Autor Wątek: DPF czyli diferently parallel frets :D  (Przeczytany 22511 razy)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
DPF czyli diferently parallel frets :D
« 23 Maj, 2012, 18:44:05 »
Jest wysoce prawdopodobne,
Spoiler

 ze już w niedługiej przyszłości, po sprawdzeniu organoleptycznym, takie cuś bedzie w ofercie customowej. Do tej pory, traktowaliśmy to jako zaklęty rewir, ale wygląda na to ze znaleźliśmy antidotum.

 Skala  27/25,5  próbne frezowanie




E: Czuję sie w obowiązku poinformować, iz nazwę nowego systemu opracował  Amanita :D
« Ostatnia zmiana: 23 Maj, 2012, 18:50:27 wysłana przez commelina »

Offline zz_top

  • Gaduła
  • Wiadomości: 188
    • http://www.pasguitars.com
Bajka! Mnie osobiście zawsze nieco wkurzał mocny naciąg wiolinów w ósemkach a równocześnie flakowate basy. Jak ktoś chce i jest możliwość zrobienia to polecam z całego serducha.
Przemek Sułkowski
PAS Handmade Guitars

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Świetny pomysł, jeśli jeszcze będzie się to dało uskutecznić w basie...

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Tak, praktycznie przy zastosowaniu tej technologii, staje się mozliwa kazda skala i kazdy rozstrzał, oczywiście za wydumane cuda =wydumane ceny :P
Powstanie kilka standardów, nastepny etap fretless/fretted, oraz podrzucony przez Micha ( znowu) róznica poziomów dopasowująca poziom podstrunnicy po stronie wolnej od progów z progami.

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Zawsze chciałem zrobić fanfretowego Blackata. :)

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Zawsze chciałem zrobić fanfretowego Blackata. :)
szkoda, że to nie fanned frets tylko diferently parallel frets ;)
i always go full retard

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
No to dupa.

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Jak jeszcze zrobisz multiskalę z temperowanymi progami to będę się bardzo nisko kłaniał :)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
To już akurat nie jest problem, ale ty wyginasz progi ok ?  :D

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
I to stroi? Jebaniutkie...

:D

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
To już akurat nie jest problem, ale ty wyginasz progi ok ?  :D

Mam przedziwne wrażenie, że kombinerki nie wystarczą :(

Spoiler

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Czy to stroi, hm niby tak, przynajmniej z matematycznego punktu widzenia. Sam się zastanawiam, bo co tutaj dużo pierdolić nie grałem nigdy na tym czymś , sam się zastanawiam jak to będzie reagowało, na bendy, na wibrato. Na pewno mostek trzeba bedzie zamówić z pojedynczych kostek, na szczescie Hipshot i ABM maja takie rzeczy.
Spoiler
Także prawdopodobnie w okolicach 2 miesięcy bedziemy wiedzieli jak i czy w ogóle to stroi, czy da sie w tradycyjny sposób na tym zagrać. Pewnie się da skoro ludziska na tym grają, ale  bedziemy eksperymentować póki co na sobie i na pewno nie omieszkamy sie tym pochwalić ;) ...lub przemilczeć jak sie nie uda :D

@benkai liczyłem na Twe zwinne paluszki :P

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Na pewno mostek trzeba bedzie zamówić z pojedynczych kostek, na szczescie Hipshot i ABM maja takie rzeczy.
Spoiler


Zapomniałeś o roterze, też ma mostki z pojedynczych kostek
Spoiler
weimar guitar gently weeps

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
to coś pozwala policzyć wygięcie kombinerkami dla strojów innych niż temperowany. nawet przy DPF :D

problem z tymi temperami jest taki ze przy zmianie stroju/strun cala ta magia pryska i nic juz nie stroi :) gitara uniwersalna jak sto pincdziesiat :/

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Weźcie Wy sie do jakiejś konkretnej roboty, to słoneczko chyba za mocno grzeje :D   :headache: ... aaa i nauczcie sie najpierw grać na ludzkim stroju :P
Spoiler

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 827
25,5+27 = WIN. Czekam na zeznania z pola walki.
Paczki z głów!

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Co do wygody - grałem na takim Blackmachine i wygodne to jak diabli, nie trzeba się przyzwyczajać, leży w łapie natychmiast. Jestem na tak. Co do mostków - Hipshot raczej nie robi pojedynczych, ale ABM jak najbardziej.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Dobra, podjarałem się jak głupi i pół dnia spędziłem na przeglądaniu różnych takich PRI (progów równoległych inaczej) w headlessach i oprócz rzecz jasna Strandbergów, znalazłem takie cuda:



http://www.sevenstring.org/forum/extended-range-guitars/163830-ngd-8-string-headless-ergonomic-fanned-fret.html



http://buildingtheergonomicguitar.com/2008/01/koll-guitar-archtop.html

No i chodzi mnie po głowie ogranie takiego wynalazku, bo jeśli to faktycznie działa, to pięciostrunowy bąs na 34/36 i siódemka na 25,5/27 albo 28 widziałyby mi się pysznie.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 367
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Ten hollow body wygląda kosmicznie dobrze.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Również okrutnie mnie wkurwiają wioliny w gitach z zajebiście długimi skalami, szczególnie w ósemkach. Nie podoba mi się to jak chuj i nie umim na tym grać. Tak wienc taka modyfikacja pozornie niesie ze sobą same krzyże plusy :D No ale jest jedno ale: bedzie cza pospawać w chuj jebitnego flojda aby dało siem tak rozjebać wózki :D
synkopy to guwno

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Ja tam siem nie znam za bardzo bo u mnie podciągalność w funkcji tylko i wyłącznie radiusa podstrunnicy jest stała :P Nie no, serio, dla wszystkich wieseł około 25.5'', na podobnych setach strun w tym samym lub niewiele różniącym się stroju moim paluchom było mi zaiste wszystko jedno czy podstrunnica miała 7'' czy 20''. Jedynie uchom nie było fszystko jedno, bo na relatywnie zbyt małym stałym radiusie bendowany dźwienk zauważalnie gasł przy akcji 1.2mm(dla mnie standard). I niestety jest to związane z ograniczeniami jakie dyktuje sama geometria i tego po prostu się nie da w sposób uczciwy(nie rozpłaszczając wyższych progów podczas szlifu) przeskoczyć. Tak więc dla mnie zależność mniejszy radius=bend friendly zupełnie siem nie sprawdza. W pełni grywalne radiusy to te powyżej 10-12''. A czy to będzie 12'' czy 15, 16, 18, czy 20 to serio mię to nie robi. Mam jedno wiesło ze zmiennym 12-16 i jedno ze stałym radiusem coś koło 15 czy tam 16''(nie ważne). Na obu bendy wychodzom mi tak samo i jakiejś znaczącej różnicy manualnej nie odczułem.
synkopy to guwno

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Jarku, dlaczego nie polubiłeś mojego posta? Przeraziłem Cię? Poczekaj tylko na mój kolejny pomysł ;)

Spoiler

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
z innych takich - podciągalność strun wydaje się mieć związek z radiusem podstrunnicy, że niby im mniejszy tym lepiej się ciągnie. nie kusiłoby, żeby zrobić podstrunnicę, która ma ca 12" po cienkiej stronie i ze 20" po grubej?

Tutaj podpisuję sie pod Vicolem. IMO radius nie ma żadnego wpływu na jakość bendów natomiast stosunek (ulubione słowo forum :P ) radiusa + akcja strun to mozliwość konkretnego interwału do osiągnięcia pow 12" ograniczony naszymi palcami. np niestety w moim crazycastarze zrobiłem sobie dobrze 9,5 bo chciałem klasyki i bendy siadają za 12 progiem niemal po niecałym tonie, przy wspomninej przez Vica akcji. sie po prostu nie dagrać Przypominam IMO
Z kolei robienie tak dziwnego radiusa wiązałoby sie z niekoniecznie dobrym dogięciem progów i to juz dla mnie jest z pogranicza "nie filozuj" :P

Bardziej zastanawia mnie to jak bedzie zachowywało sie wibrato i faktycznie bendy, ..kurde chyba za bardzo mnie to nurtuje :P ;D

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Pomalutku słowo ciałem się staje

   

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Naciąć podstrunnice bez problemu, jednak nie mam najmniejszej ochoty bawić sie w wyginanie progów.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
6158 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Cze, 2011, 17:30:05
wysłana przez Jakub0765
79 Odpowiedzi
46235 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Sie, 2013, 18:08:48
wysłana przez mondomg
1 Odpowiedzi
2432 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lis, 2012, 16:01:12
wysłana przez OMSON
16 Odpowiedzi
6163 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lut, 2013, 17:30:44
wysłana przez sylkis
2 Odpowiedzi
536 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sie, 2024, 11:07:56
wysłana przez OMSON