Autor Wątek: Flying V Traditional Pro vs '67  (Przeczytany 2908 razy)

Offline CoNRaDb

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Flying V Traditional Pro vs '67
« 06 Cze, 2012, 21:15:36 »
To mój pierwszy post, więc przede wszystkim chciałbym się przywitać.

A teraz do rzeczy. Na thomannie i stronie Gibsona funkcjonuje coś takiego jak Flying V Traditional Pro: http://www2.gibson.com/Products/Electric-Guitars/Flying-V/Gibson-USA/Flying-V-Traditional-Pro/Specs.aspx
Według specyfikacji różni się:
-kluczami,
-ma binding,
-jest o 4% zmniejszony,
-inny profil gryfu (Thin V),
-inne pickupy
-brak maskownicy

U tutaj moje pytanie: czy ktokolwiek z Was ma, albo chociaż grał na tym Traditionalu?
O co chodzi z tym gryfem? Ten Thin V to coś w stylu slim tapper?

I jeszcze jedno pytanie: na zwykłym Flying V wg Gibsona i Thomanna podstrunica jest z rołzłudu, ale gdzieś spotkałem informacje, że jest tam palisander. Błąd, czy wsadzali inne drewno, zależnie od roku produkcji?
« Ostatnia zmiana: 08 Cze, 2012, 17:45:46 wysłana przez CoNRaDb »

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Cytuj
I jeszcze jedno pytanie: na zwykłym Flying V wg Gibsona i Thomanna podstrunica jest z rołzłudu, ale gdzieś spotkałem informacje, że jest tam palisander

Wstaań, powiedz nie jesteś saaam...! :D

Spoiler

Profil V... Wyobraź sobie, że uwalisz główkę i patrzysz prosto w to ujebane miejsce. Widzisz wtedy profil gryfu. Z regóły wygląda jak D mniej więcej (postrunnica po lewej). I teraz imaginuj sobie V (w tym wypadku postrunnica jest na górze).
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline CoNRaDb

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Dobra, fail.

Los bywa przewrotny. Sam się z tego kiedyś śmiałem...

Wszystko przez tą wikipedię. Na cholerę robić artykuł na polskiej wikipedii o palisandrze i rosewoodzie to ja nie wiem. Jak można pomyśleć, że Gibson robi podstrunice z czegoś innego niż palisander (o jakiś hebanach czy zapiekanych klonach (!) nie wspominam).

Czyli rozumiem, że nie ma sensu iść w coś takiego bez możliwości ogrania, bo niemiziaste toto jest.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Rachę, zepsółeś zabawe! :(

Spoiler
i always go full retard

Offline slayer-66669999

  • Gaduła
  • Wiadomości: 186
  • execute them all!
Ja bym tam brał traditional Pro, bo ma PRO w nazwie, co sugeruje, że można na nim grać szybciej:P

Offline Gwidon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 90
Miałem "zwykłego" Flying V ebony i było to bardzo mocno i pełnie brzmiące wiosło. Traditional wg mnie jest o wiele ładniejszy a z podstawowych różnic ma tylko inne przetworniki ale na pewno będzie dobrze grał bo to i tak świetna konfiguracja gitary.

Offline Testorrob

  • Gaduła
  • Wiadomości: 275
    • Testor na myspace
Wizualnie zdecydowanie na plus Traditional! Uwielbiam obindowane wiosła. Nie wiem natomiast jak gra, należałoby porównywać na tych samych pickupach.

Offline fzero

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 27
No seria PRO - zarowno Explorer jak i V wygladaja swietnie, brak pickguardow i binding, czyli to czego brakuje mi w "zwyklych" modelach. Co do ogrania to czy w ogole w PL ktos to widzial wiszace w sklepie? Na stronie dżipsona ze to niby exlcusive dla Guitarcenter, ale w Thomanie tez mają.

Offline CoNRaDb

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Na mnie jakoś ta seria nie robi aż takiego wrażenia. Binding- ok, ale bez pickguardu wyglądają jakoś tak łyso. I nie są białe. A explorer - tak czy inaczej, łopata.

W Polsce tej serii nawet w internecie za bardzo tego nie ma, liczyłem, że może ktoś to na obczyźnie macał...

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Za V-kami nie przepadam, ale musze powiedziec ze jest bardzo ladnie wykonczona i do tego dobry kolor :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
28 Odpowiedzi
9275 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Maj, 2010, 15:36:09
wysłana przez dawson
30 Odpowiedzi
16843 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lis, 2010, 22:02:41
wysłana przez mhrok lama
9 Odpowiedzi
3899 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Mar, 2012, 08:58:36
wysłana przez Maciek
7 Odpowiedzi
3110 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Cze, 2012, 08:42:06
wysłana przez necrox
31 Odpowiedzi
9829 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Mar, 2015, 06:54:39
wysłana przez MrJ