Autor Wątek: Schecter Loomis 7 - swap z EMG na BKP, tylko jakie?  (Przeczytany 4927 razy)

Offline ukasheq

  • Gaduła
  • Wiadomości: 146
Siema  ;)

Mam Schectera Loomisa 7 FR (jeszcze nie zrobiłem NGD od jesieni  :facepalm: ) i noszę się z zamiarem wymiany 707 na coś bardziej mięsnego, naturalnego, soczystego, przejrzystego, klarownego, fajnego, (...miliard synonimów...). Stąd moje zainteresowanie stajnią BKP ;) Problem w tym, że totalnie nie ogarniam charakterystyki tych pickupów i w zasadzie mylą mi się te ich wszystkie nazwy :D To co gram zahacza o metalkory/djenty/progressivy (czyli potrzebuje czegoś co nie bedzie zamulać na szybkim galopie, ale równocześnie coś co będzie dawać wygar na djentowaniu no i będzie miało piękną pełnie na akordzie/powerchordzie)   ;D Ja się skłaniałem ku Aftermath, bo wstępnie jak badałem na YT to ma fajny taki wygar własnie , nie ma miliard gainiu (troche mi to z wiekem przechodzi, więc szukam czegoś po środku, wystarczający gain soczysty, ale nie zbyt mały i nie w drugą strone, EMG np troche za bardzo mi łypią tą siarą  :-\ ). Z kolei czytałem też że taki Dimarzio CrunchLab to spoko alternatywa dla Aftermath (tańszy i też podobnie daję rade). Jest oczywiście jeszcze Painkiller - ale wyraźnie słyszałem na YT że jest raczej bardziej pod szybkie granie (ale słuchanie próbek na YT można sobie wsadzić więc licze na wasze opinie). Dodam że dużo używam wiosła do nagrywania, i 707 jest fajne,  nawet kosiara wychodzi, ale ja eksperymentuje trochę i szukam czegoś bliżej Bulba (jego brzmienie to ideał, szczególnie z wałka Zyglrox). Stroje wiosło do Drop A (maxymalnie do Drop G). Macie jeszcze ewentualnie jakieś inne propozycje do tego wiosła ? (korpus jesion/ podstrunnica klon)  8)

EDIT: lol napisałem tego posta jak przedszkolak :facepalm:
« Ostatnia zmiana: 29 Maj, 2012, 14:47:58 wysłana przez ukasheq »

Orange

  • Gość
Ale wiesz, że EMG mają inny rozmiar niż BKP? Jak w Hellraiserze miałem na pasywy BKP wymieniane, trzeba było frezować deskę...

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 760
^^

A tak to PanKiller or Najbą.
Paczki z głów!

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
No troche tak napisałeś. Pierwsza sprawa, nie zamienisz bez kombinowania z zasłonieciem dziur po EMG. Sa gdzieś ramki które na to pozwalaja, ale nie pamietam gdzie je widziałem. Jak sobie przypomnę to podrzuce link.
Mała sugestia, masz szansę zostać jednym z tych którzy ograli pickupy na YT i na tej podstawie podejmowali jakiekolwiek, czy to decyzje, czy tylko wstepną eliminację  :facepalm: 
W jesionie pięknie gra Nailbomb, Painkiller. Za niedługo bede wiedział jak sobie poradzi set Warpigów.
Ale tak czy siak i tak mam wrazenie, graniczące z pewnością,  ze sam nie do końca wiesz czego szukasz. IMO sety BKP warto łączyć 2 różne, potrafia sie wspaniale uzupełniać.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
W jesionie miałem BKP:

- Warpig Ceramic - bardzo ładnie i selektywnie, bardzo ciemno, średnio dynamicznie (ale bardziej od 99% innych na rynku), dosyć walec, najniżej zszedłem do E i o dziwo grało nawet, nawet;

- Painkiller - mam obecnie, jestem bardzo, ale to bardzo zadowolony. Nie tylko do "piłowania", ma świetny "punch", dosyć masywne brzmienie, ale nie przebasowane, bardzo dynamicznie i dość selektywnie. Nie zamierzam zmieniać. Kolega który ma Loomisa i usłyszał je w moim jesionowym PAS'ie zrobił duże "Oooooo...". No i serio można grać tak nisko jak tylko się chce.
« Ostatnia zmiana: 29 Maj, 2012, 17:27:46 wysłana przez Stivo2005 »
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline ukasheq

  • Gaduła
  • Wiadomości: 146
Dzięki za szybkie odpowiedzi :)

Więc tak, nie wiem czy dobrze doczytałem, ale z tego co widziałem to na stronie BKP przy opcjach pickupów była chyba możliwość pickupów w innych rozmiarach (stąd myślałem czy to podejdzie pod rozmiar zainstalowanych już 707?).

Druga sprawa, YT jest tylko pewnym odniesieniem, bo realnie nie miałem okazji pomacać żadnych BKP, dlatego piszę tutaj :D Dobieranie sprzętów po próbkach YT można o kant dupy roztrzaskać (zwłaszcza, że większość porównań ludzie robią na innych wiosłach :facepalm: ) dlatego staram się to co tam słucham podzielić przez 2.

Co do tych BKP. Gdzieś właśnie tutaj w innym temacie czytałem, że Warpig jest bardziej uniwersalny a mniej stricte pod sieczkę, dlatego bardziej ciekawi mnie Painkiller. No właśnie, jak na tle Painkillera wypadłby Aftermath? :D

Orange

  • Gość
Przy porównaniu Warpig - Painkiller, świnka odpada w przedbiegach (grałem w Blołdżobie i Hellraiserze), ale jak z jesionem - aronoł. osobiścia BO bym w ciemno wstawiał :D

Offline sogard

  • Gaduła
  • Wiadomości: 169
  • ciężej grubiej
    • Mixture
obadaj jeszcze lundgren m7

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
obadaj jeszcze lundgren m7


Ktorego notabene mam wystawionego na gieldzie ;)

Posty połączone: 29 Maj, 2012, 21:47:36
obadaj jeszcze lundgren m7


Ktorego notabene mam wystawionego na gieldzie ;)
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Jak już przy egzotyce i chcesz mieć mocny pickup który zawsze zabrzmi kozacko to poluj na Q-Tuner Super High Z, jak znajdziesz to daj mi cynka :D
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline ukasheq

  • Gaduła
  • Wiadomości: 146
Albo ja jestem ślepy albo nie wiem co, bo nigdzie w dziale giełda Ludgrena nie widziałem :D Zresztą obstawiam, że za mniej jak 800zł nie zejdzie, a narazie jeszcze nie zarabiam 250000$ tygodniowo ;)

EDIT: Coś czuje że skończy się jak zwykle na Blackoucie... :facepalm: :P

Offline sogard

  • Gaduła
  • Wiadomości: 169
  • ciężej grubiej
    • Mixture
lothar przygotwał specjalną ofertę pod tytułem 400zł/szt. !!

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
naturalnego
EDIT: Coś czuje że skończy się jak zwykle na Blackoucie... :facepalm: :P
NOT!
->707x
i always go full retard

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odpuść sobie kombinowanie z pasywami, wsadź EMG 707X, odczujesz ulgę, jako i czułem grając na Crusherze a potem na Loomisie płacząc.

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Nie męcz się z wymianą przetworników tylko sprzedaj mi Loomisa będę miał szybciej, a Ty pozbędziesz się problemu :)

Online Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
a mnie on tak dobrze grał z tymi 707 ::)

Gdzieś na necie można kupić same puszki od EMG707 (ew. błagaj merlina żeby Ci odprzedał). Wsadzisz sobie w nie co będziesz chciał i będzie wyglądać jak trzeba.
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline ukasheq

  • Gaduła
  • Wiadomości: 146
@mondomg: Z tego co rozumiem, czytając forum sprawa wygląda tak -> 707x > blackout > 707 ? Ale czy rzeczywiście jest taka różnica? Na czym to polega? Spora jest różnica między 707 a wersją x i blackoutem? 8)

@Maślak: Niestety raczej nie opchnę, gita jest miodzio tylko szukam czegoś bardziej orzeźwiającego i soczystego niż plaster z 707 ;)

@Musza: Powiedz proszę, jak fachowym językiem nazywają się te puszki? Bo nie mogę tego znaleźć w necie, same pierdoły mi wyszukuje. Bo mówimy o takich jakby maskownicach niwelujących dziurę po rozmiarze emg? ;)

Dzięki :D

Online Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163

@Musza: Powiedz proszę, jak fachowym językiem nazywają się te puszki? Bo nie mogę tego znaleźć w necie, same pierdoły mi wyszukuje. Bo mówimy o takich jakby maskownicach niwelujących dziurę po rozmiarze emg? ;)

Dzięki :D

Pewnie pickup cover ;)

Lothar kiedyś mi podrzucał linka, może gdzieś go jeszcze ma? Zapytaj.
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Online Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
@mondomg: Z tego co rozumiem, czytając forum sprawa wygląda tak -> 707x > blackout > 707 ? Ale czy rzeczywiście jest taka różnica? Na czym to polega? Spora jest różnica między 707 a wersją x i blackoutem? 8)

Nie wiem, jak wygląda sprawa na forum. Moje spostrzeżenia są takie, że to, czego brakuje Ci w 707 znajdziesz w 707X, nie w Blackoutsach. BO to dobre pikapy, na tym samym poziomie jakości, co 707, jedynie grające inaczej. Kierując się Twoimi zeznaniami patrzyłbym z aktywnych tylko na Iksy, bo też coś podobnego przerabiałem. Na budowie przetworników się nie znam, wiem jedynie, które się do czego bardziej nadają bo ograłem już tego na pęczki.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
7406 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Paź, 2009, 21:46:20
wysłana przez crushingattack
16 Odpowiedzi
9515 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Gru, 2009, 16:00:00
wysłana przez el-biczel
5 Odpowiedzi
4296 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Sie, 2012, 23:24:38
wysłana przez MINISTRANT
1 Odpowiedzi
1748 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Gru, 2013, 08:23:48
wysłana przez Ewolter
5 Odpowiedzi
2272 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lut, 2014, 16:05:47
wysłana przez Dale Cooper