Autor Wątek: GRUBE STRUNY - GRYF  (Przeczytany 22742 razy)

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Odp: GRUBE STRUNY - GRYF
« Odpowiedź #25 13 Cze, 2012, 15:42:01 »
w gitarach akustycznych, 12-strunowych w szczególności, takie naprężenia to standard. gryf basu przenosi dużo większe naprężenia, niż gryf gitary ze standardowym kompletem strun i jakoś basy się nie łamią z tego powodu nagminnie. a są ździebko dłuższe ;)

grubości strun dobrałeś sobie IMO z dupy, ale nie mnie powstrzymywać Cię przed nabyciem wiedzy metodą empiryczną ;D

jak będziesz kręcił prętem (a czeka Cię to chyba raczej na pewno), to
- kręć przy poluzowanych strunach
- po regulacji daj gryfowi z godzinkę odpocząć, zanim kategorycznie ocenisz rezultat i ewentualnie zaczniesz kręcić dalej
   ja wiem sam set to raczej kupa każdy to tutaj mówi ;) ale narazie innych strun nie mam i na razie będę kombinować z tym co mam na słuch i pod wzmacniacz ,ale tak jak na razie to jest najmniejszy problem bardziej mnie interesuje czy beż żadnego stresu mogę na rga7 robić czy gryf to uciągnie i się nie odkształci na stałę albo nie daj Bóg klejenie jakie nie trzaśnie ....tu mam dylemat a z grubością to raczej już dalej nie pójdę, do 70-ciu mi wystarczy albo zjadę lekko w dół do 60-tki włącznie zależnie jak to będzie brzmiało i pod łapą chodziło :)
Vic, syćko prawda.
ino oryginalny plan kolegi zakładał dosyć radykalne naprężenia i co za tym idzie pewnie radykalną regulację. a nie wiem, czy kolega wcześniej regulował pręt w gryfie. lepiej na zimne dmuchać w takich wypadkach IMO :)

  na regulacji gryfu zęby zjadłem że tak powiem,parę lat się grało i swój sposób mam czyli najpierw kilka dni same struny  odczekać jak się rozciągną na gryfie strojąc co dzień  do stroju podstawowego aby naciąg był maksymalny na strunach ,dopiero zabawa w strojenie (oczywiście każdy jak tam chce;) w dół do brzmienia jak pasuje... nastroić , spra dzić gryf...nie pasi luzuje struny , podciągam śrubę i znowy stroję i tak do skutku,śrubę można zerwać właśnie wtedy kiedy gitara jest nastrojona i parcie na samą śrubę jest maksymalne ...wtedy gwint możę nie wytrzymać (taka jest moja teoria)..a pytam ogryf w ibanezach rga7 bo wcześniej nie miałem ibka więc nie wiem jak się zachowują , no to że fabryki są przenoszone do tańszych krajów samo mówi za siebie że materiały też są gorzej ej selekcjonowane, żle sezonowane drewno na szybciocha  i takie tam ...dlatego pytam o gitary jak się zachowują teraz :) czyli kończąć ten temat bo nie chcę zawracać wszystkim głowy  zostaję przy secie DEAN MARKLEY 11 - 13 - 20 - 30w - 42w - 52w - 60 BLUE STEEL i 60 -tke wymieniam na -70 kę.Na razie tylko takie struny mam i będę z nimi kombinował.Proszę o potwierdzenie czy narazie tak może być
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
54 Odpowiedzi
24305 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2007, 10:03:38
wysłana przez Harvest
10 Odpowiedzi
4064 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lis, 2010, 12:48:33
wysłana przez Orange
47 Odpowiedzi
14084 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Paź, 2011, 10:40:34
wysłana przez sify11
45 Odpowiedzi
23577 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Gru, 2012, 01:38:42
wysłana przez OMSON
13 Odpowiedzi
4999 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Mar, 2015, 02:20:33
wysłana przez Sleepwalker74