 wysłana przez Mat »

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 351
    • CTG TV
No ja się totalnie zgadzam z dexem. Wiadomo looz loozem, ale w teście nie ma żadnych konkretnych informacji. Po zdjęciach widzę że gniazdo zasilania dalej w dziwnym miejscu etc, mi to przeszkadzało w Vechoor. Podsumowując, notka fajna, merytoryczność: 1/10 :P
mniut i piah

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Cieszę się Yony, że nie potraktowałeś tego jako atak personalny bo to nie o to chodzi(a w Polsce jak wiadomo moda na przyjmowanie krytyki jako atak personalny zawsze żywa).

Moim jedynym zamiarem było zwrócić uwagę, że ten test w zasadzie nic nie testuje. W całym gąszczu zbędnych informacji co najwyżej można się dowiedzieć, że tobie się podoba ;)

Życzyłbym sobie aby na moim ukochanym portalu pojawiające się recenzje były użyteczne dla gitarzystów, a nie fanów autora testu. Mamy tutaj jakiekolwiek recenzje raz na sto lat, a tu się pojawia i to bezużyteczna taka. Smutno mi było, a ja agresywny jak smutny. I nie chodzi o to, żeby testować każdy wzmak do death metalu. Chodzi o to żeby opisać jak się sprawuje w różnych warunkach.

Zresztą przecież nie będę cię uczyć pisać recenzji. Jakbyś miał ochotę to pewnie bez problemu byś napisał co i jak ;)

Jeżeli zrobiłeś ten test bez powodu to chwała ci za to, że ci się w ogóle chciało poświęcić czas.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Dex, ściagnie się stompheada na Śląsk i sam pierdolniesz drugą cześć testu, tym razem opisując klocka z Twojego punktu widzenia. Wchodzisz ? :)

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Wchodzę zdecydowanie!
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Na SS jest o tyle fajnie że możemy dopytać Yonego o te kwestie których nie poruszył w teście, a nas interesują. Myślę że by na takie pytania odpowiedział gdyby go ładnie poprosić.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Na SS jest o tyle fajnie że możemy dopytać Yonego o te kwestie których nie poruszył w teście, a nas interesują. Myślę że by na takie pytania odpowiedział gdyby go ładnie poprosić.
Stąd go przegoniliście i nie odpowiedział, aż musiałem się przez PW dopytywać ;)