Autor Wątek: [NGD] Fender Vintage 57' Reissue Mary Kaye Stratocaster.  (Przeczytany 5289 razy)

Offline adim

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 29
Wczoraj dobiłem targu z pewnym bardzo miłym Panem. Zamieniam Music Man'a Axis Sport na fajnego, jak sądzę hamerykańskiego Strata - cenowo półka ta sama co seria Artist, wyższa niż Deluxe... Jako były właściciel średnio udanego Jeff Beck'a i paru innych amerykańców podchodzę do tego raczej neutralnie. Zobaczymy co z tego będzie.
Ze względu na lokalizację zamiany dokonywaliśmy w ciemno (450 km drogi).
O ile modyfikację polegającą na zmianie CS 57/62 na Dimarzio Tone Zone S na mostku potrafię zrozumieć (chce się pograć coś mocniejszego), to ni pigmej nie rozumiem, co przyświecało, żeby zmienić je na middle i neck na Fendery Samarium Cobalt Noisless. Bardzo fajny był natomiast pomysł zamontowania złotej płytki... Moim zdaniem komponuje się dużo lepiej, niż zwykła biała, do tego ze złotym osprzętem upodabnia się do jednego z Gilmourowskich stratów (The #0001 Stratocaster)
Szukam teraz fajnego seta singli, myślałem o EMG DG-20, ale może znajdę coś przyjemniejszego (zastanawiam się czy postawić na uniwersalność i taki se charakter, czy na zajebiste oldschoolowy sound, ale brum i mniejsze możliwości kreowania soundu)
Więcej napiszę jutro - wtedy jak sądzę nawiedzi mnie kurier z przesyłką.


« Ostatnia zmiana: 19 Cze, 2012, 17:32:18 wysłana przez adim »

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Cygański festyn. Podoba mi się! :tak:
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline JC

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 40
  • Coffee Anal
Gratsy, sam go chciałem łyknąć :) czekam na opinię, jak się sprawuje.
Satanizm jest zajebisty! Sprzedam
It's only rock'n'roll but I like it

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Bardzo festyn, ale bardzo gratsy :-*
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Jak spojrzałem na niego, to w myślach miałem widok Bogdana Grad'a grającego na nim we wczesnych latach 90tych na jakimś święcie prosiaka -> czyt. jest festyn!

Gratki :)
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Jak spojrzałem na niego, to w myślach miałem widok Bogdana Grad'a grającego na nim we wczesnych latach 90tych na jakimś święcie prosiaka -> czyt. jest festyn!

Gratki :)

Nie obrażaj 7enderów! :D
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline adim

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 29
Boję się radiusa 7,25 i V-necka, poza tym ta wersja (White Blonde) ma dechę jesionową... Będzie ciekawie jutro ;)

BTW:

Gilmourowy strat - +10 do lansu :D

Oddam go do firmy zajmującej się wintydżowaniem gitar (napierdalaniem młotkiem) i będzie respect na dzielni :D
« Ostatnia zmiana: 19 Cze, 2012, 23:50:33 wysłana przez adim »

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Leswar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 218
Radius 7,25 jest spoko! :) Już rok na takim gram i sobie chwalę.

Jeszcze raz gratuluję :)

Offline adim

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 29
Dzięki, zobaczymy jutro czy jest czego... Szykuje się pierwszy dzień bez Euro :D

Posty połączone: 21 Cze, 2012, 00:12:02
Uff, grałem, długo.

Szkoda, że spędziłem 2 godziny na regulacji, pacjent od którego go kupiłem chyba lubił trzymać banany w łapie.
Brzmienie? W skrócie - rasowy strat, pełny, szklisty sound, urywa jajca przy samej głowie. Decha ładnie rezonuje, sustain elegancki. Wajhowanie nie powoduje rozstrojeń, nawet na nierozegranych elixirkach.
Dimarek tonzon jakiś taki mało wyrazisty jest, ale to może do PAF-owych humbów z gibola jestem przyzwyczajony, SCN nie gadają tak źle, jak myślałem.
Wykonanie - miodzio - lakier, spasowanie elementów hi-endowe.  V-neck - przyzwyczajam się, radius 7,25  - nie taki straszny.
Wygląd na żywo sprawia dużo lepsze wrażenie, pod cieniutką warstwą lakieru nitro widać pikne słoje jesionu bagiennego, wiosło wyraźnie może spełniać funkcję lanserską - jest niczym złote AirMax'y dla hiphopowca.
Generalnie 57' mi robi bardzo dobrze, dużo lepiej niż Jeff Beck i mimo wszystko brzmieniowo jak i stylistycznie lepiej również od Axisa.
« Ostatnia zmiana: 21 Cze, 2012, 00:12:02 wysłana przez adim »

Offline adim

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 29
wiosełko na żywo :D


Offline adim

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 29
Chciałbym :D
 Panu Bartkowi z Reserwatu bardzo ślicznie ze Stratem gadał, chociaż pokaźna podłoga też zrobiła swoje.
My pociskamy na Marshallu DSL i JCM 900.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
7910 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Kwi, 2010, 13:57:33
wysłana przez primer
14 Odpowiedzi
9072 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Mar, 2011, 20:42:16
wysłana przez sobek
12 Odpowiedzi
5590 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Wrz, 2011, 12:52:41
wysłana przez Rumak
7 Odpowiedzi
2195 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Paź, 2013, 16:06:35
wysłana przez vlamnick
5 Odpowiedzi
1899 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Sty, 2015, 13:40:20
wysłana przez Stivo2005