Autor Wątek: Jaki drugi amp w bandzie do 6505  (Przeczytany 6861 razy)

Offline marcin.

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
Jaki drugi amp w bandzie do 6505
« 23 Maj, 2012, 01:02:24 »
Witam,
Szukam jakiegoś sensownego połączenia ampów w bandzie, jednym z nich jest 6505. Narazie sam mam mese i niby jest ok, ale dupy bardzo nie urywa. Jakieś pomysły?

Offline crowley

  • Gaduła
  • Wiadomości: 206
Mi osobiście podoba się połacze meski z englem powerballem fajnie się dopełniają
"Chrześcijaństwo, jak dotychczas, było największym nieszczęściem ludzkości." Fryderyk Nietzsche

Offline sogard

  • Gaduła
  • Wiadomości: 169
  • ciężej grubiej
    • Mixture
ja polecam fireballa - warto spróbować. Poza tym może brak tego "czegoś" w brzmieniu to nie kwestia wzmaków?   ;)

Zomballo

  • Gość
Jeżeli Ci amerykańska strona mocy nie pasi to spróbuj z brytyjską. Taki DSL w połączeniu z 6505 brzmi zacnie ;)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Witam,
Szukam jakiegoś sensownego połączenia ampów w bandzie, jednym z nich jest 6505. Narazie sam mam mese i niby jest ok, ale dupy bardzo nie urywa. Jakieś pomysły?

:o Na stówę coś robicie źle! Przecież to jest klasyczny zestaw burząco-miażdżący!
Paczki z głów!

Offline marcin.

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
Nie mowie że jest źle, jest fajnie. Oczywiście mesa ma problemy z przebiciem się ale to chyba zrozumiałe, bardziej chodzi mi o to że to bardzo oklepany zestaw, probował ktoś połączenia z krankiem?

Offline Jackylhyde

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
Ja ale tylko z rozkręconym juniorem. W moim odczuciu wtedy krank był pod mesą i nie mógł się wydostać :)
A tak na marginesie to dla mnie ciekawe zagadnienie filozoficzne. Chcecie mieć dwa piece przebijające się przez siebie-teoretycznie niewykonalne bo nie może być dwóch pierwszych miejsc :D jeżeli coś się przebija to drugie nie może się przebijać bo inaczej pierwszy się nie przebija :p
A poważniej reasumując 5505 i DR daje fajną ścianę i o to chodzi. Podobnie jak mesa z powerballem (przerabiałem organicznie. Mieliśmy DR, Blackmoora i Powerballa i razem kopało a i z zagraniem swoich motywów nie było problemów :p. Tyle tylko, że ja raczej zwracam uwagę na dopełnienie brzmienia a nie wybijanie bo to dla mnie bufonackie :p)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Poszukajcie dalej niż piece. Paki, gity, pikapy. To musi gadać!
Paczki z głów!

Offline sogard

  • Gaduła
  • Wiadomości: 169
  • ciężej grubiej
    • Mixture
Poszukajcie dalej niż piece. Paki, gity, pikapy. To musi gadać!

łapy!

Offline marcin.

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
Haha, ja nie mowie ze gada zle, gada fajnie ale bardzo oklepane to jest dlatego sie pytam.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Kupcie se Eleven Racki itp. Liczba kombinacji pochłonie Was do sierpnia 2019.
Paczki z głów!

Offline marcin.

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
Zastanawialem sie nad tym, ale najpierw chcialbym wykozystac wszystkie ampy nie wirtualne :)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Pożyczcie więc jednego symulatora i zobaczcie z czym najlepiej bangla np. 6505 (z... Mesą? :P). I to se kupcie ;).
Pewnie jesteście praworęczni, to se popaczajcie inne gitary. Grajcie głośniej ;). Kupcie V-picki ;). A, powiem Ci, że mieliśmy dwa Fendmessy w kapeli i wystarczyło, że kolo mi po swojemu pokręcił gały, jak sam bym tak nigdy nie ustawił - i zrobiło się piękniej!

Wasz Bacio - co kombinował, zmieniał, aż kiedyś odnalazł w końcu Zaginione Pierdolnięcie...

Spoiler
Paczki z głów!

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
U nas w kapeli ja mam Mesę DR a drugi gitarowy 5150 i to przecież rozjebuję ściany na koncertach, no co wy Panowie... chyba najbardziej "standardowa" opcja do zabijania :)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Bierz mojego VHT Deliverance ;)

w moim podpisie znajdziesz jakieś próbki:
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
To może chociaż jeden gitarzysta niech weźmie Vpicksy?
Będzie się lepiej przebijał i lampy będą się mniej zużywać.


Offline marcin.

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
Dopalam mese maxonem, 6505 jest stala bo ja moge sobie pozwolic na wariacje ze sprzetem a drugi gitarnik nie za bardzo. Opcje z 2 6505 sprawdzalismy i bylo jak pewnie nie trudno zgadnac srednio. Nie chodzi mi o to ze jest zle ale jest to pewien stereotyp dobregro brzmienia w zespole ktory zostal powielony 10000000 razy stad moje pytanie czy sa jakies alternatywy dla tego oklepanego zestawu.

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
ja polecam fireballa - warto spróbować. Poza tym może brak tego "czegoś" w brzmieniu to nie kwestia wzmaków?   ;)
Poszukajcie dalej niż piece. Paki, gity, pikapy. To musi gadać!
... Paki, gity, pikapy...
operatorzy gitar...
;D

Wpadłem na genialny w swej prostocie pomysł. Amanita mnie zainspirował - zagrajcie próbę mieszając składowymi - zamieńcie się piecami, pakami, a potem całymi zestawami. Jeśli okaże się, że jest dużo inaczej przy zamianie zestawów -> wracamy do wywodu Bata, że trzeba poszukać w gitarach, pakach i personelu.
weimar guitar gently weeps

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
jak chcesz czegoś nieoklepanego to kup fendera bassmana i dopal metalzonem. zapewne nikt tak jeszcze nie grał w połączeniu z 6505!
i always go full retard

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
A czy 6505 ma Sonic Maximizer w pętli?!
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline marcin.

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
Nie nie ma sonica, 2x6505 to nie najfajniejsza opcja raczej. Hectora miałem bez jajec jedyny zespół ktory fajnie na tym brzmi to parricide. Inna sprawa ze nie gramy na 7 a na 6 w cis.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Nikt nie bierze pod uwagę sprawy moim zdaniem najważniejszej, czyli co Wy wogóle gracie i jakiego brzmienia oczekujecie?

Mi osobiście nie leży za bardzo 6505, cieszę się, że gitarzysta u mnie w kapeli pozbył się go na kożyść Fireball'a, który w połączeniu z Savage robi UBER-MIAZGĘ! Ściana dźwięku serio robi na kolejnych słuchających wrażenie, nie ważne czy grali na Marszczalach, Mięsnych Bułkach czy Piłejach. Tyle, że to set wzmaków raczej do bardzo mocnej muzy, i to najlepiej takiej gdzie jest duuużo PM.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline p0ison

  • Gaduła
  • Wiadomości: 115
Do tej pory graliśmy w połączeniu 5150 block letter i Soldano Hot Rod 50. 5150 się zmodowało, Soldano zostało zastąpione Bognerem i kolejny level up zaliczony. Soldano fajnie gada z 5150, gdyż oba ampy są stosunkowo jasne.

Offline marcin.

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
PM jest tyle ile da sie w deathu upchnac:p sprobuje ogarnac powerbala na testy moze bedzie lepiej lezal, soldano tez bym sprawdzil ale malo tego w moich okolicach.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
11 Odpowiedzi
9245 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Maj, 2010, 18:06:50
wysłana przez heartquake
27 Odpowiedzi
11512 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Sty, 2010, 15:41:47
wysłana przez primer
3 Odpowiedzi
1759 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lip, 2011, 18:22:46
wysłana przez g-zs
1 Odpowiedzi
1599 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Cze, 2013, 11:54:47
wysłana przez admaxo
21 Odpowiedzi
4284 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Kwi, 2015, 10:21:44
wysłana przez Stivo2005