Autor Wątek: długi kabel w pętli pieca  (Przeczytany 15520 razy)

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
długi kabel w pętli pieca
« 29 Maj, 2012, 17:57:54 »
Czy długi, ale dobry kabel - 5 metrów w jedną i 5 metrów w drugą stronę - w pętli pieca ma jakiś znaczący wpływ na brzmienie? Sprawdzał i porównywał to kiedyś ktoś? Np. różnicę między kablem 50 cm, a 5 metrów w jedną stronę.

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Odp: długi kabel w pętli pieca
« Odpowiedź #1 29 Maj, 2012, 18:06:03 »
Ja mam 4m w jedną i 4m w drugą, jakoś za bardzo nie zauważyłem, żeby ścinało górę, gdy uruchamiam pętlę. Ale bezpośrednio nie porównywałem np połączenia send i return 4metrowym a zaraz potem złączką 15cm ;]
Pamiętam, że jak nagrałem kiedyś wiosło za pomocą 3 metrowego die harda, a potem 15cm złączki tegoż producenta kabli, to była znaczna różnica.

Offline Jackylhyde

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
Odp: długi kabel w pętli pieca
« Odpowiedź #2 29 Maj, 2012, 18:25:36 »
W wygodzie grania na pewno :D

a szklannapułapka ssie :p

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: długi kabel w pętli pieca
« Odpowiedź #3 29 Maj, 2012, 19:03:07 »
no bez przesady...
kup switcher midi i zainstaluj wszystko w racku bo krótsze kable lepiej brzmią...
i always go full retard

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Odp: długi kabel w pętli pieca
« Odpowiedź #4 29 Maj, 2012, 21:01:05 »
tylko że ja właśnie chcę wyjść z racka i pójść w sam pedalboard

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: długi kabel w pętli pieca
« Odpowiedź #5 29 Maj, 2012, 21:14:41 »
milijony userów tak robi więc nie może być źle, sam podłączam poda na 4 kable 5metrowe wew wzmacniacz i nie narzekam.
a cytując
"na koncercie nikt nie usłyszy różnicy"
i always go full retard

Orange

  • Gość
Odp: długi kabel w pętli pieca
« Odpowiedź #6 29 Maj, 2012, 21:43:37 »
Jaki ty masz teraz wzmacniacz?

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: długi kabel w pętli pieca
« Odpowiedź #7 29 Maj, 2012, 22:16:10 »
Miałem dwa 10 m przewody i nie zauważyłem jakiegoś spadku sygnału.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: długi kabel w pętli pieca
« Odpowiedź #8 29 Maj, 2012, 22:22:09 »
Jaki ty masz teraz wzmacniacz?
pasujący wizualnie do kolumny
trololo
i always go full retard

Orange

  • Gość
Odp: długi kabel w pętli pieca
« Odpowiedź #9 29 Maj, 2012, 22:42:53 »

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 355
    • CTG TV
Odp: długi kabel w pętli pieca
« Odpowiedź #10 29 Maj, 2012, 23:21:04 »
Zdecydowanie polecam zaopatrzyć się w V-picki, które zniwelują spadek sygnału nawet 20 metrowych kabli w pętli! True story bro!

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Odp: długi kabel w pętli pieca
« Odpowiedź #11 30 Maj, 2012, 01:00:35 »
milijony userów tak robi więc nie może być źle
niby prosta odpowiedź, a trafiła w samo sedno i posadziła mnie na ziemi, nie będę szukać dziury w całym i całkowicie przechodzę na pedalboard

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
Odp: długi kabel w pętli pieca
« Odpowiedź #12 30 Maj, 2012, 10:10:40 »
Wszystko zalezy od petli w piecu. Jak jest dobrze buforowana, to luzik, bedzie spoko :)
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Odp: długi kabel w pętli pieca
« Odpowiedź #13 30 Maj, 2012, 12:33:41 »
Wszystko zalezy od petli w piecu. Jak jest dobrze buforowana, to luzik, bedzie spoko :)
a jak nie, to co może naprawić straty lub im zapobiec? jest jakieś specjalne urządzenie do tego?

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Odp: długi kabel w pętli pieca
« Odpowiedź #14 30 Maj, 2012, 12:39:18 »
Myślę, że porządny kabel z równie porządnymi wtykami jest najlepszym rozwiązaniem. Ostatecznie na końcu łańcucha efektów zamontuj jakiś EQ i po problemie.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Odp: długi kabel w pętli pieca
« Odpowiedź #15 30 Maj, 2012, 14:39:54 »
Biorąc pod uwagę poziomy sygnału pętli nie powinni być żadnych spadków jakości. Co innego petle mas - możesz mieć zwiększony przydzwiek i inne zaklocenia

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Odp: długi kabel w pętli pieca
« Odpowiedź #16 30 Maj, 2012, 14:46:31 »
Co innego petle mas - możesz mieć zwiększony przydzwiek i inne zaklocenia
a skąd by się wzięła pętla mas, skoro przy kablu 50 cm jej nie mam? długi kabel spowoduje pętlę mas?

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: długi kabel w pętli pieca
« Odpowiedź #17 30 Maj, 2012, 14:58:06 »
nie
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Odp: długi kabel w pętli pieca
« Odpowiedź #18 30 Maj, 2012, 15:37:28 »
a skąd by się wzięła pętla mas, skoro przy kablu 50 cm jej nie mam? długi kabel spowoduje pętlę mas?
Masz. Mała ale jest. A duża pętla buczy mocniej.
synkopy to guwno

Offline Badyl

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 60
    • Steel Velvet Hard Rock Band
Odp: długi kabel w pętli pieca
« Odpowiedź #19 30 Maj, 2012, 17:55:38 »
Po raz 2gi na to rozwiązanie wskazuje, ale zaznaczam, że nie testowałem tego - jeszcze :) ale mnie korci żeby nabyć -  http://www.glab.com.pl/ala-1
« Ostatnia zmiana: 30 Maj, 2012, 18:01:37 wysłana przez Badyl »

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Odp: długi kabel w pętli pieca
« Odpowiedź #20 30 Maj, 2012, 20:05:02 »
Po raz 2gi na to rozwiązanie wskazuje, ale zaznaczam, że nie testowałem tego - jeszcze :) ale mnie korci żeby nabyć -  http://www.glab.com.pl/ala-1

Tylko, że to jest urządzenie dopasowujące poziom pętli do efektów podłogowych, pracujących z założenia na poziomie sygnału z gitary, problemu pętli mas nie rozwiązuje. Do pętli mas musisz mieć separację galwaniczna (niech mnie ktoś poprawi jeżeli błądzę i piszę głupoty).

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Odp: długi kabel w pętli pieca
« Odpowiedź #21 30 Maj, 2012, 21:04:35 »
Piszesz głupoty. :P

Pętla mas(nie zasilania) powstaje gdy ekran przewodu, stanowiący jednocześnie przewód masowy zostanie zwarty na końcach jeszcze jednym kabelkiem. Niby połączenia dla stałego prądu dalej się zgadzają ale to gówno zaczyna zbierać syfy. A tak się dzieje w pętlach efektów wzmaka. Masa między gniazdem send i return jest ciągła niezależnie czy coś tam do niej wepniesz czy nie. A kable instrumentalne to koncentryki z własnym przewodem masowym, który zazwyczaj stanowi ekran. No i tworzy się jebitna pętla o obwodzie kilku metrów. Zazwyczaj nikt się tym nie przejmuje bo po co, przeca bramka upierdoli. No ale jak ktoś nie lubi tego gówna stosować to takie buczenie po skręceniu voluma w gicie trochę wkurwia. Jest na to prosty i zajebiście skuteczny sposób, bez żadnych dodatkowych dupereli: polutować sobie jeden kabel między send a pierwszym efektem gejborda tak aby przy tymże gnieździe send ekran i w ogóle masa nie były podłączone. Pętla ulega wtedy przerwaniu, ciągłość masy jest dalej zachowana(połączenie wewnątrz wzmaka) a ekran przewodów prawidłowo spełnia swoją rolę. Pozostaje jeszcze kwestia dopasowania poziomów bo większość tych zjebanych kostek nie jest przystosowana do pracy w pętli wzmaka. Osobną sprawą jest pętla mas wywołana dublowaniem się połączenia z bolcem ochronnym gniazdka(tylko jedno urządzenie w torze powinno być podłączone do takowego!!! Inaczej będzie buczeć. Najlepiej żeby to był amp.). No i słynna kwestia odwracania wtyczek jeżeli więcej niż jedno ustrojstwo w torze jest zasilane z sieci. Ale generalnie można bez izolacji galwanicznej sobie z tym tematem poradzić.
synkopy to guwno

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: długi kabel w pętli pieca
« Odpowiedź #22 30 Maj, 2012, 21:21:16 »
polutować sobie jeden kabel między send a pierwszym efektem gejborda tak aby przy tymże gnieździe send ekran i w ogóle masa nie były podłączone.
masa zlutować z ekranem i niech wisi w powietrzu?
Osobną sprawą jest pętla mas wywołana dublowaniem się połączenia z bolcem ochronnym gniazdka(tylko jedno urządzenie w torze powinno być podłączone do takowego!!! Inaczej będzie buczeć. Najlepiej żeby to był amp.).
efekty w pętli mam w sumie wpięte w gniazdko sieciowe bez bolca.
przelutuję i sprawdzę różnicę (ale skoro teraz działa ok, to nie spodziewam się rewolucji w stylu v-picks czy BKP ;))
No i słynna kwestia odwracania wtyczek jeżeli więcej niż jedno ustrojstwo w torze jest zasilane z sieci.
a tego nie kumam ;o
i always go full retard

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 355
    • CTG TV
Odp: długi kabel w pętli pieca
« Odpowiedź #23 30 Maj, 2012, 22:19:54 »
Piszesz głupoty. :P

Pętla mas(nie zasilania) powstaje gdy ekran przewodu, stanowiący jednocześnie przewód masowy zostanie zwarty na końcach jeszcze jednym kabelkiem. Niby połączenia dla stałego prądu dalej się zgadzają ale to gówno zaczyna zbierać syfy. A tak się dzieje w pętlach efektów wzmaka. Masa między gniazdem send i return jest ciągła niezależnie czy coś tam do niej wepniesz czy nie. A kable instrumentalne to koncentryki z własnym przewodem masowym, który zazwyczaj stanowi ekran. No i tworzy się jebitna pętla o obwodzie kilku metrów. Zazwyczaj nikt się tym nie przejmuje bo po co, przeca bramka upierdoli. No ale jak ktoś nie lubi tego gówna stosować to takie buczenie po skręceniu voluma w gicie trochę wkurwia. Jest na to prosty i zajebiście skuteczny sposób, bez żadnych dodatkowych dupereli: polutować sobie jeden kabel między send a pierwszym efektem gejborda tak aby przy tymże gnieździe send ekran i w ogóle masa nie były podłączone. Pętla ulega wtedy przerwaniu, ciągłość masy jest dalej zachowana(połączenie wewnątrz wzmaka) a ekran przewodów prawidłowo spełnia swoją rolę. Pozostaje jeszcze kwestia dopasowania poziomów bo większość tych zjebanych kostek nie jest przystosowana do pracy w pętli wzmaka. Osobną sprawą jest pętla mas wywołana dublowaniem się połączenia z bolcem ochronnym gniazdka(tylko jedno urządzenie w torze powinno być podłączone do takowego!!! Inaczej będzie buczeć. Najlepiej żeby to był amp.). No i słynna kwestia odwracania wtyczek jeżeli więcej niż jedno ustrojstwo w torze jest zasilane z sieci. Ale generalnie można bez izolacji galwanicznej sobie z tym tematem poradzić.

Eeee? Miałem kilka różnych wzmacniaczy, lampowych, tranzystorowych, jakichś 100 kostek różnych różnistych i nigdy nie miałem takiego problemu jeśli chodzi o pętlę wzmacniacza. Co najwyżej problem z pętlami mas zasilacza. I tylko wtedy gdy kostki przed i po preampie były zasilane jednym zasilaczem.
mniut i piah

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Odp: długi kabel w pętli pieca
« Odpowiedź #24 30 Maj, 2012, 22:49:25 »
Vicol nie znam się tak mocno, ale też całkowicie tępy nie jestem i coś mi kompletnie nie pasuje to co piszesz o pętli mas i jest sprzeczne z tym http://www.glab.com.pl/porada_11

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
2097 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sie, 2009, 12:52:02
wysłana przez Aerosmith
3 Odpowiedzi
2635 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Mar, 2013, 17:44:46
wysłana przez annih1
14 Odpowiedzi
6135 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Paź, 2015, 15:29:01
wysłana przez Radek M
0 Odpowiedzi
2019 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lip, 2015, 09:29:54
wysłana przez Kudlathy
5 Odpowiedzi
3289 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Sie, 2018, 22:40:48
wysłana przez g-zs