Autor Wątek: Line 6 POD X3 Live ------> Komputer  (Przeczytany 16530 razy)

Offline inkwizytor

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 16
Line 6 POD X3 Live ------> Komputer
« 01 Lip, 2008, 21:21:39 »
Hi!
Mam problem z podłączeniem Poda X3 do kompa. Próbowałem różnych konfiguracji. Uzyskałem tylko tyle, że mogę nagrać dźwięk, ale podczas nagrywania nie słyszę z kompa tylko muszę podpiąć słuchawki do Poda. Po nagraniu przełączam słuchawki do komputera i wtedy, przy odtwarzaniu nagrania wszystkie ścieżki słychać.
Może oprócz kabla USB trzeba podłączyć jeszcze inny kabel liniowy?
    W programie GearBox, raczej nie widać żadnych opcji do konfiguracji. W panelu sterowania, opcjach dźwięku również próbowałem różnych sposobów.
za każdym razem to samo.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Po pierwsze dzień dobry i witamy na forum.
Po drugie. POD robi za zewnętrzną kartę muzyczną jak go spinasz przez USB. Windows niezbyt się nadaje do ustawienia dwóch urządzeń do obsługi dźwięku (jedno odtwarza drugie nagrywa), a przynajmniej mnie się nigdy nie udało tego dokonać, choć teoretycznie jest to możliwe. Jak włączasz PODa to przejmuje on po prostu funkcję Twojej karty muzycznej.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline inkwizytor

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 16
Dzień dobry!!! Witam na forum!!!
Sorry za faux pas. :-[ :-[ :-[
Myślałem, że przeoczyłem jakieś ustawienia "outputs" w podzie (ma tyle tych ustawień, że...)
Spróbuję z dodatkowym kablem.  Takie rozdwojenie odsłuchów jest niewygodne, np. gitara z poda przez słuchawki, a podkłady z kompa przez głośniki.

Dzięki

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Jeśli ustawisz systemowo POD'a jako kartę muzyczną to wszystko będzie przez niego szło, tylko podłącz głośniki do niego a nie do kompa.

Offline Kaar

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 50
u mnie śmiga i pod i karta. Po włączeniu poda ustawiłem w opcjach dźwięku poda jako domyślne urządzenie do nagrywania, a jako urządzenie do odtwarzania kartę dźwiękową i śmiga elegancko.  ;D

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Jaki windows i jaka karta?
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Kaar

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 50
u mnie na XP SP2 i jakiejś starej jamasze zawsze śmigało, i z podem XT i z XTL

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
No ale chyba nie korzystając z ASIO :)

edit:
Teoretycznie powinno się tak dać zrobić korzystając ze sterowników WDM PODa i karty dźwiękowej. Problem polega na tym, że sygnał będzie przebiegał przez warstwę KMixer'a (który zajmuje się min. konwersją sample-rate, etc.) - co spowoduje "nieprzyjemne" opóźnienie przy monitorowaniu...

edit2:
W praktyce też się da. Użyłem ASIO4ALL, które z kolei korzysta z WDM

Mimo manipulowania ustawieniami, latencja dalej uniemożliwia mi komfortowe nagrywanie. :-\
« Ostatnia zmiana: 03 Lip, 2008, 13:06:05 wysłana przez lord_awesomeguy »

Offline inkwizytor

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 16
Dzisiaj podłączyłem X3 kablem USB i dodatkowo kablem domowej roboty (mały jack - dwa duże jacki).
Mały jack do Audigy w kompie, a dwa duże jacki do Poda.
Wszystko zagrało bezproblemowo. Nie musiałem nawet grzebać w ustawieniach dźwięku.
Rozwiązanie dosyć proste, ale działające. :headbang:
Dzięki!

Offline Raklustrint

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
witam wszystkich. pilnie potrzebuje pomocy. kupilem x3-ke i pilnie potrzebuje nagrac cos do podkladu. moze mi ktos krok po kroku powiedziec jak to zrobic. zalogowalem sie na stronie glownej pobralem monkey'a do aktualizacjie bo od tego chcialem zaczac. ale nie wiem skad wziasc kod gdy chce zarejestrowac produkt poza tym monkey nie widzi poda. pilne. niech ktos mi powie jak to wszystko zrobic. przewod aby podklad na poda dac kupie jak najszybciej albo kupie 2 przejsciowki.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Podłączasz kabel USB do POD'a i komputerka (jeżeli masz już zainstalowany sterownik), wybierasz "ASIO POD cośtam" w swoim DAW i jedziesz przez słuchafony (czy tam cokolwiek innego) podłączone do wyjścia PHONES na PODziaku... :)

edit:
Po zainstalowaniu sterownika Monkey powinien już coś rozpoznawać

Offline Raklustrint

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
wielkie dzieki wlasnie znalazlem. czyli teraz wystarczy tylko ze podlacze podklad pod x3 za pomoca wejscia cd/mp3 in i nagram i podklad i to co ukladam ??
« Ostatnia zmiana: 08 Lip, 2008, 13:47:01 wysłana przez Raklustrint »

Offline inkwizytor

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 16
Najlepiej gdybyś w kompie miał wgrany jakiś rejestrator wielościeżkowy (ja mam Magix Music Maker 14). Najpierw nagrywasz sobie jakieś podkłady albo same rytmy, a potem dłubiesz gitarką ścieżynki jedna po drugiej.

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
chłopaki, powiedzcie mi - czego nie zrobiłem?
podpiąłem PODa XT Live do USB - ściągnąłem GuitarPorta, GearBoxa, Line 6 Monkeya i sterowniki ver. 3.3.5.5 i wszystko to zainstalowałem. kiedy podłączam PODa do USB, wykrywa mi go jako urządzenie zewnętrzne, w GuitarPorcie i GearBoxie moge normalnie bawic się presetami i innymi pierdołami.
i teraz haczyk - chcę nagrywać przez USB. no to tak jak wczesniej pisaliście - w panelu sterowania ustawiam PODa jako domyslne urządzenie odtwarzające i nagrywające.
teraz, u mnie zwykle musiałem jeszcze przed nagraniem odpalić 'regulację głośności' z paska zadan w prawym dolnym rogu i tam opcje->właściwości->zaznaczyć 'nagrywanie' i zwykle ukazywało mi się kilka suwaków głośności - od wejścia liniowego, mikrofonowego itd.. przy PODzie jako karcie zewnętrznej mam tylko jeden suwak podpisany 'głośność' - jest na maxa.
no to myślę sobie - może przy PODzie jest tylko jeden suwak, no to nagrywam.
odpalam np. takiego Cubase'a, ale nie ma żadnego sygnału z gitary. kiedy próbuję nagrać, również jest cisza.
do PODa ( do output ) oczywiście podłączyłem głośniki czyli wygląda to tak - gitara->input POD, POD output->głośnik, USB output w PODzie->USB input w kompie.
czegóż jeszcze nie zrobiłem?
proszę, pomóżcie, bo siedzę tu już od rana i nie mogę nic wymyślić :/

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Hmmm... a tak zrobiłeś w Cubase:

?

Offline inkwizytor

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 16
Jak już nie będziesz miał siły na grzebanie w ustawieniach, to po prostu podłącz dodatkowy kabel od poda do kompa.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Jak już nie będziesz miał siły na grzebanie w ustawieniach, to po prostu podłącz dodatkowy kabel od poda do kompa.

Precyzyjniej

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
spoko, dzięki - pogadałem już z Lordem na gg i na spokojnie rozwiązał mój problem ^^

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Jak już nie będziesz miał siły na grzebanie w ustawieniach, to po prostu podłącz dodatkowy kabel od poda do kompa.

Precyzyjniej
Chyba padła sugestia podłączenia poda do gniazdka line in :P

Offline p.

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
Witam wszystkich !!

Co zrobić żebym podczas nagrywania za pomocą POD Farm mógł korzystać z X3 live tak jak np z UX2 ?
Chodzi mi o to żebym korzystał z brzmienia jakie ustawie w POD Farm, a nie słyszał absolutnie nic z X3.
Trzeci dzień się z tym glowie szukam w necie, instrukcji i nic. Chce nagrywać całkowicie za pomocą VST gdyż przesiadłem się z UX2 na X3 live tylko ze wzgledu na to zęby mieć jedno urządzenie do nagrywania jak i na scenę, i mam już gotowe presety do POD Farm które zamierzam wykorzystać. Z góry dzięki za pomoc!
« Ostatnia zmiana: 04 Sie, 2010, 23:38:31 wysłana przez p. »

Offline kolomono

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
witam wszystkich i z góry przepraszam że tu się wtrącam ale mam problem z pod x3 live . chodzi o to że chyba nie pamięta zapisanego presetu czy to możliwe? gdy zapisuje np. na A podwójny tor czyli tone 1 i tone 2 i gdy przełącze sie na inny preset np. C i tam wyłącze podwójny tor to gdy powracam na wspomiany w czesniej i zapisany  podwójny tor A okazuje sie że jest aktywny tylko jeden tor, pod jest na gwarancji ale nie jestem pewny czy to wina jakiegoś ustawienia czy jest popsuty? miał ktoś moze podobny problem?

Offline Amok

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 66
Jeżeli chcesz żeby po przełączeniu presetu aktywne były dwa tony, to musisz zapisać dany preset, gdy aktywne są właśnie te 2 tony,a nie każdy z osobna. To samo tyczy się efektów, jeżeli zapiszesz dany preset z włączonym np. "mod'em" to aktywacji presetu, będziesz miał od razu włączony "mod".

Offline kolomono

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
dzięki że sie zainterasowałes chodzi własnie o to że robie tak jak piszesz tzn. zapisuje gdy są aktywne oby dwa
 tony na A na C zapisuje tone 1 tylko , gdy wraca na A to jest tylko tone 1 czy to normalne?  wiesz co przepraszam za zawracanie głowy ale tyle czasu się głowiłem nad tym problemem i teraz dopiero zauważyłem że miałem zablokowany tor 2 i przez to się pogubiłem. sory
« Ostatnia zmiana: 06 Paź, 2010, 17:38:56 wysłana przez kolomono »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
9657 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2011, 16:29:54
wysłana przez Dexterek
20 Odpowiedzi
16053 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lis, 2010, 19:14:40
wysłana przez mlodysatan
5 Odpowiedzi
5820 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2011, 22:58:37
wysłana przez 13
4 Odpowiedzi
4145 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Maj, 2012, 11:04:45
wysłana przez mlodysatan
1 Odpowiedzi
4584 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Cze, 2012, 16:13:45
wysłana przez vysnafca75