Autor Wątek: Dean ML 79  (Przeczytany 15355 razy)

Offline slayer-66669999

  • Gaduła
  • Wiadomości: 186
  • execute them all!
Dean ML 79
« 02 Cze, 2012, 01:56:26 »
Witam! Ostatnimi czasy pojawiła się perspektywa trochę większej kasy w niedalekiej przyszłości, a ja mam cały czas gas na jakieś kanciate wiosło. Obecnie jestem posiadaczem BC JRV na emg, ale od czasu kiedy pierwszy raz usłyszałem Pantere po głowie chodzi mi Dean ML. Sam do końca nie mam pojęcia na jakim modelu ML gral Dime, czy był to jakiś dopicowany ML, lutniczo strugany przez Deana, czy po prostu zwykły seryjny... fakt faktem jest, że wygląd tej gitary i to jak kopią nagrania Pantery pozostawiło mi ślady na psychice. Na korzyść Deana przemawia też to, ze na takim sprzęcie pocinają panowie z Nile'a, ale tutaj znów pojawia się pytanie, czy są to seryjne wiosła, czy jakieś full custom (Invader pod mostem).

Czytałem masę różnych opinii na internecie i jedni piszą, ze wiosło jest naprawdę wygodne, ma dość szybki gryf i ładnie wygląda, część narzeka na lekkie niedoróbki wykończeniu. Sam miałem okazję grać kiedyś w muzycznym na jakimś Razorbacku, który był tak fatalnie ustawiony, ze moja poprzednia gitara za 350 zł chińskiej produkcji była przy nim bardzo wygodna i szybka). Co gorsze ów Razorback nie zachwycał mnie grubością gryfu... ot taki badyl.

Gitara ma dość krótką menzurę, jak więc w związku z tym zachowuje się w niższych strojach typu A (ponoć Nile włąśnie tak gra), czy nie odstraja za mocno przy mocniejszym uderzeniu (na BC brakuje mi troche dluższej menzury na FMS13-60 do C)?
No i jak w końcu sprawa się ma z różnymi wersjami osprzętowymi, czy macał już ktoś wersje z floydem oraz tą bez? Na guitarcenter cena tego Deana jest dosyć niska (dużo niższa niż na tumanie) i zastanawiam się, czy aby wersja z floydem nie była jakimś bublem, który się rozstraja co pięć minut, a po tygodniu zabawy most nie powraca do pozycji neutralnej. Ja  FR nie używam praktycznie, jednak uważam, że to całkiem przydatny bajer pozwalający rzadziej wymieniać struny:) Jeżeli jednak taki mostek zjadałby za bardzo sustain i zabierał pierdolnięcie, którego tak bardzo mi brakuje, to nie pchałbym się w to, bo po prostu uważam, że jednak nie jest to tego warte.

Kiedyś w okresie pierwszych fascynacji 79 miałem okazję pogadać z Necrosodomem, który wtedy grał na V79 i z rozmowy wynikało, ze to całkiem dobra gitara, tylko siodełko ma gówniane, bo co jakiś czas zrywa struny w tym samym miejscu. W Anima damnata jest dosyć dużo szybkiego legato, więc czy taka gitara może być mało wygodna? Albo to tylko kwestia techniki i lat grania?

Czy warto w ogóle zastanawiać się nad tym Deanem, czy lepiej zbierać kasę i zainwestować ją w Gibsona Flying V?

Piszcie chłopaki jakie macie doświadczenia, bo ja niestety nie mam jak ograć tego sprzętu. Pozr!

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Dean ML 79
« Odpowiedź #1 02 Cze, 2012, 07:51:08 »
 Wiesz,Slayer troche jak dziecko napisałeś tego posta, a kolega Mroziu pewnie "zmeczony" po imprezie , może laska go rzuciła, może niedopity i irytuje sie na takie sorry banialuki.
Gryf jest szybki wtedy gdy gitarzysta porafi na nim szybko i ŁADNIE I CZYSTO grać. Kształt/profil gryfu nie ma tutaj żadnego znaczenia. Jednemu matka, drugiemu córka, dadzą ostrą jazdę, także wiesz ;)
To ze kolo gra na czymś tam, nie oznacza ze na tym nagrywa, on sie z tym pokazuje, a to dwie różne sprawy.
Floyd jak flojd. Wiekszośc moich gitar ma flojda i sobie chwale ale jak kupisz flojda m.in: "no name" to bedzie kupa. Tak jest przecież ze wszystkim .
Po za tym sugeruje cietą ripostę, a nie wygrazaniem spotlkaniem sie na ulicy, czasmi można sie zdziwić . O i to sie nadaje do "czego nauczyło mnie zycie" ;)

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Dean ML 79
« Odpowiedź #2 02 Cze, 2012, 08:08:11 »
Jeszcze nawiązując do twojej 'wypowiedzi' to śmiem wątpić, że miałbyś tyle odwagi by powiedzieć mi coś takiego wprost na ulicy.

buractwo i tyle :)

Co do MLki, posiadałem przez 3 miesiące i sobie chwalę. Inspirujące wiosło. Gryf kołkowaty, ale wszystie Deany chyba tak mają. I dziwny jest ten "V-shape"...
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: Dean ML 79
« Odpowiedź #3 02 Cze, 2012, 11:06:14 »
Czy warto w ogóle zastanawiać się nad tym Deanem, czy lepiej zbierać kasę i zainwestować ją w Gibsona Flying V?
Piszcie chłopaki jakie macie doświadczenia, bo ja niestety nie mam jak ograć tego sprzętu. Pozr!

Wypada chyba odnieść się tylko do tej części Twojej wypowiedzi. Jeśli chodzi o seryjne gitary, to warto zainwestować w tą gitarę, którą trzymało się w ręku i było się zachwyconym .

Dreszczyk emocji zostaw sobie na rzeczy nietypowe, lutnicze i kolekcjonerskie.

Swoją drogą - dlaczego Twoim zdaniem egzemplarz Gibsona Flying V będzie lepszy niż egzemplarz Deana ML? Myślisz, że inwestycja w "markę" rozwiąże Twój problem? Kaman.

Ograć za wszelką cenę, kupić / odesłać, jechać na drugi koniec Polski, choćbyś do 2kzł miał dopłacić 300 za transport. Wszystko, tylko nie podejmowanie decyzji po przewaleniu kilku textwalii i wypowiedzi "moim zdaniem..." znalezionych w internecie. Błagam, nie rób sobie krzywdy. Nie ma czegoś takiego jak miarodajna opinia o gitarze, jest tylko oszukiwanie siebie i uzasadnianie własnych dawno podjętych decyzji aprobatą / dezaprobatą przychodzącą od innych.

PS Jeśli user Mroziu nie dostanie przynajmniej pajaca, podejmę głodówkę, pójdę głosować na PIS, et caetera ;)

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Dean ML 79
« Odpowiedź #4 02 Cze, 2012, 11:12:22 »
Cytuj
Ograć za wszelką cenę, kupić / odesłać, jechać na drugi koniec Polski, choćbyś do 2kzł miał dopłacić 300 za transport. Wszystko, tylko nie podejmowanie decyzji po przewaleniu kilku textwalii i wypowiedzi "moim zdaniem..." znalezionych w internecie. Błagam, nie rób sobie krzywdy.

Z jednym wyjątkiem kupiłem tak wszystkie moje gitary i nigdy nie żałowałem ;) No, czasem nawet pomijałem element przewalania textwalli "moim zdaniem" ;)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Odp: Dean ML 79
« Odpowiedź #5 02 Cze, 2012, 11:36:24 »
Cytuj
Ograć za wszelką cenę, kupić / odesłać, jechać na drugi koniec Polski, choćbyś do 2kzł miał dopłacić 300 za transport. Wszystko, tylko nie podejmowanie decyzji po przewaleniu kilku textwalii i wypowiedzi "moim zdaniem..." znalezionych w internecie. Błagam, nie rób sobie krzywdy.

Z jednym wyjątkiem kupiłem tak wszystkie moje gitary i nigdy nie żałowałem ;) No, czasem nawet pomijałem element przewalania textwalli "moim zdaniem" ;)
No to miałeś szczęście. Jeśli ktoś chce kupić gitarę do grania, a nie handlowania, to musowo trzeba ograć. Nie ma sensu mrozić kasy w gitarze, która nam nie podpasi, a będziemy się z nią przez pół roku bujać na giełdzie i allegro.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Dean ML 79
« Odpowiedź #6 02 Cze, 2012, 12:49:03 »
Cytuj
Nie ma sensu mrozić kasy w gitarze, która nam nie podpasi, a będziemy się z nią przez pół roku bujać na giełdzie i allegro.

Ten problem też jest mi kompletnie obcy ;)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline slayer-66669999

  • Gaduła
  • Wiadomości: 186
  • execute them all!
Odp: Dean ML 79
« Odpowiedź #7 02 Cze, 2012, 14:47:31 »
Raz miałem w łapach Gibola Flying V i wtedy mnie to wiosło zupełnie nie zachwyciło, ale być może to wina złego setupu. Te Deany są strugane w Chinach, a jak wiadomo jest większe prawdopodobieństwo, że trafi się na dobrego amerykańca, niż na chińczyka. Kiedyś ograłem z 15 espów pod rząd w przedziale cenowym 700-4000 i najciekawiej się grało na gitarze za 900 zł, miała dużo lepszą akcje strun, które nie dzwoniły po strunach. Jedynym mankamentem było to, ze była superstratem i miała jakieś średnie pupy, po zmianie których pewnie brzmienie nie zmieniło by się dużo.

Prawie każdy model ML posiada LFR, czyżby to była aż taka kupa? Nawet do DFH za 3600 nie pokusili się o oryginalnego floyda.

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Odp: Dean ML 79
« Odpowiedź #8 02 Cze, 2012, 15:26:36 »
Sorry, ale pierdolisz jak potłuczony.
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Dean ML 79
« Odpowiedź #9 02 Cze, 2012, 15:28:05 »
Akce strun sie reguluje, różne pickupy daja kolosalną różnice w brzmieniu.

Offline slayer-66669999

  • Gaduła
  • Wiadomości: 186
  • execute them all!
Odp: Dean ML 79
« Odpowiedź #10 02 Cze, 2012, 16:20:01 »
Gitary ze słabego drewna nawet dobre pickupy mogą nie uratować...

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Dean ML 79
« Odpowiedź #11 02 Cze, 2012, 16:24:50 »
Mogą. W miksie (a zwłaszcza w brzmieniu Pantery) nikt poza tobą się nie ogarnie ;)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: Dean ML 79
« Odpowiedź #12 02 Cze, 2012, 16:26:27 »
Gitary ze słabego drewna nawet dobre pickupy mogą nie uratować...
emg w kazdej gitarze brzmia tak samo, ale 'ratowaniem brzmienia' bym tego nie nazwal ;)
i always go full retard

Offline slayer-66669999

  • Gaduła
  • Wiadomości: 186
  • execute them all!
Odp: Dean ML 79
« Odpowiedź #13 02 Cze, 2012, 16:33:49 »
Ja już mam dość emg:P Wolałbym pójść w jakieś inne rejony brzmieniowe, bo gitary na emg maja dokładnie ten sam charakter brzmienia, a drewno dodaje tylko niuansy. Mnie interesowałoby jakieś konkretne pasywy z średnim outputem, z których mógłbym ukręcić własne brzmienie, bo brzmienia innych gitarzystów (a nawet samego Dime'a) mnie tak już nie kręca jak kilka lat temu.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Dean ML 79
« Odpowiedź #14 02 Cze, 2012, 18:25:45 »
Własne łapy i własna fraza doda Ci tyle do Twojego brzmienia ile nie da Ci zaden najlepszy pickup.
Najbardziej uniwersalny pickup ze średnim outputem: SH4 , od szatana po jazz ... tylko trzeba umieć.

Gitary ze słabego drewna nawet dobre pickupy mogą nie uratować...

Już niedługo przygotujemy slepy test pickupów w drewnie i w mdf,  i zobaczymy kto rozpozna
« Ostatnia zmiana: 02 Cze, 2012, 18:30:51 wysłana przez commelina »

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Odp: Dean ML 79
« Odpowiedź #15 02 Cze, 2012, 19:42:19 »
emg w kazdej gitarze brzmia tak samo

Absolutnie nie.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline slayer-66669999

  • Gaduła
  • Wiadomości: 186
  • execute them all!
Odp: Dean ML 79
« Odpowiedź #16 02 Cze, 2012, 19:51:41 »
Już niedługo przygotujemy slepy test pickupów w drewnie i w mdf,  i zobaczymy kto rozpozna

Czyli różnice w jakości drewna przy dobrych pickupach nie są tak duże jak zawsze miałem wrażenie? O ile jestem skłonny uwierzyć, ze emg zabrzmi jakoś (jak na wieszak oczywiście), to ciężko mi uwierzyć, ze to ma się tak samo do pasywów, chociaż ja mało jeszcze widziałem:)

Cammelina, Ty zajmujesz się gitarami zawodowo, więc tutaj pytanie do Ciebie: czy jeżeli taka gitara byłaby manualnie dobra, to byłby sens inwestować w jakieś pro pickupy, ewentualnie lepszy hardware?
« Ostatnia zmiana: 02 Cze, 2012, 19:53:15 wysłana przez slayer-66669999 »

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Dean ML 79
« Odpowiedź #17 02 Cze, 2012, 20:04:27 »
emg w kazdej gitarze brzmia tak samo

Absolutnie nie.

W każdej brzmią chujowo ;)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
Odp: Dean ML 79
« Odpowiedź #18 02 Cze, 2012, 21:19:31 »
Cytuj
Ograć za wszelką cenę, kupić / odesłać, jechać na drugi koniec Polski, choćbyś do 2kzł miał dopłacić 300 za transport. Wszystko, tylko nie podejmowanie decyzji po przewaleniu kilku textwalii i wypowiedzi "moim zdaniem..." znalezionych w internecie. Błagam, nie rób sobie krzywdy.

Z jednym wyjątkiem kupiłem tak wszystkie moje gitary i nigdy nie żałowałem ;) No, czasem nawet pomijałem element przewalania textwalli "moim zdaniem" ;)

Taa dlatego wszystkie lądują co rusz na allegro lub giełdzie :) ... co w jakiś temat wchodzę to Ty Rachecik musisz posta nabić nie ?  :D

emg w kazdej gitarze brzmia tak samo

Absolutnie nie.

W każdej brzmią chujowo ;)

I znowu w każdym temacie "emg są chujowe", no ja jebię, zazwyczaj pomijam ale jak widzę po raz 39 to samo w innym temacie to mnie szlag trafia:) ... można ich nie lubić ale nie są chujowe! Mam je w każdym z 5 moich wioseł i jeśli ktoś twierdzi że np. mayones regius z emg 81 brzmi tak samo jak mój fernandes czy flame signum to jest pierdolnięty albo głuchy, przepraszam ale już nie mogę tego czytać :facepalm:


Żeby nie było offa, ogrywałem kilka egzemplarzy ML mimo że fanem Panterek nie jestem i nigdy ten kształt mi się nie podobał, jedyne co mogę powiedzieć to że te "wyższe" są koreańskie nie chińskie jak ktoś tam zasugerował, dwa to sprawa taka że ten kształt jest w chuj nie wygodny i inne Vki od innych producentów są o wiele praktyczniejsze.

Tak jak pisali koledzy, najpierw ograj, zastanów się co ci jest potrzebne i jazda, jaranie się tym że ktoś na tym grał jest dla małolatów (tak w wieku lat 17 stałem się posiadaczem gitary fender jaguar 62 - bo kurt cobain:) ) Jak ograsz i będzie Ci mimo to pasować to kupuj! i tyle z mojej strony  :headbang:


Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Dean ML 79
« Odpowiedź #19 02 Cze, 2012, 21:43:03 »
Już niedługo przygotujemy slepy test pickupów w drewnie i w mdf,  i zobaczymy kto rozpozna

Czyli różnice w jakości drewna przy dobrych pickupach nie są tak duże jak zawsze miałem wrażenie? O ile jestem skłonny uwierzyć, ze emg zabrzmi jakoś (jak na wieszak oczywiście), to ciężko mi uwierzyć, ze to ma się tak samo do pasywów, chociaż ja mało jeszcze widziałem:)

Commelina, Ty zajmujesz się gitarami zawodowo, więc tutaj pytanie do Ciebie: czy jeżeli taka gitara byłaby manualnie dobra, to byłby sens inwestować w jakieś pro pickupy, ewentualnie lepszy hardware?

Różnice są ogromne , a ja bezczelnie zmierzam do tego, ze wiele co niektórzy o tym mówią, m.in Ty , a czy w rzeczywistości wiedzą o czym mówią i czy to słyszą, to się okaże.
Gitarami zajmuje hobby stycznie i jakbym miał swoje ukochane wiesło to oczywistą oczywistością jest, ze udoskonalałbym je niczym pewien odłam społeczeństwa  swoje golfy I i II itd

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Odp: Dean ML 79
« Odpowiedź #20 02 Cze, 2012, 21:46:32 »
To sie nazywa GAS...:D
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Dean ML 79
« Odpowiedź #21 02 Cze, 2012, 22:24:52 »
Spoiler
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
Odp: Dean ML 79
« Odpowiedź #22 02 Cze, 2012, 22:31:54 »
Ale ja nie powiedziałem że EMG to najlepsze pickupy świata  :)... dla mnie są zajebiste bo w mojej muzie spełniają swoją rolę w 100% i nie gram trashu a nowoczesne pedalskie metalowe granie:). Wcześniej miałem SD Blackouty wszędzie i wszystko zmieniłem na EMG(nawet z Batkiem się wymieniłem :-*) bo siedzi lepiej w mixie mojej kapeli i mi się bardziej podoba, dlatego drażnią mnie takie teksty i tyle. A uwierz mi że wiosło jesionowe z EMG nie brzmi tak samo jak Mahoniowe czy Lipowe z tym samym pickupem. :)

Offline slayer-66669999

  • Gaduła
  • Wiadomości: 186
  • execute them all!
Odp: Dean ML 79
« Odpowiedź #23 02 Cze, 2012, 22:35:53 »
Dawson, czyżby chodziło o to, że prawa ręka opiera się na załamaniu, które tworzy kąt prosty? Ja w moim V mam wszystkie krawędzie lekko zaokrąglone i taki problem nie występuje, ale wydaje się, że Dean nie korzysta z takiego rozwiązania.

Nawiązując tej Pantery, to od dobrych kilku lat siedzę w innej muzyce, nie zależy mi na kopiowaniu czyjegoś brzmienia, czy dążeniu do jakiegoś, zawsze ustawiam wszystko pod siebie, a nie pod to jak ktoś, lub coś brzmi. Jednemu wystarczy gain na 7, inny będzie miał za dużo na 3.

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Dean ML 79
« Odpowiedź #24 02 Cze, 2012, 22:37:10 »
Co racja to racja. Rachet co temat piszesz, że EMG są chujowe i brzmią w każdym wiośle tak samo.
Raz może to jest śmieszne, za drugim już nie, ale teraz robi się to żałosne. Weź może w końcu ograj te przystawki bo szczerze powątpiewam, że miałeś okazję. Przynajmniej nie po tym co o nich piszesz.
Jeżeli masz ochotę to zapraszam do Katowic, a zapewniam, że zmienisz zdanie co do tych pickupów.

Sifego przepraszam, że nie udało się przywieźć obu moich wioseł na gejparty bo też przestałby bzdury pisać.
« Ostatnia zmiana: 02 Cze, 2012, 22:38:42 wysłana przez Dexterek »
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
21 Odpowiedzi
19599 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lis, 2009, 20:57:01
wysłana przez nikt
17 Odpowiedzi
8117 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Kwi, 2014, 20:20:11
wysłana przez nikt
6 Odpowiedzi
4208 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Sty, 2015, 18:17:20
wysłana przez Mother Puncher
DEAN CUSTOM RUN

Zaczęty przez ITHMW « 1 2 3 » Custom shop

54 Odpowiedzi
27983 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lut, 2015, 19:45:32
wysłana przez ITHMW
4 Odpowiedzi
2316 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lut, 2019, 20:13:35
wysłana przez Zomballo