Autor Wątek: Klawiatura sterująca  (Przeczytany 11980 razy)

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Klawiatura sterująca
« 26 Maj, 2012, 20:12:58 »
Poszukuję klawiatury sterującej, która miałaby conajmniej 61 klawiszy, przyzwoitą akcję klawiszy(macałem jakieś zabawkowe i odstraszyło mnie strasznie), dodatkowe kontrolki do obsługi DAW.


 Po przegooglaniu całego internetu okazało się, że klawiszowcy to bardzo smutni ludzie, którzy tylko hejcą na wszystkie dostępne klawiatury jakie są dostępne na całym świecie.

Mi się udało znaleźć:
-M-Audio Axiom Pro 61
-ESI K.ON
-CME VX 8

Zależy mi na dobrej akcji, bo jak już kupuję klawisze to chciałbym się w tym troszkę podszkolić
« Ostatnia zmiana: 26 Maj, 2012, 20:26:17 wysłana przez pivovarit »

Orange

  • Gość
Odp: Klawiatura sterująca
« Odpowiedź #1 26 Maj, 2012, 23:38:25 »
Ja polecam ci M-audio axiom 61, bez pro - ten szary pierwszy model. Półważona klawiatura, pady, kręciołki i suwaki :D dodatkowo możesz używać jako sterownik do DAWów, przez dodatkowe przyciski :D http://allegro.pl/axiom-61-klawiatura-sterujaca-i2368615525.html

Offline Michau

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179
Odp: Klawiatura sterująca
« Odpowiedź #2 27 Maj, 2012, 01:09:01 »
Ja polecam ci M-audio axiom 61, bez pro - ten szary pierwszy model. Półważona klawiatura, pady, kręciołki i suwaki :D dodatkowo możesz używać jako sterownik do DAWów, przez dodatkowe przyciski :D http://allegro.pl/axiom-61-klawiatura-sterujaca-i2368615525.html

+1
Mam to samo, ale w wersji 2oktawowej. Świetna klawiatura, jak wspomina Orange, nie ma problemów zgadać ją z DAW-em, ja na przykład korzystam z tych potencjometrów podczas prób 'miksu' i chodzi to bardzo ładnie

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 367
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Klawiatura sterująca
« Odpowiedź #3 27 Maj, 2012, 11:26:49 »
Podepnę się pod temat.

Rozglądam się także za naprawdę sensowną klawiaturą sterującą ALE, że jeszcze jestem pianistą to potrzeba mi 88 ważonych klawiszy. W zasadzie jak się rozglądałem, to zainteresowały mnie 3 produkty m-audio:

http://www.m-audio.com/products/en_us/ProKeys88.html

http://www.m-audio.com/products/en_us/ProKeysSono88.html

http://www.m-audio.com/products/en_us/Oxygen88.html

Ale nie mam pojęcia, który z nich byłby najlepszy. Klawisz służyłby mi do ćwiczenia, do nagrywania jako klawiatura midi no i może od biedy do sterowania DAW.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: Klawiatura sterująca
« Odpowiedź #4 27 Maj, 2012, 11:44:13 »
Z tego, co wyczytałem to generalnie trzeba unikać klawiatury młoteczkowej od M-Audio.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 367
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Klawiatura sterująca
« Odpowiedź #5 27 Maj, 2012, 12:19:57 »
Z tego, co wyczytałem to generalnie trzeba unikać klawiatury młoteczkowej od M-Audio.

Hm, a czemu? Łamie się? ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: Klawiatura sterująca
« Odpowiedź #6 27 Maj, 2012, 12:37:47 »
Czemu? Nie mam zielonego pojęcia, ale jak sobie poczytasz to opinie przeważnie wahają się od "doesn't feel right" do "ridiculous".


Jeśli bym też się chciał uczyć to koniecznie uderzać w młoteczkową?

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: Klawiatura sterująca
« Odpowiedź #7 27 Maj, 2012, 12:46:21 »
Ano - zachwalają Fatar Studiologic sl-880 - szkoda tylko, że one nie mają niczego do kontrolowania DAW

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 367
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Klawiatura sterująca
« Odpowiedź #8 27 Maj, 2012, 13:02:16 »
@pivovarit

Jeśli chcesz grać disco polo, jakieś dupne melodyjki albo kłaść pady - wystarczy nieważona. Jeśli chcesz nauczyć się grać jak na instrumencie - to najlepiej jest mieć kontakt z prawdziwym pianinem/fortepianem albo naprawdę dobrą ważoną klawiaturą...

Różnica między kibordem casio za 100zł (czy jakimkolwiek innym klawikordem) beż ważonej klawiatury a żywym fortepianem jest taka, jak między kamieniem na sznurku a profesjonalnym yoyo za 5tyś zł (o ile takie istnieją). ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Orange

  • Gość
Odp: Klawiatura sterująca
« Odpowiedź #9 27 Maj, 2012, 13:12:25 »
Axiom naprawdę mnie zadowolił. Klawiatura działa jak w pianinie (nie jak w fortepianie:D) - nie ma takiego punktu martwego (nie wiem jak to opisać). Kolega, który jest pianistą jak szukał klawiszy to zdecydował sie na m-audio pro keys88. Macałem tez jakieś yamahy do 1700, ale klawiatura jakaś plastikowa :D

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: Klawiatura sterująca
« Odpowiedź #10 27 Maj, 2012, 13:21:51 »
@pivovarit

Jeśli chcesz grać disco polo, jakieś dupne melodyjki albo kłaść pady - wystarczy nieważona. Jeśli chcesz nauczyć się grać jak na instrumencie - to najlepiej jest mieć kontakt z prawdziwym pianinem/fortepianem albo naprawdę dobrą ważoną klawiaturą...

Różnica między kibordem casio za 100zł (czy jakimkolwiek innym klawikordem) beż ważonej klawiatury a żywym fortepianem jest taka, jak między kamieniem na sznurku a profesjonalnym yoyo za 5tyś zł (o ile takie istnieją). ;)

Chce używać tego głównie jako narzędzie kompozycyjne, ale wydaje mi się, że klepanie śladów korzystając z jednego palca jednej ręki to fail, więc chciałbym również trochę technikę rozwinąć. Niestety nie ma opcji, żebym miał kontakt z żywym instrumentem...
Szukam sprzętu, który będzie dobrym narzędzenim i przy okazji nie zjebie mi artykulacji, bo mam wrażenie, że taka nauka może być równie skuteczna jak nauka gry na gitarze z podpiętym kompresorem rozkręconym na full.

Są takie yoyka, ale nie do końca przekonuje mnie to porównanie. Mów do mnie jak do muzyka a nie jak do cyrkowca :P


Czym się w praktyce różni klawiatura fotepianu od klawiatury pianina?
« Ostatnia zmiana: 27 Maj, 2012, 13:29:23 wysłana przez pivovarit »

Orange

  • Gość
Odp: Klawiatura sterująca
« Odpowiedź #11 27 Maj, 2012, 13:33:13 »
Fortepian jest "twardszy" i jak naciśniesz lekko, to klawisz w pewnym momencie ma taki przeskok, kiedy młoteczek uderza w strunę (ale za lekko żeby był dźwięk). Pianino tego przeskoku nie ma i przy leciutkim naciśnięciu młoteczek uderzy w strunę dając dźwięk. Nie wiem czy to wynika z konstrukcji, czy z tego, że fortepiany są zazwyczaj mniej rozegrane (przynajmniej u nas w instytucie tak jest) - na pianinach rąbiemy wszyscy(możemy sobie na nich ćwiczyć) a do fortepianów mamy dostęp tylko przy pedagogu na zajęciach...

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 474
    • myheaven
Odp: Klawiatura sterująca
« Odpowiedź #12 12 Cze, 2012, 14:04:44 »
Polecam AKAI MPK 49(to ja mam),ale są dłuższe ,jest czym kręcić ;) i pady konkretne

http://allegro.pl/akai-mpk-61-czestochowa-omega-music-i2409132401.html
« Ostatnia zmiana: 12 Cze, 2012, 14:08:56 wysłana przez myheaven »
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: Klawiatura sterująca
« Odpowiedź #13 12 Cze, 2012, 15:13:54 »
Wszędzie, gdzie tylko czytam, piszą, że te pady się nie umywają do padów z MPC

Offline Morluch

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Odp: Klawiatura sterująca
« Odpowiedź #14 27 Cze, 2016, 11:31:18 »
M-Audio Code - mają też model z 61 klawiszami. Zobacz sobie tutaj http://magazynmuzyczny.pl/nowa-seria-klawiatur-sterujacych-m-audio-code/ .

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Odp: Klawiatura sterująca
« Odpowiedź #15 27 Cze, 2016, 18:51:28 »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
10459 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Cze, 2008, 17:17:34
wysłana przez headcharge
5 Odpowiedzi
5911 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Sty, 2011, 11:19:30
wysłana przez Semedi
13 Odpowiedzi
10807 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sty, 2012, 16:27:18
wysłana przez pc131
0 Odpowiedzi
1590 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lip, 2012, 18:37:49
wysłana przez Terminal
3 Odpowiedzi
2599 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lip, 2014, 18:01:46
wysłana przez majkelk