Autor Wątek: Bogner Uberschall  (Przeczytany 9985 razy)

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Bogner Uberschall
« 29 Cze, 2008, 19:19:59 »
Tak z ciekawosci, kto na tym gra. Wiem, ze duzo kapel metalowych kroi na mesach, 5150/6505, a z tych kapel co znam, nie widzialem, zeby ktos jechal na ubershallu. stone Sour chyba uzywa jakis bognerow. Z gory dzieki za info :) Ide obczaic google ;]

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 200
Bogner Uberschall
« Odpowiedź #1 29 Cze, 2008, 19:25:53 »
prawie wszyscy w studiu dubluja tracki na bognerach, obczaj chociazby Behemota ostatnie videlce

cooley na tym gral albo gra nadal na zywo
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Bogner Uberschall
« Odpowiedź #2 29 Cze, 2008, 19:39:04 »
Zawsze, w takich momentach zastanawia mnie, skoro, zawsze dubluja, to czemu na scenie rzadko widac.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 200
Bogner Uberschall
« Odpowiedź #3 29 Cze, 2008, 19:50:08 »
a wywalisz 2x po 4k $ na same heady dla jednego gitarzysty tylko po to zeby potem akustyk z Twojego brzmienia i tak mese zrobil?? :)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Bogner Uberschall
« Odpowiedź #4 29 Cze, 2008, 19:54:55 »
nikt, chodizlo mi o znane kapele, ktorym raczej nie brakuje kasy :D Oj gadasz :P

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Bogner Uberschall
« Odpowiedź #5 29 Cze, 2008, 19:58:42 »
Zdaje się że Mark Tremonti na tym gra.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 200
Bogner Uberschall
« Odpowiedź #6 29 Cze, 2008, 19:59:06 »
to troche nie tak dziala ale to nie temat o tym

bogner nie jest taka dziwka na endorserow jak np mesa czy marshall, chcesz grac to kup, nie chcesz to nie.  duze kapele nie kupuja swoich gratow przewaznie z wlasnej kielni
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Bogner Uberschall
« Odpowiedź #7 30 Cze, 2008, 11:11:24 »
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: Bogner Uberschall
« Odpowiedź #8 30 Cze, 2008, 11:16:11 »
Kiedyś przeglądałem użytkowników Bognera. Fakt, faktem jest taki, że się chwalą i producent i czasami artyści, że z tych wzmaków korzystają. Jednak na żywo jakoś ciężko zobaczyć, żeby grali. Poza jakimiś wyjątkami np. Stone Sour, ale podkreślam, że zdecydowana większość, to nie wiem co to jest...

I to w sumie dziwne, że wzmaki uważane za mega kozackie itd., a droższe Diezle spotyka się częściej...
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 200
Odp: Bogner Uberschall
« Odpowiedź #9 30 Cze, 2008, 11:25:43 »
a nie zauwazyles ostatnio w USA mody na granie na Europejskich wzmakach?? (Framus, Engl, Diezle)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: Bogner Uberschall
« Odpowiedź #10 30 Cze, 2008, 11:34:08 »
Przyznam, że jest ich coraz więcej. Framusów nie widziałem, ale jeżeli chodzi o Engle i Diezle, to jak najbardziej.
Wiesz może to nie moda, a raczej szukanie swojego brzmienia. Innego brzmienia, niż wszechobecna Mesa...

A ja i tak bym chciał Mesę ;)
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
Odp: Bogner Uberschall
« Odpowiedź #11 30 Cze, 2008, 11:50:18 »
Ja widziałem jak Wiesiek Borland grał z LB na Woodstocku 99 na dwóch bognerach.
Jeden na sygnał z pickupow magnetycznych,a drugi z piezo.
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Bogner Uberschall
« Odpowiedź #12 30 Cze, 2008, 12:22:56 »
a nie zauwazyles ostatnio w USA mody na granie na Europejskich wzmakach?? (Framus, Engl, Diezle)

taka tendencja jest w ogole, jakos wzroslo zainteresowanie Europa. na ebayu zdarza sie widziec Laboge, a custom shop Rana robil spora kariere np. na forum Harmony-Central. nie wiem czy doliczac do tego Musztarde, bo oni glownie w EU docieraja.

globalizacja panie! ;)
Łe tej.

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Odp: Bogner Uberschall
« Odpowiedź #13 30 Cze, 2008, 16:36:55 »
Troche core'owcow tez popierdziela na Uberze. Glassjaw z tego co pamietam, i SAOSIN kiedys na pewno.
wearehelp.bandcamp. com

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Bogner Uberschall
« Odpowiedź #14 01 Lip, 2008, 08:56:49 »
az mi sie coś robi jak widze takie rzeczy :evil: ale fakt mocny jest



ed: uberszale mają różne maskownice materiałowe i metalowe można sobie wybrac czy w pewnych latach byly takie o potem inne?
« Ostatnia zmiana: 01 Lip, 2008, 09:03:22 wysłana przez Drevniak »
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 200
Odp: Bogner Uberschall
« Odpowiedź #15 01 Lip, 2008, 09:35:48 »
tez tak zareagowalem, ale okazalo sie ze ten wzmacniacz zostal dostarczony do wlasciciela z jakas bardzo powazna wada ktora nie nadawala sie do naprawy i firma Bogner postanowila wyslac mu kolejny bez potrzeby zwracania poprzedniego. gosc mial wiec Bognera ktory sie do grania nie nadawal wiec postanowil nagrac video z takimi "zabawami" headem.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline metal

  • Gaduła
  • Wiadomości: 337
Odp: Bogner Uberschall
« Odpowiedź #16 01 Lip, 2008, 10:39:10 »
grill jest do wyboru, za metalowy sie dopłaca

Tu jest zajebista probka mozliwości Bognera

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
Odp: Bogner Uberschall
« Odpowiedź #17 01 Lip, 2008, 13:42:58 »
Jesli miałbym być szczery to nie podoba mi sie brzmienie z wielu filmów które są na Y.com.
Ja mam zupełnie inne pojęcie o dobry brzmieniu.Najlepsze jakie słyszałem było na nagraniu Invivo w jakimś stary temacie.
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline metal

  • Gaduła
  • Wiadomości: 337
Odp: Bogner Uberschall
« Odpowiedź #18 01 Lip, 2008, 13:55:35 »
Po to wlasnie wlasnie dalem ten link, nie wybrazam sobie jak mozna taka kiche ustawic.

Kiedys znudzony mesami i marshallami w ciemno kupilem ENGL savage 120, mimo ze nie znalazalem zadnej probki ktora choc troche mi sie podobała, a piec okazał sie rewelacyjny i mam go chyba najdluzej z wszystkich pieców.

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Bogner Uberschall
« Odpowiedź #19 01 Lip, 2008, 14:20:33 »
koles zamiata nie wiem czy filmik sie tak zacinał czy on :-\ 

jak wypada uberschall w porównaniu do savage120?  grał ktoś?


ed:
tez tak zareagowalem, ale okazalo sie ze ten wzmacniacz zostal dostarczony do wlasciciela z jakas bardzo powazna wada ktora nie nadawala sie do naprawy i firma Bogner postanowila wyslac mu kolejny bez potrzeby zwracania poprzedniego. gosc mial wiec Bognera ktory sie do grania nie nadawal wiec postanowil nagrac video z takimi "zabawami" headem.
ja bym sobie na jego miejscu zrobił doniczke z niego wsadził przebiśniegi, wystawił na balkon i wkurwiał kumatych sąsiadów grajacych na spiderach :P
« Ostatnia zmiana: 01 Lip, 2008, 14:24:22 wysłana przez Drevniak »
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Bogner Uberschall
« Odpowiedź #20 01 Lip, 2008, 14:22:08 »
O qrwa ten ostatni link na youtube jest niezły :o :bowdown: Masakra ;D

Z tego co pamiętam (ale nie jestem 100% pewien, bo DVD "Making of..." oglądałem w cholerę dawno) można usłyszeć Ubershall'a.

Offline metal

  • Gaduła
  • Wiadomości: 337
Odp: Bogner Uberschall
« Odpowiedź #21 01 Lip, 2008, 14:22:09 »
Oba posiadam heheh w zasadzie oba sa na handel, celem jest ENGL SE E670 EL34

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Bogner Uberschall
« Odpowiedź #22 01 Lip, 2008, 14:29:57 »
Oba posiadam heheh w zasadzie oba sa na handel, celem jest ENGL SE E670 EL34

no ja własnie wiem :P i chciałem wydebić jakies, informacje, wrazenia, odczucia różnice itd.

"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline metal

  • Gaduła
  • Wiadomości: 337
Odp: Bogner Uberschall
« Odpowiedź #23 02 Lip, 2008, 11:27:15 »
W zasadzie bardzo rózne piece. Oba to topowe heady, raczej kwestia preferencji osobistych ktory lepsze, w obu znajduje smaczki ktore lubie i bajery ktore wkurwiaja.

Savage to raczej klasyczne brzmienie, ale na sterydach, dosc mocno skompresowany (moze troche za bardzo), charakterystyczny dolny środek. Brzmi jakby strzelac z działa czołgowego z predkościa karabinu. Dosc dobry clean, i zajebisty krancz. Brakuje mi w nim fajnej charakterystycznej gorki jaka lubie.  Taka sporo ilosc harmonicznych zeby to lekko dzwonilo. (tzn jest na cleani i krancz1, a przydaloby by mi sie to na lead).  No i korekcja niewiele zmienia, ale za to jest sporo guziczków i mozna cos pustawiac. Do tego piec od razu brzmi i nie trzeba jak w mesie sporo czasu poswiecic zeby znalezc cos co wogole w miare dobrze zabrzmi.  Bardzo universalny piec. Ogolnie pare bajerów i mozliwosc wsadzenia EL34 zapewnila by temu piecu dożywocie, no ale takie rzeczy to juz w ENGL SE.

Bogner to bardzo nowoczesne brzmienie. Bardzo poteżne, basu trzeba sporo skercic. Tony gainu. Ma mega jebniecie, ze kazdy inny piec brzmi jak bzyczek przy nim. Poporstu Kurwi. zabija i masakruje. Clean tez ciekawy z szeroką korekcją. Mozna ukrecic fajna dzwonica górke na wiolinach i fajne basowe brzmienie na strunach basowych co akurat bardzo lubie. Przester: gain na min i juz masz higain, nie ma kracznu, to piec do zabijania. Ogolnie mega glosny ustawiam master na 3 vol na 4 gain na 4 i zaglusza kapele ale nie ma problemu zeby dopasowac glosnosc. Mega prosty w obsludze zeru guziczkow, wpinasz gitare poprawiasz korekcje i jazda.
Foot: zmiana kanałow i cos co uwbielbiam załaczanie petli, wzsystko z diodami i tyle. Chyba zostawie go aby nagrac jeszce na nim demo.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 200
Odp: Bogner Uberschall
« Odpowiedź #24 02 Lip, 2008, 12:00:56 »
Ubeshall ma ogranicznik mocy?? czy caly czas jedzie na maksa??
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
31 Odpowiedzi
11567 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Paź, 2008, 17:17:07
wysłana przez Radek M
10 Odpowiedzi
12133 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Mar, 2010, 19:19:44
wysłana przez Wachu
8 Odpowiedzi
5086 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lis, 2012, 11:51:48
wysłana przez Olcha
3 Odpowiedzi
2283 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lut, 2014, 10:46:39
wysłana przez Bjørn
12 Odpowiedzi
3645 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lip, 2016, 13:53:16
wysłana przez sinquestsound